Sečka za Zmaj kombajn- Z 142

Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger je napisao(la):
nije visoko kosio,naprotiv nisko,problem mu je bio gde je secka razbacila,posto je heder 5,4m a secka nemoze toliko da razbaci u sirinu hedera i onda kad je plugom nailazio iza secke problem,da nisam gledo ocima pa ajd

Neznam dali taj kombajn ima "lepezu" za usmjeravanje isječkane mase po širini jer to je spas za takve probleme ili je naštimana na usko razbacivanje.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Ovaj moj patent razbaci ravnomerno cak ako je jaka slama(ima je puno) zna da nabaci i na neovrseno! Ali ne nabaci puno tako da nije problem!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Sada sam se oduševio, kada sam malo detaljnije proučio tvoj post i slike.
To ću ja namontirati na moj malecni MF.

Nego da li si sa time radio i soju? Kako razbacuje sojinu slamu, s obzirom da se to vuče k'o creva?
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

ma ima lepezu druze,masina stara 3 godine,jednostavno nemoze u levu i desnu stranu da pokrije sirinu hedera,a heder uzme masu secka ima posla i samo secka a nepokrije teren koji je ovrsen i eto problema,hoce da uzme manji heder od 4.5m valda ce mu to pomoci
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

branko je napisao(la):
Sada sam se oduševio, kada sam malo detaljnije proučio tvoj post i slike.
To ću ja namontirati na moj malecni MF.

Nego da li si sa time radio i soju? Kako razbacuje sojinu slamu, s obzirom da se to vuče k'o creva?
Neznam jer soju ne sejem, kod nas se slabo seje soja a ono malo sto se seje to ljudi sve ubaliraju!
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger je napisao(la):
ma ima lepezu druze,masina stara 3 godine,jednostavno nemoze u levu i desnu stranu da pokrije sirinu hedera,a heder uzme masu secka ima posla i samo secka a nepokrije teren koji je ovrsen i eto problema,hoce da uzme manji heder od 4.5m valda ce mu to pomoci

Možda je "spora" ili loše konstruirana pa zato nemože da raširi masu dovoljno široko. Puno je faktora koji mogu da koče kvalitetan rad sječke na kombajnu.

Na ovoj slici možeš vidjeti kako izgleda dobro raširena isječkana žitna slama. Kombajn je Claas Lexion 540 i 6 m heder.



"Valovi" kod košnje strnjaka nek vas nezbunjuju, tu je kombajn išao okomito na tragove podrivanja (koje sam radio pred pripremu za sjetvu) pa je zato neravan otkos. .
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

No priznajem ovo je lepse nego sto moj patent uradi ali ova slama je iseckana a kod mene samo razbaci! Ali ipak nemoras posebno da razbacujes slamu ili da je nedajboze palis :nono: :nono: :nono:
 
Re: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

da ti budem iskren mozda slika vara ali nisam zadovoljan,sobzirom da ja zito do kolena i da je tu masa slabija to se vidi,opet je lose iseckano,vidi se namesta sitno slame,il su mu nozevi na secki tupi ili je spustio okidacke nozeve da neopterecuje secku pa je zato malo losije i krupnije uradjeno,to nesme da se vidi :nono:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger je napisao(la):
da ti budem iskren mozda slika vara ali nisam zadovoljan,sobzirom da ja zito do kolena i da je tu masa slabija to se vidi,opet je lose iseckano,vidi se namesta sitno slame,il su mu nozevi na secki tupi ili je spustio okidacke nozeve da neopterecuje secku pa je zato malo losije i krupnije uradjeno,to nesme da se vidi :nono:

Jel može ovako? Meni se čini olrajt.



Tu je bilo mase (žita preko 8 t/ha) i slama je stvarno fino isječkana i dobro raspoređena po širini otkosa.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

nekazem ja za prinos nego mi je zito dosta nisko bar tako deluje na slici a ipak se pozna slama,nema veze mozda su mu malo tuplji nozevi na secki pitanje da li ih je menjao od kako radi,ja sam kod mene ove godine stavio nove i sad kad sam ih pogledao dosta su se potrosili za jednu sezonu,mada su se i naradili,a kamoli ako je kombaj star 3,4,5,godina,u svakom slucaju dobro je,ne se sekiras :nono: :cao:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

danger nesekira to mene ni najmanje, jer ja sam više nego zadovoljan i netreba tražit pored pogače kruva. A na prvoj slici je taman tu kombajn usporavao i stao jer je kraj otkosa i zato je tu više slame na površini i vidi se nakupljena. Kombajn star 2-2,5 god i ide kao zvijer, samo guta.
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

e ako se tu zaustavio onda je opravdano :D,jel to sve zito tvoje,koliko h je ta njiva
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

prava njiva za onakav kombaj,koja je sirina hedera i za koje vreme je omlatio tu njivicu :osmeh:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

6, metara. Prvi dan dobro preko 30 ha. Malčice je prijevoz kočio no i ovo je više nego odlično s obzirom na prinos. :osmeh:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

Da a ja bi sa mojim Zmajem toliku njivu radio 3 dana i 3 noci :sta: :spavam: :bravo: :spavam:
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

sto se tice secke za zmaja slobodno stvi ja ga imam 15 god na njemu
 
Odg: Sečka za Zmaj kombajna Z 142

dobro ti dosao nama druze,daj koju fotku sa 15-to godisnje secke da vidimo stroj :cao:
 
Nazad
Vrh