Stajsko đubrivo

Dobro se 577 ponaša,jako malo šlajfa.Moj 560 bez tega tu nebi ni mrdno
 
Danasnji posao.
479fde3eb39c3078e3ff8215321d1536.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sve je isko super,dok nije doslo da onog masnog i teskog djubriva a mi naravno pretovaramo...pukne lanac od patosa,zaglavi letvu u valje i odcvika kardan(jer je stavljen obican umesto onog sa sklopkom).... i tako... :D

 
Lajk za kera...
I mene moj ume da prati, samo ja to ne volim, jer me prati kroz celu inđiju, a sad je kod nas haos sa saobraćajem... Počeli smo da imamo "špiceve" ko da smo pravi grad..
Inače baš si ga popatosao... Ima li potrebe baš tako đubriti? Ja sam to radio malo drugačije, 4 do 6 prikolica ali svake druge ili treće godine...
 
Lajk za kera...
I mene moj ume da prati, samo ja to ne volim, jer me prati kroz celu inđiju, a sad je kod nas haos sa saobraćajem... Počeli smo da imamo "špiceve" ko da smo pravi grad..
Inače baš si ga popatosao... Ima li potrebe baš tako đubriti? Ja sam to radio malo drugačije, 4 do 6 prikolica ali svake druge ili treće godine...
Vucjak nas prati svugde ali ne samo sto nas otprati nego ceo dan trci pored taktora.Ja mislim da je na svakom snimku sto sam postavio na forumu Djubrimo malo jace jer to su nove zemlje ko zna kad su djubrene.
 
Nema sta pas da radi pored tockova,2 smo izgazili tako,nikad vise,vezu se,zatvoru,sta god ,ali nema sta da igra okolo masine dok radi.
 
Dobar dan domaćini.
Imam njivu,20tak ari, gde planiram da uzgajam povrće ,za svoje potrebe, na proleće ,naravno, ne sada i sve je na otvorenom.
Možete li mi dati savet u vezi konjskog stajnjaka, kakav je to kvalitet u poređenju sa ovčijm,ili goveđim ?
Takođe, kada je najbolje baciti stajnjak i zaorati, sada,pred zimu ili na proleće, pred prolećne radove ?
 
Бацај, заоравај и не бери бригу. Јесте најлошијег квалитета али боље је од никаквог.
 
Уфф онда сам ја погрешно информисан, неко ми је некада рекао да је коњски најлошији. ☹️
 
Šta znači 'topla leja' ? Misliš na leju u prolećnim radovima ,.ili na leju u plasteniku?
 
Poslednja izmena:
Stvar kod konjskog je sto oni koji mogu sebi da priuste konja, ne razmisljaju i ne skrtare na slami a i konj je cista zivotinja, ne kaljuza se u govnima kao goveda.
Dobar jeste konjski ali tu nema mnogo s oprostenjem, govana. Sama slamurina. Kao i od krmaca.
 
Nazad
Vrh