Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni sa kondijem plafon je bio 2300-2400 kg/kj , čuo sam priče da je suncokret radjao po 3 tone, ali samo sam čuo....
 
Ljudi zadnjih 10 godina imaju toliko za soju neznam za 5,5 tone prve godine je radi a za suncokret 6 tone. @olalija odakle su ti srecnici

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Jedan je iz Lalica a drugi iz Bosne sa sojom.Ja nisam nikad imao vise od 28 meteri a nisam nikom ni radio usluzno bolji suncokret.
 
moj osobni rekord na parceli od 10 jutara je bio 4,70 tona po ha, osim 2012. nikad nismo imali manji prinos suncokreta (ukoliko nije bilo najezde zečeva kao preklane tada je bilo na par parcela 3.3 tone ) od 3,7 tone. ali idemo fungicidom pictorom (nekad dosta znači nekad je upitno vrati li uopće cijenu prskanja s njim) i suncokret ne ide 5 godina na njivu.
 
U suvom ratarenju 6 tone suncokreta ja bi to voleo da vidim uzivo toliko ni na ogledima ne lazu. Sto ga nepitas koja lokacija taj je rekorder svetski.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Знаш како је могуће? Да је њива ограђена са 2 или 3 стране каналом па да је мало већа од декларисаног. Може ту доста да се повећа. А принос расте.
 
@olalija dali pricas o lazaru calicu za suncokret znao da taj decko ina dobre prinose ali 6 tone nema ni on.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Na njivama gde soja dobro rodi, tu suncokret se ne seje. Vazda bilo i ostalo. Nije suncokret idealna kultura, ali plodored neku alternativu traži. Kada imamo rod preko 2 tone po kj, plus solidna cena od 400 evra po toni, onda smo i srećni.
 
Nije ni sve jedno sa kojom vlagom to rade, jer ako 10% plus moze da dogura i vise od 3.3 t po jutru. Ja sam jednom vukao drugaru 3100 kg/kj suncokret skroz zelen a vlaga oko 9%. Ali je jako retkost za ovo treba vise srece nego pameti!
 
Е, а висок сам као кукуруз + 9 цм. Па ти види бајо.
 
@olalija dali pricas o lazaru calicu za suncokret znao da taj decko ina dobre prinose ali 6 tone nema ni on.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Nisu se predstavili, ovaj je iz Lalića, možda neko iz tog kraja pretpostavlja. Expert za soju je iz bosanske krajine, to je najbliže što znam...
 
Знаш како је могуће? Да је њива ограђена са 2 или 3 стране каналом па да је мало већа од декларисаног. Може ту доста да се повећа. А принос расте.
Pre svega ljudi dosta nepricaju istinu

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Jedan primer:
Prosle godine sam coveku usluzno sejao sto kukuruz sto suncokret.
Sejem ti ja tako jednu parcelu, potrosim 2sj (150000) suncokreta a on ce na kraju: "e sada smo posejali 5.5kj"!
A u stvarnosti je to bilo blizu ili cak 8kj. Sto smo na kraju i sa dosta ubedjivanja i obracunali.
I onda u jesen bude 3 t/kj.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh