"Saniranje" njiva - kako najlakše pobediti korov, trnje, divlju kupinu, bagrem

Nasekirao sam ja nju ali će ovaj koren da me razguzi ako bude radio samo motikan sistem. Ne može se prići traktorom inače bi ja nju već nekako.. :cao:
 
futurefarming je napisao(la):
Nasekirao sam ja nju ali će ovaj koren da me razguzi ako bude radio samo motikan sistem. Ne može se prići traktorom inače bi ja nju već nekako.. :cao:

Jel to neka basta u pitanju? Vruca voda pomaze :ppozdrav:
 
@ future

1 - najefikasniji

Sve panjeve i siblje koje odseces premazi sa cetkom i CASARON G .
Zamesaj ga tako da moze da se maze , i cekom prodji i sve gde je preseceno namazi . To je recept sumarija kada raskrcuju sumu . Posle nekog vremena bukvalno toliko istruli da rukom samo pocupas sve ostatke .

2 - efikasan, ali za siblje .
Preparat se zove GARLON .Preko lista usvaja i unistava koren . Veoma slicno kao Total ali za drvenaste biljke .
 
Hvala puno svima na odgovorima, jeste bašta tj. par voćaka iza kuće a kajsija je bila tu još kad smo kupili plac ali se osušila ove godine, jbg. Okolo su mlade voćke pa ne mogu da priđem. :ppozdrav:
 
Pozdrav ljudi,
Skoro sam se prikljucio forumu, a ova tema mi je jako zanimljiva.

Imam neka 2 stara vocnjaka koje sam delimicno iskrcio, ostavio sam par dobrih stabala sljive (crvene ranke) i poprilican broj mladih izdanaka.
Problem mi prave panjevi bagrema, duda, i jabuke kojih ima poprilicno.
Da li je neko od vas probao panjeve da unisti sa preparatom CASARON G, kao sto je kolega Sale predlozio, i da li se to sme raditi ako u neposrednoj blizini imamo drvo koje radja ili ako bas tu planiramo da ga posadimo. Znam da herbicidi na bazi glifosava ne stete okolnim biljkama ako ih ne prsnemo po listu, ali ne znam da li je to slucaj i sa ovim preparatom.
Inace kada sam prvi put usao u vocnjak, mislio sam da mu nema pomoci, bagremcici, ostruga, boca, ali uz pomoc glifosava (malo jaca doza), trimera i naravno ne izbeznog budaka, uspeo sam da ga dovedem u red.
Jos panjeva da se resim i milina :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh