Strug i alati za obradu metala

Zato sto most nikad ne legne na svoje mesto,ma kako da ocistis povrsine,most ne legne,mozda je mala razlika,jedna,dve stote,ali na staro nikad,vrath se samo kad ponovo prebrusis klizace..
 
Jan od njega sam narucio 4 komada, 50 eur komad, sutra mi salje. Lez
LeTos sam uzimao onaj zubac sto ide ispod oznake mol i zupcanik za zakretanje. Videcu u utorak kad mi stigne.
Sto se tice mosta, i ja sam cuo price ne moze da se vrati kao sto je bio i te price. Na vecoj adi sam skidao most zbog obrade nekog lanca nika, jbg bilo hitno i sta cu. Nakon montaze istog stavio sam komparater na staze i gledao, nema razlike ni stote u prelaze na most. Nema tu sta da se omasi, najbitnije da se lepo sve ocisti pre vraca je, ima vodjenje, samo se zavrnu 4 i busa mislim m12.
Kad kazes samo, na ovom novom most nikada nije skidad, kod caleta u bivsoj firmi je kupljen glan nov iz ade 87 god. Malo je nesto radio do 2000,, i od tad ga je cale palio povremeno i provozao suporte dok nije otisao 2015 god.
Kao kod auta mnogo propada od stajanja, rasturao sam mu suporte i cistio, dzabe sto je ekstra kad ga je stajanje ubilo. Ali posle 2 dana truda je perfektan
 
Jan vidim da si odgovorio, da li si ti nekada skidao?
Ja sam ga vratio i nema nikakve razlike u prelazu
 
Nisam,ni na jednom,i nikada nisu skidani..kad sam radio u metalu.jako cesto smo skidali,kad smo oaradjivali rukavce i neke delove za cigkane,i ok,kazem legne to,aki uvek se primetilo kad povuces suport,ulje se videlo.jbg,ako vadis most,zaboravi da ti vuce jednu stotu..ili jedno ili drugo..
 
Marko posalji mi br telefona u inbox...sledeci vikend idem tura buvljak Subotica-najlon NS pa ako nadjem da ti javim i kupim ako hoces...zadnji put sam nasao na11 kasete za 25e komad
Letos sam gledao jedan USA225...a pod mostom papira....pitam gazdu sta ce papir tu...kaze jednom sam izvadio most i pojeo pekmez...vise nikad to nije bio taj strug...pa su podbacivali papira ispod i kao resili problem...ali nije zadovoljan

Jednom prilikom sam pricao sa majstorom Djordjem Malteski inace majstor koji je radio remont strugova...odmah mi je rekao kad imam nesto vece da obradjujem da trazim veci strug....imacu problema sa stelovanjem mosta...
 
Zanimljivo to za most. Eto dok mi danas ovaj to nije reko ja nisam znao. Mada ako je stvarno razlika jedna ili dve stote za ove moje potrebe to nije nikakav problem, ali ko radi precizne stvari...
 

Ima li neko iskustva sa ovakvim strugovima? Ovaj je radna duzina 1200, precnik obrade 430, kad se skine most preko 600, prolaz kroz vreteno valjda 40. Stezna glava 250 i ima jednu linetu. Dosta masivan strug i deluje solidno. Koliko bi vredelo dati za njega?
 
I meni se najvise svidjaju nemacki. Mada mi i ovaj deluje kao da ga svaba pravio. Bas je jednostavan za rukovanje i sve su komande mekane, ne trazi nikakvu silu. Ima li neki poseban razlog zbog kog je ovo za izbegavanje?
 
Pa vidi, ako je ispravan, sviđa ti se i novčano ne žulja, možeš ga kupiti sebi.
Ja bih ga izbegao, jer po mojim merilima izgleda kao strug u pokušaju..:ROFLMAO:
Samo moje mišljenje, ne uzimaj k srcu, ako ti se sviđa..
 
Ja bio spreman da ga uzmem, ali vlasnik tezak za pogadjanje, a i ja i ostade tako. Mogu li da znam koja su to merila za odabir struga?
 
Jan kako podmazujes strug, kanticom pa rucno, ili utiskujes ulje u mazalice?
Naravno za klizne staze sipam i u ona dva cepa plus kantica ovako
 
Marko treba mi za seoske potrebe. Da se napravi neki klin, caura, nareze navoj, obrade diskovi, dobosi i tako to. Uglavnom nista posebno zahtevno. Tako da zbog toga i nemam potrebu za skupim strugovima. U principu sto jeftinije to bolje. Radna duzina 1000-1500, da moze da obrne najmanje fi 400 i pozeljno da se skida most.
 
tesko na ovakvom obradjivati .500mm.a po meni najbolje da trazis us 51.
marko,staze kanticom a ostalo mazalicom -trenutno koristim stazol ulje.
 

Ovako nešto bi trebalo juriti, radiš kao čovek a kada rešiš da prodaš dobiješ iste ili veće novce.

A ovo bi bilo super opcija da nije uvoza. Ponekada cena na kraju licitacije ne pređe tauzenku..
 
Nazad
Vrh