Terenska vozila za poljoprivrednike(opšta tema).

Šošara

Član
Učlanjen(a)
5 Jan 2009
Poruka
1.458
Lokacija
Srbija, Šabac
Vozim Ladu Nivu 85.god.

Kad nemam traktor duplak onda barem auto DV.

Lada Niva ide preko njiva. :cao:
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

pa zato se i zove LADA NJIVA :haha: :haha:samo spakuj koji krst kardana i gumenu spojnicu na menjacu i peglaj po ataru :D
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Sad na ovom kijametu je mojih 5 minuta.
Svi me obilaze kad je lepo vreme .
Ajd sad da vidim ko ce da me obidje :haha: :cao:
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

ma mogu da duvaju,kad ti stanes uzmes cekic i opiz.....po onoj maloj rucki(pisac je hteo reci ukljucis pr.vucu) nema tog ko ce te obici po ovom vremenu :D
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

danger je napisao(la):
ma mogu da duvaju,kad ti stanes uzmes cekic i opiz.....po onoj maloj rucki(pisac je hteo reci ukljucis pr.vucu) nema tog ko ce te obici po ovom vremenu :D

Samo malo...

Zar niva nema stalno ukljucena obadva diferencijala?

Znam da ima uz mjenjac jos dvije ruckice, od kojih je jedna reduktor, a druga je spera srednjeg diferencijala... Kakvo pobogu ukljucivanje prednje vuce?
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Bobo,kao sto si rekao jedna je rucka za, da kazem sporohodna -brzohodna a druga za ukljucenje prednjeg mosta ili vuce,niva ima pogon ko i svaka lajka zadnji, a prednja vuca po potrebi,ako nisi znao evo,sto se tice konstantnog pogona na sva 4 ima subaru jedino u poslednjih 2-5 godina se mozda pojavio jos neki auto ili terenac nisam se bas o tom informisao pa nebi da lupam bezveze kao neki :osmeh:
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Sistem stalnog pogona na svim tockovima prvi je napravio audi, mislim negde oko1980 i to za reli vozila. Posle toga se poceo ugradjivati u serijske modele, otud im oznaka Qatro. Kasnije su taj sistem preuzeli mnogi, au danasnje vreme ulogu srednjeg diferencijala su preuzeli racunarski sistema.
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Ja koliko sam obavešten ,a mislim da jesam. Niva ima tri dif. na prednjoj osovini , na zadnjoj osovini , i središnji diferencijal (centralni dif.) koji jedini i ima blokadu . Znači ako ti proklizi jedan prednji i jedan zadnji točak gotovo (može jedino da pomogne kočnica , koja će prebaciti grip na točak koji ima za šta da se uhvati).
Ima reduktor , i uvek ima uključene obe osovine .
A svi ozbiljni proizvođači imaju 4x4 i za putnička vozila : Mercedes , Audi , BMW , Subaru , Škoda , Seat ... :cao:
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:,kiki aj molim te to sto si napisao posalji rusima da procitaju da puknu od smeha,tri diferencijala :haha: :haha: :haha:,druze,ja sam se tih menjaca i reduktora na nivi naskidao i popravljao koliko ti mozda ukupno lada nisi ni video,tako da znam kako to radi i funkcionise,lada ima prednji diferencijal i zadnji diferecijal,u sredini iza menjaca se nalazi reduktor koji ima ulogu spor.i brzohodne,i ukljucenje prednjeg mosta po potrebi sa kojeg idu kardani nazad i napred,tako da lada NIVA ima zadnju vucu,a prednji most se koristi samo po porebi ukljucujuci ruckom iz kabine,i nema blokadu ni prednjeg ni zadnjeg mosta,molio bi Cugija ako moze da nabavi neki radionicki crtez kako bi bilo lakse nekom da shvati
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Koliko ja znam, lada niva ima konstantni pogon na sva cetiri tocka (4WD), a od rucica u kabini-blokadu diferencijala i reduktor.
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Covek je podize da se vidi sta ima odozdo :haha:
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=vYpZEPRR1A4[/youtube]


Za ovo je rodjena :D
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=qqr7ej1elhE[/youtube]


Sta nju nosi nikom nije jasno :cao:
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=1yoz7wazwqU[/youtube]

Bez po muke :cao:
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=ZZws_ckFGno[/youtube]
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

Čovek bi na prvo pomislio da je nameštaljka , kako se lako penje ! :haha:
 
Lada Niva-vozilo za poljoprivrednike

danger je napisao(la):
molio bi Cugija ako moze da nabavi neki radionicki crtez kako bi bilo lakse nekom da shvati

Nije radionički, ali će poslužiti :cao:
 
Nazad
Vrh