Pucanje kora usled niskih temperatura

majkl27

Član
Učlanjen(a)
19 Jun 2008
Poruka
58
Lokacija
Bosanska Gradiska
Najniza izmjerena temperatura u mnom vocnjaku izmjerena je 18.12.2009 -21,9 stepeni i pogledajte sta se desili sorti Gala,nesto malo manje Greni Smith-u i jako malo Zlatnom delisesu. Popucala je kora citavom duzinom i sad to saniram a vjerujem da ce sve proci dobro. Sad koru zakucavam rajsneglama pa cu onda polako ledjnom prsakalicom poprskati neki fungicidom i poslije toga ocistiti celicnom cetkom pa to sve premazati Kambisan-om. Ako neko ima slicnih pukotina na svojim stablima nek tako uradi
21epow.jpg
wvy6b5.jpg
 
Мени се то десило на једној петровачи пре шест година. Пукотине сам улепио мешавином блата од жуте земље и коњске балеге, замотао газом и квасио повремено до јесени. Кад сам скинуо повез нова кора се направила.
 
majkl27 je napisao(la):
Najniza izmjerena temperatura u mnom vocnjaku izmjerena je 18.12.2009 -21,9 stepeni i pogledajte sta se desili sorti Gala,nesto malo manje Greni Smith-u i jako malo Zlatnom delisesu. Popucala je kora citavom duzinom i sad to saniram a vjerujem da ce sve proci dobro. Sad koru zakucavam rajsneglama pa cu onda polako ledjnom prsakalicom poprskati neki fungicidom i poslije toga ocistiti celicnom cetkom pa to sve premazati Kambisan-om. Ako neko ima slicnih pukotina na svojim stablima nek tako uradi

Jesi li isao prskanje ureom posle berbe da skines list:haha:

Meni se isto desilo na par stabala viljamovke ali nista tako veliko kao to kod tebe.
 
Poslednja izmena od urednika:
Isao sam 2 puta po 25kg/ha ali eto desilo se. Preko 1000 sadnica mi je tako popucalo i evo juce sam dobio Kambisan i danas sam poceo sa ciscenjem i premazivanjem,malo je sporo ali bitno je da ih spasim. Ali nije to samo kod mene,desilo se to kod sve i jednog vocara na ovom podrucju. Kako li je onda Poljska prosla sa -36 stepeni?
 
majkl27 je napisao(la):
Kako li je onda Poljska prosla sa -36 stepeni?
Prosli su tako da ce ovi nasi i ove godine da ju uvoze u velikim kolicinama kao i uvijek.

Znaci sok se nije bio povukao a naglo smrzlo, nadam se da ce se oporaviti.Sretno
 
@majkl27

jesi probao sa nekim drugim kombinacijama da skidas listove ili barem da zaustavis vegetaciju?
 
Nazad
Vrh