Promena setvenih ploča na Monosem sejalici

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
4.023
Lokacija
Krčedin
Pozdrav kolege, ovde možete videti kako se menjaju ploče na Monosem Nc sejalici i kako se podešava razmak, skidači i jačina vakuma.
 
Nisam video da podesavas one limove za krupno i sitno seme,suncokret-kukuruz. Ili su to izmenili posto je moja sejalica starija ali je setveni aparat isti
 
Ima i to ali više nisu limovi nego plastika. Namešteno je da može i za suncokret i kukuruz da se ne menja, kao univerzalno.
Ja jos uvezao sejalicu samo sa tanjirima za kukuruz, pa sam pravio za suncokret ali imam samo 4 kom bronzanih drzaca diskova, kada menjam tanjire moram da parkiram u hladovinu, treba vremena, jer moram i njih da menjam. Nego moj ti je predlog da imas tanjire sa istim br rupa, moze se zeznes, stalno treba da pratis koje si tanjire i sa koliko rupa stavio
 
Ja jos uvezao sejalicu samo sa tanjirima za kukuruz, pa sam pravio za suncokret ali imam samo 4 kom bronzanih drzaca diskova, kada menjam tanjire moram da parkiram u hladovinu, treba vremena, jer moram i njih da menjam. Nego moj ti je predlog da imas tanjire sa istim br rupa, moze se zeznes, stalno treba da pratis koje si tanjire i sa koliko rupa stavio
To nije loš predlog pošto sam odmah prvi dan zabrljao i posejao kukuruz na 15,5 cm. Posle sam ušao u štos i nisam menjao ploče dok nisam posejao kulturu koju sam planirao. Kad su na kraju došla usevanja i presevanja tu već nije bilo problema ni neke žurbe.
 
Nazad
Vrh