Setva kukuruza u kvadrat.

jucin

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2013
Poruka
292
Lokacija
Donja Livadica -Velika Plana
Zdravo narode. Nesto sam se razmisljao. Video sam prilog Urosa Davidovica sa profesorima koju su radili neka ogledna polja setve kukuruza u kvadrat. Na 35cm izmedju redova. 90 hiljade biljaka po jedinici, ili hektaru.
Ono sto sam ja hteo, jeste da pitam Vas.. Da li je neko probao tako nesto? Ako jeste. Kako se to u praksi pokazalo?
Svaki savet i komentar je dobrodosao.
Ove sezone sam mislio da probam tako nesto.. Pa sam odlucio da otvorim temu i malo porazgovaramo o tome.
Pozdrav i sve najbolje u predstojecoj sezoni.




Послато са LG-H815 помоћу Тапатока
 
Meni je ovo takodje zanimljiva tema, planiram da pokusam na maloj parceli u narednim godinama pa cemo videti kako ce izgledati. U sustini planirao sam da klasicno posejem a onda prodjem i izmedju s tim sto bi ostavio svaku 3. ili 4. sejalicu za kraj (sejalica sa 4 reda) i onda ispraznio dve baterije tako da ostanu periodicni razmaci na 70 da bi se tuda prolazilo prilikom prskanja (nesto slicno stalnim tragovima u psenici). Tako bi se u teriji svaka biljka bila na 35x35cm ali u praksi bi bilo malo drugacije jer ne bi svaki red krenuo da seje od iste tacke sto u sustini nije ni bitno, cak je mozda i bolje da su u "cik-cak". Ono sto mene tu najvise brine je kako ce se to skidati, ali o tom po tom izmislice se nesto.. Ako se kojim slucajem odlucim za ogled ove godine (mada male su sanse za to) javljam rezultate. :)
 
Mislim da zbog masina za skidanje je tu problem na 35x35.
Ali ako se vrste priblize jedna drugoj kao na sistemu twinrow bi bilo moguce sve raditi u kukuruzu, prskanje prehrana kao i kombajniranje.
Bice ove godine kod mene na jednoj parceli pa cemo videti.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh