Rezanje noktiju kod kunića

frikky

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Maj 2010
Poruka
12
Lokacija
Karlovac, Hrvatska
Jeste li imali kada problema sa predugačkim noktima kod kunića i kako ste to riješili? Imam mužjaka mješanca između Ovnolikog i Šarca koji je star 2 godine i ima sada dugačke nokte te bi mu ih trebao podkratiti. Zanima me vaše iskustvo sa time. Inače kao podlogu ima daske.
 
A kome smetaju dugački nokti,tebi ili njemu?U svakom slučaju,može malo da se skrati ali ne vidim razlog.
 
Cime mu rezes nokte?Ja sam bas jednom postavila pitanje o tome ali niko mi nije odgovorio.Gledala sam da im nokte pa cak i zube seku nekim makazama-kljestima kad prerastu.Znam da bi zube trebalo da trose grickanjem nekih grancica il cega vec.Al ipak se desi da prerastu pa kunici ne mogu normalno da jedu.Znam da malo ko vodi racuna o noktima i zubima kunica al mislim da o svemu treba povesti racuna .
 
Sladjana

nemoj da zaboravis posle i ida im izlakiras nokte.

Ja sam imao problem jednom sa dugackim zubima rasli su mu jako brzo, pa sam obicnim kljestima sekao ustvari prvi put keva nesto izvodila posto je zubar, kasnije sam jos dva puta ja pa sam ga zaklo zbog toga a bio lep novozelandski hteo sam ga za priplod.
 
Nazad
Vrh