Soja 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
10.678
Kad zavrsimo danas ostace jos nekih 25% za kosenje.
Wendy setva 12 Maj zrela i mnogo lepse izgleda i curi u poredjenju sa setvom iz polovine Aprila.

Sent from my iPhone using Tapatalk

cicimoric

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2008
Poruka
5.207
Jermenovci ( opstina Plandiste / juzni banat )
Ostalo mi jos 1ha ogleda za skidanje u kome je Fantast zelen ali ga skidam u ponedeljak ne interesuje me kakav ce biti.

Za prinose soje mogu da kazem sledece: 10% dobar prinos 20-25% prihvatljiv prinos i 65-70% los prinos. U tu srednju grupu racunam one parcele koje su dale 1500-1700 kg/KJ.

Bilo je retkih izolovanih parcela i sa ekstremnim prinosom. Jedna od takvih je ova:

Ovoliko je bilo sa te parcele:

Parcela je velicine 4 KJ + 1m je odorano od kanala. Prinos je bio 2680 kg/kj. Jeste zemlja strasno dobra ali je ipak glavni krivac ovaj kanal koji se vidi na slici i prolazi pored cele duzine parcele. Sirok je 6-7m i tokom cele godine ima u njemu 1.5 m duboke vode.

Najveci deo soje koje sam predao je ovako izgledalo sto se cistoce tice:

i jedan video iz neke druge parcele:

Poslednja izmena:

zcurcic

Član
Učlanjen(a)
12 Nov 2009
Poruka
2.162
Proverili klijavost semena što smo ostavili za sledeću godinu, rezultati odlični preko 95% energija.

frenk

Član
Učlanjen(a)
14 Mar 2015
Poruka
938
Wendy danas vlaga 11,6 prinos 1770 kg po jutru.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

nikt

Član
Učlanjen(a)
5 Apr 2008
Poruka
897
Покосио најбољу соја ове године, сав срећан са 1950кг/кј.(и ако сам имао њиве и са 1200кг/кј.)
Онда погледам на јутубу снимак како то раде други па ме врати у реалност!
"Седим ту дисам јер ни за дисам нисам"

strucker

Član
Učlanjen(a)
4 Nov 2012
Poruka
619
Jeste provalili u drugom videu kakve su im vrste po skidanju, valjda od spartanja, kao da su bankovi od krompira...

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
4.995
Veselo neko devojče. Raspoložena za rad i slikanje na njivi kao naši Galicije i Sremac, samo bez piva.

• Like
Reagovanja: SDF
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh