Tomo Vinkovic

Slazem se, ali sta mu mogu?
Novac nece da vrati, problem nece da resi ostaje mi da se snadjem sam.
Samo se nadam da nece biti tako spora i da lose radi kao sto kolega malinar kaze..

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Slazem se, ali sta mu mogu?
Novac nece da vrati, problem nece da resi ostaje mi da se snadjem sam.
Samo se nadam da nece biti tako spora i da lose radi kao sto kolega malinar kaze..

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Jesi li probao frezu?
Zaboravio sam jos da spomenem da su se moticice sve iskrivile skoro do 90',a veliki broj se polomio vec prve sezone,moticice imaju utisnuto "Stefan" na njima
 
Nisam, sutra cu slikati kako je odradjen prihvat za kardan, kardan se vari na kruznu plocevinu i ona se safi na reduktor.
Nema kardansko vratilo pa samo navucem kardan, vec ce biti jedna polutka stalno na frezi.
Pa je to kod strugara koji mi je vario u nedelju idem da preuzmem i slikacu.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Tako je radi bez vratila, ali to nije rekao kada sam ga pozvao vec sam video kada je doterao frezu.
Razlog kako on kaze sto radi bez vratila je kada ima vratilo u dok se zakaci za traktor kardan bude mnogo kratak i kada dignem frezu hoce da ispadne cev iz cevi.
Pa sam kupio novi kardan osekao deo sa osiguracem skroz do uske kardana i tako ce strugar da mi zavari u centar te kruzne plocevine koju zavrcem sa 4 safa na diferencijal.
Jeste glupo odradjeno ali nigde nisam mogao da nadjem frezu od 1m tako da sam je uzeo tako...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
@Lentic_98

'ajde da ti i ja sad ne stajem na žulj, ali ipak mora da te pitam...da li si se raspitivao pre kupovine kako ta freza radi u praksi?
Najbolje preporuke dobiješ od korisnika koji nemaju veze sa prodavcem....
Ja sam se debelo raspitivao pre kupovine one od 165 cm...Bilo je zimsko vreme, nisam nigde žurio...išao kod dvojice kući (prešao 150km), bezbroj pitanja na yt kanalima, ovde na forumu (član @alen1972 pogotovo) od kojih sam dobio potrebne informacije koje su na kraju presudile kupovinu.Jasno mi je da su original italijanske freze dobre i nema tu mnogo priče (platiš debelo i miran si), ali ove kopije ili mala privreda moraju imati makar minimum kvaliteta pri nekoj normalnoj eksploataciji, za mene, verujem i za tebe, 800 ili 1200 evra nije mala para da bi se tek tako bacala.Ovi iz Raške su mi dali godinu dana garancije, ali to svakako nije nešto što me je previše privuklo, već iskustva korisnika...i drugo, isto dosta bitno, su delovi...Tu je serijska proizvodnja jako bitna, a dostupnost delova proverena i zadovoljavajuća.
Na kraju, ne želim ovo da shvatiš kao onu da su posle bitke svi generali pametni, šta je - tu je.Ako te sve prepravke, popravke i na kraju živci ne izađu preterano skupo, a ona ipak radi posao, ostaje ti samo iskustvo (škola) za buduće slične avanture pri kupovini.
 
Znas kako nisam imao neki izbor tj nikakav bilo je kupovina nekih zvucnijih imena koje su za mene papreno skupe ili ovakva.
Nisam mnogo ni mogao pronaci podataka o ovim frezama sem par klipova na yt i on sto mi je poslao nekoliko.
Placena je 950 bez kardanom, dok sam uzeo kardan i dok platim varenje izacice 1000€
Prvo sam hteo neku indijsku ali sam sazvao sve iz Raske i Novog Pazara i nikom nista neko nije imao neko me zavlacio da je imao pa ne doteraju, neki trazili novac unapred zato je usledila ishitrena odluka i pozvao sam ovog coveka i narucio.
Sve ovo oko curenja ulja i kardana mi nece biti neki problem ako bude ona radila kako treba, da nemam problem kao kolega malinar da je spora i da lose radi.

Teca je uzeo od 1.8m iz Raske nisu mu poslali bolcne za kacenje za veci traktor od fergusona, klin za topling i stopu kada se otkaci freza da ne padne napred, tako da svi varaju..

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
To znam...ja sam imao sreće...dobio sve u kompletu (bolcne, stopu i lamelni kardan) uz dogovoreni prevoz.
 
Nazad
Vrh