Treba mi pomoć: Nazimica mi nema mleka

Stajcic Milan

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Feb 2010
Poruka
28
Lokacija
UB
jutros mi se oprasila krmaca 11 komada :ppozdrav:. Nazimica mi ima slabo mleka treba mi pomoc. Prvo joj je prascenje molim za savet i pomoc
 
Odg: treba mi pomoc: Nazimica mi nema mleka

Kako je trenutno stanje?
Ako nema mleka onda je problem sa vimenom (upala), odmah reaguj sa nekim antibiotikom. Kako izgleda vime, da li je natečeno? Ako može izbaci i fotografiju ili bolje opiši pa ćemo još da ti pomognemo.
 
Odg: treba mi pomoc: Nazimica mi nema mleka

oksitocin + penstrep la.Najbolje je da pozoves veterinara.
 
Odg: treba mi pomoc: Nazimica mi nema mleka

To ti je verovatno MMA sindrom, najbolji savet ti je dao Peđa.
 
Odg: treba mi pomoc: Nazimica mi nema mleka

Pozvao sam veterinara dao joj inekciju. Nazimica mi ima za sada mleka i prasici su dobro. :ppozdrav: :ppozdrav: :cao: ::super:: :osmeh:
Post je spojen: [time]1269096725[/time]
_________________________________________________
I pedja sta je oksitocin + penstrep la. dali je to neka inekcija
 
Odg: treba mi pomoc: Nazimica mi nema mleka

To su 2 leka koja se daju inekciono_Oksitocin je hormon zadnjeg reznja hipofizi a uloga mu je poboljsa kontrakcije materice i laktaciju (lucenje mleka).Penstrep la je antibiotik sirokog spektra i produzenog dejstva.
 
Odg: treba mi pomoc: Nazimica mi nema mleka

Posle 3 dana ponovi iste inekcije ne znam kolika ti je zivotinja ali kubik na 10 kg slobodno. :cao:
 
Odg: treba mi pomoc: Nazimica mi nema mleka

galic je napisao(la):
Posle 3 dana ponovi iste inekcije ne znam kolika ti je zivotinja ali kubik na 10 kg slobodno. :cao:
Nikako nemoj Oxitocin da dajes kubik na 10kg :nono: Galic je verovatno mislio na Penstrep LA
 
pozdrav svima.pre cetri dana nazimica mi se oprasila i to 119 dan.prasenje je trajalo 11 sati,dao sam 3 puta po2kubika oxitocin,na svaka 2 sata.3,4 dana pre prasenje nije htela da jede ,ja sam mislio da je od vrucine ali sam primetio da ni posle prasenje nece.vime joji je bilo mekano bez mleka,blede boje.juce sam pokusao da joi dam svezu detelinu pa vidim da je pocela pomalo da jede.danas je pocela da jede i konc. za dojare.od 13 prasad ,1 mrtvo,12 zivi koliko je oprasila,danas su ostala samo 7,koji sam odvojo od krmace pa ih hranim na cuclu.hranim ih sa kravlje mleko i sipam malo neomicin.da li moze neko da mi kaze da li sam dobro postupijo sa prasad i sta da radim sa krmacu.veterinar mi kaze da je ne ostavim
 
Nazad
Vrh