Sredjivanje traktora

ma izlaz I rucicu za ukljucivanje I iskljucivanje prednje ,I gume su mu ove sa kranponima,planiram da mu stavim od vojnog pingauera,most kardan I to je to.....
Pincgauer koliko ja znam nema klasicnu krutu osovinu odnosno "most" vec nezavisno vesanje. Tako da od njega ne moze.
 
Ko je pravio tog Pinzgauera?
Zanimljivo je to resenje sa diferencijalom. Narocito kod Tatre koja nema kruti diferencijal i kada je prazna tockovi joj stoje ukoso. Mozda pomalo eprakticno, ali za vojne svrhe odlicno:osmeh:
 
Interesantno vezano za Pinzgauer je to da je to vozilo prakticno specijalno napravljeno za SFRJ vojsku. Austrijanci su doznali da se Yu vojsci moze prodati takvo vozilo i u pogodnom trenutku su ga ponudili Titu i to je to.
Predhodno su ga rekordno brzo razvili(od proverenih komponenti), za razliku od nasih proizvodjaca(Rakovica-Tara, Fap, Tam itd.), znaci imali su ga spremnog za prezentaciju i posao je sklopljen.
Od ukupno 8500 proizvedenih primeraka, exYu vojska je kupila preko 80%. Drugim armijama nije bio interesantan, nekima zbog nestabilnosti, nekima sto su vec imali svoja resenja, a nekima radi cene.
Tako da ispada da je to jugoslovensko vozilo, kada su prodali koliko su mogli fabrika je ispunila svrhu i mogla je i da se zatvori..
Britanija je pocela neke modifikacije na tom vozilu, ali nikada nije uradila to sto je planirala, tako da je projekat obustavljen.
 
Interesantno da drugima nije bio interesantan, a na nasim prostorima je mozda i najbolji terenac. Eto hamer je recimo svuda cuven, a kod nas Pincu ne bi mogo ni vodu da nosi, mada Pinc ima vazdusno hladjenje pa mu voda i ne treba.:osmeh:
 
Pinc je i dobar i nije(zna da se ritne:sjasi:). Ima on i dosta nedostataka..
Pre nekoliko godina sam ucestvovao u projektu modifikacije, gde je covek u Pinza sa tri osovine ugradio Fordov V6 motor od 200 konja(benzinac).
Luda stvar totalno..
 
Nazad
Vrh