Sistem pdv-a?

Procitam na dobru zemlju pitanje koje je postavio covek
DA LI KOMPENZOVANA ROBA ULAZI U PROMET PO RAČUNU POLJOPRIVREDNOG GAZDINSTVA?
Ulazi,tako sam ja usao u pdv iako mi nisu ni pdv pustili na račun,al furme podnose svaki mesec sta su radile i na kraju stigla cestitka da se prijavim u pdv.
 
Mene država nikako da se seti, da kaže da je PG ispunilo uslove za PDV. Kao da sam ja građanin drugog reda. Bar neku razlednicu da pošalju, stisli se, cicije.
 
Ne postoje uslovi za ulazak u PDV. Postoji samo granica kad moraš da udješ u PDV.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Kad nas drzava ubaci u pdv i kad se sami prijavimo za ulazak posle koliko godina moze da se izadje za oba slucaja? I koji je uslov?
 
Obveznik PDV-a najmanje dve godine mora ostati u sistemu PDV-a,a po isteku roka ukoliko ne ispuni obavezan uslov za ostanak u sistemu može da podnese zahtev za prestanak obaveze plaćanja PDV-a.

Obveznik je dužan da na dan podnošenja zahteva za brisanje :

– Izvrši popis dobara, uključujući i opremu , objekte za vršenje delatnosti i ulaganja u objekte , po osnovu kojih je imao pravo na odbitak prethodnog poreza u skladu sa zakonom;

– izvrši ispravku odbitka prethodnog poreza i utvrdi iznos prethodnog poreza koji iskazuje kao dugovni u poreskoj prijavi koju podnosi zajedno sa zahtevom za brisanje; – Iznos dugovanog poreza / povraćaja PDV koje je ostvario za nabavku opreme, objekata i dobara/ naravno dužan je platiti pri izlasku iz sistema.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ne postoje uslovi za ulazak u PDV. Postoji samo granica kad moraš da udješ u PDV.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
Ima njih par što se hvale pred dućanom kako su bitni i veliki i da su u PDV-u. Ja željno čekam taj momenat da me obaveste da sam imao preko 8 miliona i da moram u PDV. Kad se počnem raspitivati oko toga, oni kažu da imam samo 500.000 prometa godišnje i da nije to za "sirotinju". Bude me sramota od onih ljudi pred vratima poreske što slušaju, pokupim moje papire i kući nazad.
Još me posle i komšinica zadirkuje i kaže "pa tebe neće ni država".
 
Ima njih par što se hvale pred dućanom kako su bitni i veliki i da su u PDV-u. Ja željno čekam taj momenat da me obaveste da sam imao preko 8 miliona i da moram u PDV. Kad se počnem raspitivati oko toga, oni kažu da imam samo 500.000 prometa godišnje i da nije to za "sirotinju". Bude me sramota od onih ljudi pred vratima poreske što slušaju, pokupim moje papire i kući nazad.
Još me posle i komšinica zadirkuje i kaže "pa tebe neće ni država".
U suštini za uslovno rečeno "male" ili kako Vi kažete "sirotinju", i nije PDV. Dok bi platili mesečno sebi poreze i zaradu kao preduzetnik poljoprivrednik, knjigovođu, porez na dobit, otprilike bi Vam pojelo tih 500 hiljada za godinu dana.
 
Par pitanja u vezi pdv
Kad se kupuje roba recimo kukuruz psenica prasad Telad od lica koja nisu u pdv kako se to radi da li moze i kako se pravdaju ta sredstva pise se neki otkupni list ili slicno?
Arenda ili zakup kako se to isplaćuje mora na racun ili moze na ruke i kako se to pravda ugovor o zakupu ili nesto slicno?
 
Par pitanja u vezi pdv
Kad se kupuje roba recimo kukuruz psenica prasad Telad od lica koja nisu u pdv kako se to radi da li moze i kako se pravdaju ta sredstva pise se neki otkupni list ili slicno?
Arenda ili zakup kako se to isplaćuje mora na racun ili moze na ruke i kako se to pravda ugovor o zakupu ili nesto slicno?
Jeste ide otkupni list.
Državne zakupe bi uneli u knjige na trošak i platili preko računa. A od fizičkih lica mislim da Vam je bolje da uradite zakup među gazdinstivma koja nisu u PDV.
 
Par pitanja u vezi pdv
Kad se kupuje roba recimo kukuruz psenica prasad Telad od lica koja nisu u pdv kako se to radi da li moze i kako se pravdaju ta sredstva pise se neki otkupni list ili slicno?
Arenda ili zakup kako se to isplaćuje mora na racun ili moze na ruke i kako se to pravda ugovor o zakupu ili nesto slicno?
Na zakup moras platiti pdv ako uzimaš od fizičkih lica. Bolje na neko.drugo gazdinstvo.
 
Pizdrav kolege danas kupovao neko ulje i u prodavnici pita me koju sifru da stavi ispred 15 ili 16, gazdinstvo je u pdvu, da li neko zna

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh