Strug i alati za obradu metala

Зорге, имао сам прилике да видим у војсци отпис возила, предлог за расход и слично. Све и једна покретна радионица је била опустошена само си камион добијао. Комплетна ни једна није била. А за идеју +.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ovde kad je Zastava propala mašine stare 40 god,a bilo je i starih par godina sve prodavano na kilo,sve završilo u Temerinu sa sve rezervnim delovima ko je imao vezu moga je da dobije strug na kilo sa sve alatom.
 
Skoro mi prica stric da je njegov prijatelj kupio strug mislim bas u CH za oko 500 evra. Ni on se nije nadao da moze za te pare da ga dobije pa mu posle bilo problem da obezbedi prevoz do BG-a. Stric se ne razume u strugove, ali kaze da je veci strug, 3-4 m ukupna duzina i da taj prijatelj radi na njemu, znaci nije neki rashodovan. A ovaj sto prodaje za 3800 i utovar u CH po meni nebuloza.
 
Комплетна ни једна није била
И дан данас се распродају нове, никада употребљаване радионице МРМ М1, које су од '80-их џеџале у неким базама. То позади изгледа овако:


 
Колико пара? Ово је вероватно екстра квалитет алата за неког мајстора доживотно да користи.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Колико видим по тамошњим огласима, нека оквирна цена за читаву неупотребљавану радионицу са све ЗиЛ-ом 131 са километражом од око 'иљаду километара је око 15 'иљада долара, ал' буде и да се продају пар хиљада мање или више. Струг у њему је ИТ-1М, као олакшани (има тону) и није неки од прецизних, али за којекаве ремонте на терену ради пос'о. Више података о читавом пакету има овде - http://parm.mybb.ru/viewtopic.php?id=32
 
Moj komsija je jos davno kupio od vojske ZIL 157 radionicu, ali radionica kao pustinja. Tako da to u kompletu kod nas tesko da neko moze da kupi.
 
Kad sam pre 12,13 godina sluzio vojsku sluzio sam u 250 raketnoj brigadi, u njihovom voznom parku tad su bile 2 radionice nove, mislim da nije niko cestito ni ulazio u njih a ne radio.
 
Mi smo imali jednu na TAM 150. Svasta je bilo unutra, ali to nije bas upotrebljavano koliko je moglo.
 
Znam jednog majstora koji ima kikindin strug, mi ga zovemo "mala kikinda". U stvari nije to onaj bas mali strug, precnik obrade mu je oko 400, a radna duzina 1000-1200. Osim njega ima i veci US 51 i radi na njima sve poslove za seoske potrebe. Bas sam zapazio kad treba nesto preciznije da se radi da to radi na ovom manjem. Mada preciznost zavisi i od stanja same masine, ipak je sve to staro. Znaci strug koji moze dobro da zavrsava neke poslove, e sad pitanje ko sta ima da radi i sta ocekuje od struga.
 
Ovaj TOS strug je ozbiljna masina za relativno malo novaca....plus merne letve koje su oko 500/550e za metarski strug(pitao prosle godine za moj)

sto kaze Mirosti dosta masina ima po oglasima,dosta njih su za generalni remont... bez 4-5000 nema dobre masine...al realna stvar je to da svakim danom oglasi se pune masinama jel nema ko vise da radi sa njima.stariji majstori vise nece a od mladjih nema ko...nit znaju nit ih zanima...lakse je prodati dedinu masinu i kupiti bmw nego se malo zainteresovati pa nastaviti....zato i ima masina po oglasima...treba biti uporan pratiti oglase ici gledati masine.
svaki strug je dobar nebitno dali je kikinda,potisje,mauser,prvomajska itd itd ako se koristi shodno njegovih mogucnosti...sve zavisi kome masina za sta treba...za neku kucnu varijantu je dobar svaki..klin caura redukcija komsijini dobosi od kola itd to radi svaki

meni za moj posao je moj dovoljan....sto se tice posla oko odrzavanja motorica...ali kad radim za livnicu onda 80 posto nesmem na mom..tu se obradjuju komadi od 40-50 kila za njih mora biti jaci,veci i stabilniji strug..kad bih takav komad nakacio na moj rascerecio bih ga jako brzo....a opet kad u livnici radim neke manje komade tipa lancanici za berace,delovi za sejalice,zupcanici za mesalice itd suludo je paliti veliki strug to moj nosi na pola gasa...ovih dana treba a radim neke vece tuljke pa cu vam snimiti...
 
Brkin, sve si lepo objasnio, samo se ne slazem sa ovim da nema dobra masina ispod 4000-5000 evra i da se oglasi pune masinama.
Sad da vam kazem da za vecinu nas "dobra" masina sa komplet opremom i alatom moze da naleti za samo 1000 evra, verovatno mi ne bi verovali. Medjutim, imao sam priliku da naletim na tako nesto, a i drug jedan bio samnom pa mi je on svedok jer mi mnogi ne veruju.
Inace se masine svakodnevno pojavljuju na oglasima, ali sve sto ima neku nizu cenu, nebitno u kakvom je stanju, ode u roku od par dana. Zato mora da se reaguje bukvalno odma i nocu da se ide u kupovinu ako treba.
 
А колико кошта код нас комплетан ремонт мањег до средњег струга., са све брушењем свакаквих клизних стаза по стругу, заменом лежајева и биксни и шта се све већ ради?
 
Nazad
Vrh