Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dejane ,uvek sam govorio da su SY hibridi za naš atar najteži .Ove godine imaju ljudi sa pionirom 25-27 metara po jutru ali imaju i sa SY.Merodavno je kada na istoj njivi sa istim predusevom uradiš uporedno merenje.Da ponovim,2012 neki LG strašan ,jako dobar sklop sve dobro ,prinos 2400 kg ali ,druga polovina te iste njive SY Kondi 2600 kg.Tek tada vidiš razliku .
 
Na upustvu za expres pise da skida ambroziju kada se radi u splitu. Pratio sam.neke parcele kod nas koje su radjene kopijama bilo je dosta ambrozije, ambrozija je bila zaustavljena ali je kasnije narasla mada nije probila kroz suncokret. Ja sam prskao jednu parcelu Neome punom dozom Ikarusa i nije probila ambrozija, uspesno je odradio.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Tribenuron-metil u splitu, e tu se n...be samo tako. Tek tada ne uradi nista.
Ako ambroziju ne skine dupla doza koju stavljam, nece je odneti ni cetvrtina od te duple doze pa makar iz dva puta.....
 
2x30-35gr/ha odradi posao,bar kod mene,njive ciste.A zadovoljan sam jako i sa Listegom u Clearfield-u ,bas je odradio za medalju,ali je i skup imazamoks,mozda i najskuplji....ali je i sirak odradio,zaustavio ga dobro,posle je kletodim imao lak posao.
 
Nikad do sada nisam imao takav prosjek uroda suncokreta. I to pionir imao veci hektolitar od singente.
 
Dejane ,uvek sam govorio da su SY hibridi za naš atar najteži .Ove godine imaju ljudi sa pionirom 25-27 metara po jutru ali imaju i sa SY.Merodavno je kada na istoj njivi sa istim predusevom uradiš uporedno merenje.Da ponovim,2012 neki LG strašan ,jako dobar sklop sve dobro ,prinos 2400 kg ali ,druga polovina te iste njive SY Kondi 2600 kg.Tek tada vidiš razliku .
Nijedan nije ni blizu rodio kao brio kad se pojavio.
 
Prve godine kada je na trziste usao LG sa svojim semenima imali smo prinos 27m po kj. Taj rekord vec dugo nismo dostigli. Lg smo vec izbacili iz proizvodnje par godina.
CL hibride izostavljamo zato sto sam primetio da nam rezidue prave problema naredne godine u psenici.
Ove godine kod nas kasna setva ,posle 1maja bolji je rod dala.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Moj komša bi hteo da ispadne svaka trunka od lišća ali ni jedna polutka ili smežurano zrno soje. To ide na vagu ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh