silaza 2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

cika_jova

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
3.642
Lokacija
mladenovac
interesuje me da li je neko poceo sa siliranjem, u kojoj se fazi nalaze kukuruzi kao i sorte koje su u pitanju i prinosi po jedinici povrsine , kao i planirani pocetak ove operacije :cao:
 
pa i ja sam cuo danas kad sam grabuljao i pravio pauzu silokombajn da uji u daljini, moracu da obidjem njive i vidim sta mi se desava
 
Kod mene se privodi kraju. Malo je ostalo da se uradi. Meni je ostao samo postrni kukuruz a i njega ću za 15-ak dana da isecam. Noćas počinjem berbu Kolombe.
 
kod mene silaza pocela a ocekujem i pocetak berbe za desetak dana.
 
pa i nije nesto bog zna ali tu gde je pocela progoreo kukuruz od suse
 
danas sam cuo od vozaca sto uzima od mene mleko da su ovi veci proizvodjaci poceli polako da rade silazu, jedan danas, drugi juce - znaci krece polako i ovde...

inace meni se kukuruz zeleni ko jed, sejan je NS Tisa, i to jos kasno pa su gai ove kise nekako zgodno uhvatile tako da mi je sasa prosecno do dobra, a koren srednji..

inace velike su rose ujutru bar kod mene i ova kisica sto pada ga osvezava tako da cu i ja polako da se spremam, ali imam jos fore :ppozdrav:
 
Radovi u toku ::namigivanje:: :

2mev5ts.jpg


I zavrseno i ogradjeno pre 3 dana : :ppozdrav:

vwqxll.jpg
 
Ovakvu mrezu koriste gradjevinari u fasaderskim radovima, relativno je jeftina a dovoljno dobro stiti od moguce stete koju mogu napraviti svinje, psi i ostale zivotinje a ponekad i deca dok se igraju.
 
Kukuruz je NS ZENIT.Parcela na kojoj je napravljena fotografija ima povrsinu od 0.45ha. predusev jecam, slamu sam rasturio i na nju izvukao 5-6 cisrerni osoke i ugario. Pod plugove u novembru sam bacio 150kg ruske 16-ice a u predsetvenoj pripremi 100kg ruskog AN-a. Setva na 19cm, 0.5l atrazina + 1l acetohlora zemljisno i 0.5l talismana + 1l kambia folijarno. Nije bilo spartanja. Sekao sam prvom sporom sa povremenim pritiskanjem kvacila da "proguta", gas do daske, STORE se dobrano namucio.
 
Povrsina je potpuno ravna a isilirano je ukupno 1ha u tri parcele (17 traktoskih prikolica sa prilicno dubokim arnjevima i radnikom koji je neprestalno rasporedjivao i gazio masu). Ostalo mi jos oko 1ha postrnog kukururuza, i once stici uskoro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh