Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LG 50.479 SX ovo mi je njiva sa najboljim sklopom i najbliza, ostale su sarene, zavisi od njive do njive. Pioneer mnogo bolje od komsije pored izgleda, nije veci, ali je na oko rubosniji i sejao je 4-5 dana ranije, sad videcemo.

 
Da li ste probali nase ns da sejete da li ima neko kod vas ako ima pogledajte na kraj godine da li i tu ima praznih zrna ...
Par godina unazad sejem ns Sumo. Prinosniji je od pionirovih hibrida, barem kod mene. 2 t/kj da onako ko od sale, dok kod drugara pionir (konkretno le25) kada dobaci 1,7 t/kj to je extra suncokret..... (vrsio pa video)
 
Par godina unazad sejem ns Sumo. Prinosniji je od pionirovih hibrida, barem kod mene. 2 t/kj da onako ko od sale, dok kod drugara pionir (konkretno le25) kada dobaci 1,7 t/kj to je extra suncokret..... (vrsio pa video)
Sejao davno 1 god pegaza i oskara samo su visoki ali ok prinos i jos mede pcelari se zale na P ...
 
Kod nas isti problem prosle godine, sklop idealan, u pitanju je pionir le 99,imao sam utisak da ce ladno biti preko 2 t po kj ono jedva1600 kg po kj

a prošle godine novosadski kod mene 2000-2200kg na kj......
od ovih stranih bi više očekivao....

ove godine ns malo podbacio, fali sklopa..... a ima jedan u ataru, neznam koja je sorta, ima sad već preko 150cm, strašan porast.... nijedan nije ko taj, i valjda je izašlo svako zrno....
 
Vibala veliko razocarenje nahvalili je na sva usta,a korov ne umire ni posle 10 dana propusta tatulu ,gorusicu palamidu.Ambroziju nosi odlicno,ali korovi jako sporo umiru.
 
Sta 10 dana, kod mene posle 3 nedelje ista sem abrozije nije otislo, doduse trava koja je ostala ne raste
 
Jedna parcela pod Neomom, bila je visegodisnja monokultura soje.
Setva polovina Aprila.
0e6338f079e80f198fc73875e45a2dc2.jpg


81b7a546c96c6a6bb43bc8a80ce6082f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj suncukret je jedan od lepših u ataru,ove godine sam pratio upustva priručnika za djubrenje iz 1978 godine,zanimljivo je razlika debljine stabla na mojoj parceli i na ostalim u ataru,a i list je mnogo bujniji.
 
Spremio retengo i piktor za ovu godinu.Oodgovor na ovo drugo pitanje je isto ko i za pšenicu,pa kako rešiš ,generalno ja sam zadovoljan sa prinosima zadnjih par g ,mislim da je još rano za zaštitu ali mehanizacija ne dozvoljava da se čeka.Danas sam krenuo imam još 70 kj to ću gledati da razvučem maksimalno.Meni lično se dopada kakp suncokret reaguje na fungicide,nisam imao zadnje 2 g da se osuše onako naglo da pocrne.2018 sam imao neke parcele gde je izgledao bomba ali sav neki lagan,beličast sve se krunilo ,nečistoče 8-12 užas prinos 1500-1600 po kj.Tada sam rešio da počnem da ih koristim.Da ne bude da sve koristimo što nam serviraju imam 2 kj jabuka i tvrdim da svaki drugi tretman po poreporuci hemijskih kuća može da se izbaci.Mada sam usamljen voćar u kraju pa možda ni nema nekih napada .Baš mi je zaštita onako limunada.
 
@talianu

Koje doze piktora i retenga po ha, i jel mogu zajedno ?
Prošle godine sam koristio samo retengo i vidim da nije to to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh