Stajsko đubrivo

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
13.998
Lokacija
Kikinda
Interesuje me kako se kreću cene stajnjaka kod vas i koliko se kod vas koristi stajnjak u ishrani zemljišta
 
Kod nas može da se nadje po sistemu "samo nosi da ne moram ja da ga nosim" pošto je utovar i razbacivanje po njivi 1500-2000 dinara za samoistovarnu prikolicu od 4 tone kad je tovari ult.
 
zato sam ja i kupio prikolica za rasturanje stajnjaka ali sam nešto planirao da prodam oko 5 vagona čistog stajnjaka
 
Ručno se utovara i razbaciva za 600 dinara po prikolici 3t (znači samo za ljude, gazdin traktor i prikolica). Plus doručak, ručak, pivo, cigare... a kad dobiju pare sledeći dan ne dodju... Tako da se sve redje tovari ručno...
 
jedna traktorska prikolica = 50 kg mineralnog djubriva,utovar- istovar rucno.....
 
Mene najviše interesuje cena samog stajnjaka bez utovara i istovara,vidim da ima različitih solucija
 
Nekad se to "trgovalo"sa stajnjakom.A sad? :nono: Nema toga vise.Sve manje radne snage,situaciju u poljoipr.znate,tako daaa.....kod nas sad ko nema sredstava da iznosi stajnjak,pokloni ga.Ili da platis jedne iz Kumana 20e po kemperu i oni ti izvuku i rasture po njivi.
 
Ja imam i prikolicu za rasturanje i zadnji utovarivač ali bih da ga prodam-da kupim veštačko
 
Govedji stajnjak sa farme krava. Rastorivac od 4 tone 1200 dinara. Utovar 400 sa traktorom, razbacanje rastorivacem po njivi oko 1000 dinara, zavisi gde je njiva.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Ja imam i prikolicu za rasturanje i zadnji utovarivač ali bih da ga prodam-da kupim veštačko
Bolje ga onda rasturi u svoju njivu, i onako neke analize pokazuju da se humus u zemljištu značajno umanjio što može da ima za posledicu lošu provodljivost i aeraciju, pa time i iskorišćenje i zemlje i onog što bi joj dodao.
 
zx je napisao(la):
Zoran0230 je napisao(la):
Ja imam i prikolicu za rasturanje i zadnji utovarivač ali bih da ga prodam-da kupim veštačko
Bolje ga onda rasturi u svoju njivu, i onako neke analize pokazuju da se humus u zemljištu značajno umanjio što može da ima za posledicu lošu provodljivost i aeraciju, pa time i iskorišćenje i zemlje i onog što bi joj dodao.

Mislim da je ovo dobra emisija po tom pitanju

http://www.youtube.com/watch?v=CHW7MGT7rUs&feature=player_embedded
 
Nazad
Vrh