Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Egoizam (lat. ego – „ja“) je stanje prevelike samovažnosti, samoljublja i uzdizanja sebe.
Egocentričnost je promatranje svega iz svoje perspektive. To je težnja pojedinca da sve stvari usmerava prema sebi, poimajući sebe kao „središte svemira“, svoje ja kao jedinu stvarnost, a sve ostalo u odnosu na sebe.
Egoizam često prate kompleks više vrednosti, mesijanski kompleks i kompleks Boga.
 
Nedostajace mi @Srb1n iako smo imali dijametralno suprostavljene stavove cenio sam tu energiju i pozrtvovanost. Ipak, nije bio u mogucnosti da stvari vidi '' iza kulisa'' gde cela prica oko malina dobija jednu skroz drugu dimenziju.

Nista nije onako kako se nama na prvi pogled cini.
 
Ne brini ubrzo ostajes sam na forumu da se boris sa vetrenjacama.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Dok je jedno vreme vladajuca ekipa gledala u racunicu a narod u ideale, bilo je lepo,al sad kad je i narod batalio ideale i poceo da gleda racunicu nastao problem
 
Dok je jedno vreme vladajuca ekipa gledala u racunicu a narod u ideale, bilo je lepo,al sad kad je i narod batalio ideale i poceo da gleda racunicu nastao problem
Mislim da previse mesamo politiku u ovaj posao. Oni su tu da obezbede uslove poslovanja sto su i uradili (dokaz su brojne strane firme ili domace sa odredjenim delom stranog kapitala u njima). Jedino sta oni jos mogu da urade je da ukoliko im je stalo do ove proizvodnje obezbede odredjene subvencije kako bi na svetskom trzistu bili konkurentni... Sve ostalo spada u domen politike i prikupljanja politickih poena bilo od strane poziicije ili opozicije.
 
 
Bice skupa malina,ali maline biti nece.....Sta li ce mocnici sa rashladnim kapacitetima,pitam se????Arilje ce sledece godine imati jos vece smanjenje povrsina...


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Videcemo bas koliko ce da se strmopizdi izvoz maline, strani analiticari kazu da je 2017 god izvoz smrznute maline iz Srbije imao udeo u svetskom izvozu 29,9 %, moje misljenje da ce ostati za sada mozda 1/3 od ovoga.Bice zanimljivo za pratiti cisto onako malu baru a mnogo krokodila
 
Bice skupa malina,ali maline biti nece.....Sta li ce mocnici sa rashladnim kapacitetima,pitam se????Arilje ce sledece godine imati jos vece smanjenje povrsina...


Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

U vasem kraju ima najvise kapaciteta u celoj Srbiji. Izgubila se i tu svaka mera sto se tice prosirivanja kapaciteta.
 
Videcemo bas koliko ce da se strmopizdi izvoz maline, strani analiticari kazu da je 2017 god izvoz smrznute maline iz Srbije imao udeo u svetskom izvozu 29,9 %, moje misljenje da ce ostati za sada mozda 1/3 od ovoga.Bice zanimljivo za pratiti cisto onako malu baru a mnogo krokodila

Kao sto je proizvodnja rasla tako ce verovatno sada i padati jedan period nista novo nista sto vec do sada nije vec vidjeno. Ako vec iznosite ovakve podatke, zakljucak da li dalje raditi malinu daje se sam od sebe svim zdravorazumskim ljudima.
 
Zdravorazumski ljudi osetivsi na svojoj kozi muku , rad i znoj za nista odustase od proizvodnje, nisu svi ali velika vecina jeste , a malo sto je ostalo sa teskom mukom mogu dovesti plantaze za neki ozboljan prinos.Poljaci su vec izvesno bez 35% maline, sa podrucja balkana jos veci deficit,izvesno je sigurno da ce cena naredne godine rasti ali dzaba niko se vise u trnje nece vratiti za jednu ili dve godine dobre cene a kasnije da robuje duplo vise.Prosla su ta vremena kada je narod morao.Sada su neki novi momenti nastupili te iako cena bude rasla kolicine ce opadati jer jednostavno nema vise radne snage , mozda ce i biti radne snage ali ce biti skupa i pratice cenu rasta cene maline te opet proizvodjacu nista nece ostati
 

Ima i video zanimljivo je.
 
Pisak sam mu ja Momo u poruci gde se predstavio ali jos uvek nema odgovora.
Ima li neko link od poljskog foruma?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh