Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Izbegavam ovakve vatrene teme ali..
Je.em ga ako mi je nesto jasno.
Jel moze to neko da objasni Srpski?
Zaposleni koji se bave i poljoprivredom nece moci da koriste subvencije ili nece smeti da se bave poljoprivredom?
Mali poljoprivrednici nece moci da opstanu zbog nameta?
Veliki ce postati jos veci?
 
То само значи сналажење до даљњег. Као што је члан зоран написао. Закон не види да сам одрадио већ једну смену у фирми и сад радим другу смену код куће ко има стоку или неку интезивну производњу. Не види и да сам платио порез на сваки кг хране који сам купио. Али нека.
 
Izbegavam ovakve vatrene teme ali..
Je.em ga ako mi je nesto jasno.
Jel moze to neko da objasni Srpski?
Zaposleni koji se bave i poljoprivredom nece moci da koriste subvencije ili nece smeti da se bave poljoprivredom?
Mali poljoprivrednici nece moci da opstanu zbog nameta?
Veliki ce postati jos veci?
To je i cilj poslednjih nekoliko godina. Doduse to smo i do sada znali, samo sto nije bilo napisano 😒
 
Izbegavam ovakve vatrene teme ali..
Je.em ga ako mi je nesto jasno.
Jel moze to neko da objasni Srpski?
Zaposleni koji se bave i poljoprivredom nece moci da koriste subvencije ili nece smeti da se bave poljoprivredom?
Mali poljoprivrednici nece moci da opstanu zbog nameta?
Veliki ce postati jos veci?
Mislim da je u pitanju da zaposleni moraju plaćati PIO ako žele da dobiju subvencije.Ali sada je PIO veći od subvencija ko nije stočar pa mi tu nema logike.
Ne mogu ti zabraniti da radiš svoju zemlju ali mogu usloviti da ti mogu raditi samo profesionalci.To je neko ustao mamuran i seo da piše.
Ali ostaje sigurno još porez na dobit i vođenje knjiga.Jednostavno-ništa što ide poljoprivrednicima na ruku.
Subvencije će biti za ovu godinu 8000 a isplata do 10marta a posle ćemo videti.A i to verovatno ako pobede.
 
Nema od toga nista, uvek ce biti prostora da se izvrda.
Dosta njih me zna licno, nisam ni velik proizvodjač a ni zaposlen tako da ne branim niciji stav.
Za velike proizvodjace nece biti dobro iz razloga sto ce dobar deo manjih morati da poveća količinu zemlje da bi opstao(ja prvi),naglo povećanje konkurencije(to se vec dugo desava) i tu dolazi do povećanja cena zakupa sto nije dobro jel da a verovatno ce drzava oporezovati i zemlju u zakupu.
Možda tu najbolje prodju oni koji imaju dosta svoje zemlje,imaju više izbora.
Postoje naravno i oni koji plasiraju pricu kako su oni pameti a i veliki poljoprivrednici (ne kažem da nisu) a finansiraju ih tast i tasta i mama i tata iz Austrije i Nemačke.
 
Meni samo nije jasno to sto pisete profi poljoprivrednik=preduzetnik.Znas to me zbunjuje, Nedeljko nemoj misliti da imam zle namere samo pitam u svoje i u tudje ime.Zavrsio sam radni vek u firmi znas na sta sam imao pravo na Nista.Placamo porez,odvodnjavanje i na sta cu imati pravo na Nista.Pa jel to u redu?Nasi novci ne idu od poreza u budzet ili samo nemamo pravo nekad da dobijemo nesto?E to su stvari koje mi nisu najasnije.
Imaces pravo da placas jos neki vid poreza
 
Mislim da je u pitanju da zaposleni moraju plaćati PIO ako žele da dobiju subvencije.Ali sada je PIO veći od subvencija ko nije stočar pa mi tu nema logike.
Ne mogu ti zabraniti da radiš svoju zemlju ali mogu usloviti da ti mogu raditi samo profesionalci.To je neko ustao mamuran i seo da piše.
Ali ostaje sigurno još porez na dobit i vođenje knjiga.Jednostavno-ništa što ide poljoprivrednicima na ruku.
Subvencije će biti za ovu godinu 8000 a isplata do 10marta a posle ćemo videti.A i to verovatno ako pobede.
Moze samo da probaju,ovo je Srbija
Prijavim zemlju na nekog drugara koji je "profesionalni" i normalno nastavim ja da je obradjujem.
Ako meni ne dozvoljava drzava on mi kupi seme,hemiju..
Predam robu na njegovo ime.
Posejem jos 10 lanaca deteline i prodajem Mosorincima,pare na ruke.
 
Penzioneru se vode kao penzioneri sta ce njemu da vodi gazdinstvo. Ljudi pustite demagogiju, oni koji rade u firmu i penzioneri nemogu biti profi poljoprivrednici i tacka. Mora jednom da se opredelite, ili poljoprivreda ili firma. Pogledajte koje troskove imamo mi koji placamo PIO na gazdinstvo a koje oni koji su radni vek proveli u firmi i sada grickaju penzijicu. Nemam nista protiv njih zaradili ljudi pa neka im je dugovecna. Ali dozvolite mladim poljoprivrednicima da rade i da ostvare bolje benefite a ujedno i da ostanu na selo. Ja bih penzionerima ukinuo i pravo glasanja. Sta ima da odlucuju o radno sposobnima kakva drzava ce im biti. Juce sretnem jednog prijatelja koji radi zemlju i ja mislio on ozbiljan a on radi i u firmu za 60ak hiljada platu i jos kaze da mu poljoprivreda hobi. Ja jedva cekam penziju*ako docekam* a onda neka odlucuju ljudi koji treba da rade i zarade penziju. Ne zelim da polemisem mnogo o ovoj temi ali ja imam sto se tice mog gazdinstva PIO i smatram da treba da budem profi gazdinstvo sa vecim subvencijama od hobista.
A u koju grupu bi svrstao one koji imaju sponzore iz inostranstva
 
Neću baš da se mešam u vašu prepirku ko je kakav poljoprivredinik, ali umesto što se ovde svadjate medjusobno bolje bi bilo da se organizuju novi protesti inače smo gotovi
 
Профи пољопривреднике је измислила ако се добро сећам Дулићка. И ко је био профи добијао је субвенције и могао је да лицитира државну земљу. И онда када су нас све навукли на ПИО онда су одобрили да субвенције и државну земљу добијају сви који имају газдинства. Тада су обезвредили тај систем профи и хоби пољопривредника.
 
Kako je neko bacio kosku, i sad se glođite.. Ne bih da psujem, a bez psovanja se ovaj zakon nemože opisati, i umesto da se paori sjedine pa da se napravi nešto da valja, samo se pravi veći jaz između profi i hoby, između ratara I stočara, a ne možemo jedni bez drugih.. Primer, koliko je "profi" paora napravilo velike novce radeći usluge hoby paorima, ili koliko je ratara nekad zarađivao pare prodajući kukuruz zaposlenoj raji koja je kući imala svinjče i živine.. Eee, doterali smo cara do duvara i sad se koljemo oko nekih mrvica.. I kad je dosta, gde je ta granica..
Lepo kažem, nek moderatori oproste, JEBO ja onog ko je ovo u opšte smislio, i onog ko je ćuteći ovo dozvolio..
 
Po meni ne treba da postoji profi poljoprivrednik vec profesionalno poljoprivredno gazdinstvo gde se svi clanovi bave iskljucivo poljoprivredom i njima bi dao sve, ostali nisu profi jer ne zive iskljucivo od toga, pri tome smatram ne prijavljeni u gazdinstvo, nego svi na toj adresi, tu ne ubrajam penzionere koji su odradili svoj radni vek, vec mladje
 
Ne znam ni sam da li treba išta da pišem u ovoj temi, tolerancija i ja smo na PERSI uglavnom, svoje mišljenje i savete stručnjaka kako pomoći agraru i kako da budemo konkurentni sam već izneo, doduše dosta loše je prihvaćeno ali uglavnom zbog ličnog animoziteta prema meni...
Dakle, mene zanima da mi neko objasni, kako će ovo PROFI onanisanje uticati na povećanje subvencija ?
1. Ako mali nestanu, prestanu sa zemljoradnjom, biće isto zemlje za subvencije samo će se ukrupniti gazdinstva i još više štrčati pri dodeli subvencija, posebno ako bude nekih ograničenja ( kojih mora biti ) ?
2. Ako ne propadnu, nastave da rade zemlju iz inata i ne budu imali pravo na podsticaje, ko ima koristi od toga?
Meni ovo sve liči na WIN WIN situaciju samo za organizovanu kriminalnu grupu koja planira od ove teritorije koja se lažno predstavlja kao država da napravi svoju imperiju, i to naslednu...
 
Ma to oko subvenija je jednostavno, ne treba podela...
Dok svako domacinstvo ne bude imalo pravo na jedan kapitalni projekat pa ko hoce ili moze iskoristi i sigurno dobije subvenciju za nesto vredno da unapredi svoje domacinstvo bice podela i nezadovoljstva... ovako jedni te isti ljudi prolaze na sve konkurse a drugi dobiju corak...po neki srecnik se ogrebe ali to je realno mali broj
 
Nazad
Vrh