Subvencionisanje troskova skladistenja psenice i kukuruza

DusanA

Član
Učlanjen(a)
13 Okt 2009
Poruka
3.736
Lokacija
Crepaja - Banat
Evo zanimljive teme za one koji imaju kukuruz na lageru.
Na sajtu opstine Kovacica je izasla ova uredba. 100 din po toni subvencionisu kukuruz na lageru.
Potrebno je da je placen PIO, da je aktivno gazdinstvo, ugovor o skladistenju, faktura za troskove skladistenja i kopija robnog zapisa. To sve se predaje od 15.09.2011 do 31.05.2012 na obrazcu broj 2
 
Ima to i za zito i za jos nesto, secam se da sam citao. Mislim da vazi za sva skladista, jer javnih ionako ima premalo.
 
drzava subvencionise sa 10 para /kilogramu a skladistari ce uzimati 1% mesecno sto ce na cenu od 20 dinara biti 20 para ako ja dobro razumem :sta::sta:
 
Ako je za sva skladista, nije lose, tj bolje ista nego nista, na 30 vagona lagera 30.000,00 din, ako gledas krupnije lagere, nije ni zanemarljivo. U svakom slucaju smanjice nam trosak lagera.
 
Bilo vec na forumu oko javnih skladista i zakljucili smo da nisu nista povoljnija od privatnih. U uredbi se secam da sam citao se ta subvencija placala xxx dinara za 1 tonu za jedan mesec lagera, pa sad koliko imas na lageru i koliko ga drzis vremenski, ali moracu opet da procitam, a i da se raspitam kod lokalnog skladistara.
 
Mislim da nema nista od toga, jer u clanu I, uredbe, pise u javna skladista. Znaci, verovatno nista za privatne lagere:nono:
 
Javna skladista su silosi u vlasnistvu pravnih lica (privatnici),ali su se prijavili i PROSLI postupak licenciranja (ispunjavaju tehničke uslove) i imaju licencu JAVNA SKLADISTA. Vlasnici koji čuvaju svoje žitarice i uljarice u ovim silosima ostvaruju subvencije na skladištenje,100,oo/toni mesečno,a maksimalno 6 meseci i 8 tona/ha, a do 100 ha. Ova prica za sada nema vezu sa Robnim rezervama.
 
Javna skladista su silosi u vlasnistvu pravnih lica (privatnici),ali su se prijavili i PROSLI postupak licenciranja (ispunjavaju tehničke uslove) i imaju licencu JAVNA SKLADISTA. Vlasnici koji čuvaju svoje žitarice i uljarice u ovim silosima ostvaruju subvencije na skladištenje,100,oo/toni mesečno,a maksimalno 6 meseci i 8 tona/ha, a do 100 ha. Ova prica za sada nema vezu sa Robnim rezervama.
Može li link ka ovoj uredbi, na koji način da ostvarimo ove subvencije, kome se i kako podnosi zahtev? Hvala
 
Može li link ka ovoj uredbi, na koji način da ostvarimo ove subvencije, kome se i kako podnosi zahtev? Hvala

Uredbu mozete naci na sajtu ministarstva poljoprivrede ili na sajtu Kompenzacionog fonda RS. Zahtev se podnosi Trezoru,obrazac imate uz uredbu. Pravo na subvencije imaju iskljucivo vlasnici zitarica koji su robu cuvali u Javnim skladistima i dobili robni zapis.
Ako imate pitanja,rado cu pomoci.
 
Nazad
Vrh