r65 i problemi sa hidraulikom kod kipovanja

Vidi onu malu polugicu za prebacivanje razvodnika u kruzni ili jednosmerni polozaj, kako stoji.
Trebalo bi da bude skroz na desno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Ne znam koja je to polugica ? Znam samo za onu kod rucice kipanja ,i ona moze da bude u polozaju desno i uspravno.Kod mene stoji uspravno.
 
Nije mi blizu traktor da bih slikao.
Evo nasao sam neku sliku razvodnika na guglu.
Ovakva mala polugica ima na razvodniku, od pozadi traktora dodje.

986f17b4abe6d54507d8800206d545c0.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To kod mene ovako izgleda.
A danas smo zamenili ovu jednu spojku,stavili novu.Pomislili smo da mozda tu ne otvara dobro i nema dovoljan protok ulja,ali se nista nije promenilo ,isto se muci ,jedva dize praznu prikolicu sa dosta gasa.
20221101_095002.jpg
20221101_094948.jpg
20221101_094941.jpg
 
Mozda te zeza opruga koja je u ventilu, kada gurnes rucicu ona mozda ne reaguje dobro. Ili je nesto otislo na ploci hidraulike. Pribaj da opteretus poluge da vidis kako dize teret, ako i to ne radi dobro onda je ploca sigurno.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Imas problem sa razvodnikom ako poluge rade ok.
Drugaciji je razvodnik u odnosu na moj ali to ne menja nista.
Evo ga, treba da bude skroz levo ili skroz desno.
Ako je u pogresnom polozaju nece hteti da ti spusti prikolicu, samo ga prebacu u drugu stranu i to je pravilan polozaj za rad sa prikolicom ili jednosmernim cilindrom.
Kapiram da si mozda nekad slucajno zakacio nogom ili ako si bio u sumi, grana ga zakacila itd, pa se sad nasao u nekom medju polozaju....
1da2a8e8476d9616cad959d427864952.jpg

Pade mi jos jedna stvar na pamet, jer sam imao slican problem ne tako davno na Imt-u...
Primetio sam da se rucica rasklimala na razvodniku i sporije je kipovao na toj sekciji u odnosu na drugu, (dupli razvodnik) pa uzmem i skinem deo sa dva m6 vijka sa sve rucicom....
Epilog je bio da je pukla rascepka na kojoj stoji rucica pa nije dovoljno otvarao razvodnik.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imas problem sa razvodnikom ako poluge rade ok.
Drugaciji je razvodnik u odnosu na moj ali to ne menja nista.
Evo ga, treba da bude skroz levo ili skroz desno.
Ako je u pogresnom polozaju nece hteti da ti spusti prikolicu, samo ga prebacu u drugu stranu i to je pravilan polozaj za rad sa prikolicom ili jednosmernim cilindrom.
Kapiram da si mozda nekad slucajno zakacio nogom ili ako si bio u sumi, grana ga zakacila itd, pa se sad nasao u nekom medju polozaju....
1da2a8e8476d9616cad959d427864952.jpg

Pade mi jos jedna stvar na pamet, jer sam imao slican problem ne tako davno na Imt-u...
Primetio sam da se rucica rasklimala na razvodniku i sporije je kipovao na toj sekciji u odnosu na drugu, (dupli razvodnik) pa uzmem i skinem deo sa dva m6 vijka sa sve rucicom....
Epilog je bio da je pukla rascepka na kojoj stoji rucica pa nije dovoljno otvarao razvodnik.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Probao sam ja u oba polozaja i razlike nema.Dize lose kako god da stavim tu rucicu.
Koliko smo puta danas probali kipu ,pa mi se cini da sada malo bolje radi ,ali opet treba preko 1000 obrtaja za praznu prikolicu.
A poluge rade odlicno.
Jedino ako ovde kod rucice ne propusta dovoljno ulja.
Probacu za dva dana kako se ponasa sa punom prikolicom,da li ce ikako moci da kipa.
 
Mozda te zeza opruga koja je u ventilu, kada gurnes rucicu ona mozda ne reaguje dobro. Ili je nesto otislo na ploci hidraulike. Pribaj da opteretus poluge da vidis kako dize teret, ako i to ne radi dobro onda je ploca sigurno.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Nema problem sa polugama,dizu i nose teret lagano.Traktor ima 2200mh,nije mnogo radio za 30 i neku godinu .
A desavalo mu se i ranije,pre desetak godina da lose kipa,i mi probamo u drugu spojku,samo onda rucica kipanja ide kontra ,ali je radilo bez greske,lagano kipa.
Sada lose na oba ulaza.
 
Imas problem sa razvodnikom ako poluge rade ok.
Drugaciji je razvodnik u odnosu na moj ali to ne menja nista.
Evo ga, treba da bude skroz levo ili skroz desno.
Ako je u pogresnom polozaju nece hteti da ti spusti prikolicu, samo ga prebacu u drugu stranu i to je pravilan polozaj za rad sa prikolicom ili jednosmernim cilindrom.
Kapiram da si mozda nekad slucajno zakacio nogom ili ako si bio u sumi, grana ga zakacila itd, pa se sad nasao u nekom medju polozaju....
1da2a8e8476d9616cad959d427864952.jpg

Pade mi jos jedna stvar na pamet, jer sam imao slican problem ne tako davno na Imt-u...
Primetio sam da se rucica rasklimala na razvodniku i sporije je kipovao na toj sekciji u odnosu na drugu, (dupli razvodnik) pa uzmem i skinem deo sa dva m6 vijka sa sve rucicom....
Epilog je bio da je pukla rascepka na kojoj stoji rucica pa nije dovoljno otvarao razvodnik.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Resen je problem.
Radio sam taj dan na poslu,pa nisam bio tu kada je dolazio majstor.
Cale je bio sa majstorom i on mi prica .
Otvarali su i cistili tu kod razvodnika.
Rece ima unutra kao neki klipic koji je verovatno glavio zbog necistoca ili sto se ne koristi cesto.
 
Nazad
Vrh