Tov junadi

Jedna od losijih tura u poslednje vreme(slab prirast) + sam imao jednog koji je bio naduvan svaki dan od nekih 250 kg pa sve do kraja tova.

Za godinu dana i 3 nedelje tova(5 komada zaostalih od prosle ture) 540 kg zive vage (sa tim losjim koje je bio oko 450-500 kg).
Ali me je radman prijatno iznenadio sa 59,5%.
I da li si izvodio racunicu ? Kolika ti je zarada po biku sa trenutnim cenama ?
 
Silaze slabo. Nestalo mi u januaru. Sijeno livadsko prematoro su uglavnom jeli. Koncentrat savi mix 5%. Kukuruz mekinje pola pola i 10% soje.
 
Silaze slabo. Nestalo mi u januaru. Sijeno livadsko prematoro su uglavnom jeli. Koncentrat savi mix 5%. Kukuruz mekinje pola pola i 10% soje.
Svaka cast. Pametno,ja ne tovim bikove,ali cujem dve price,jedna koja ulaze max u ishrana i druga koja nije cula ni za soju ni suncokret i svi tove
 
Koji holštajn, crveni ili crni? Koliko si dobio za njih? Ja imam jednog crnog od 11 meseci, računam tamo avgusta septembra da dobije "zahvalnicu" od klanice.
 
I nama su uvek holstajna placali obicno koliko junice, 2-3 centa manje od simentalca.
Za telad holstajna su ucenjivali, bilo nam lakse da tovimo.
Samo jednog crnog smo imali davno, znam da je za nekih 18-20 meseci imao 780kg.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Samo sto sad kod nas simentalac se krece 6.3 ako je ekstra roba i 6.5 KM. Ma meni bi se vise isplatilo da sam ih dao u meso. Njih dvojica sa 1060kg moraju imati 400 kg mesa. Jesenas sam jednog simentalca zatuko otislo sve ko alva po 17 KM. Samo eto vise malo posla oko toga.
 
Samo sto sad kod nas simentalac se krece 6.3 ako je ekstra roba i 6.5 KM. Ma meni bi se vise isplatilo da sam ih dao u meso. Njih dvojica sa 1060kg moraju imati 400 kg mesa. Jesenas sam jednog simentalca zatuko otislo sve ko alva po 17 KM. Samo eto vise malo posla oko toga.
Koja je cena junetine kod vas sad?
Juce drugar iskrcmio junicu, sve otislo po 1200 dinara...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bas slaba cijena teladi. Skoro sam pricao sa covjekom koji uzima samo holstajn telad tovi do 200 kila i prodaje u meso. Kaze kad napuni mjesec dana jutro vece posle mlijeka sjedne i gura mu hranu u usta. Izgleda bolje od simentalca. Ja sam prodavao junetinu u decembru po 17 KM to dodje nekih 1020 dinara.
 
Nazad
Vrh