Prolećno valjanje pšenice

Učlanjen(a)
2 Dec 2021
Poruka
9
Lokacija
Jagodina
Pozdrav svima. Mislim da je ova tema jako zanimljiva. Da li vredi valjanje pšenice u proleće i kojim valjkom je najbolje odraditi ovu operaciju. Nikada do sada nisam valjao pšenicu ali sam rešio da počnem sa tim od ove godine pa je svaki savet dobrodošao
 
Pozdrav svima. Mislim da je ova tema jako zanimljiva. Da li vredi valjanje pšenice u proleće i kojim valjkom je najbolje odraditi ovu operaciju. Nikada do sada nisam valjao pšenicu ali sam rešio da počnem sa tim od ove godine pa je svaki savet dobrodošao
Глатким ваљком је најбоље, мада сам ја радио и са кембриџом ништа јој није фалило.
 
U ovom videu možete pogledati kako smo odradili prolećno valjanje pšenice HE VA kembridž valjkom. Iako je zima bila topla i bez jakih mrazeva, tlo na pojedinim njivama je izuzetno meko i rastresito , došlo je do podlubljivanja i tu je slabo ukorenjavanje i bokorenje pšenice pa sam rešio da je povaljam ne bih li popravio uslove i olakšao napredak istoj. Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!
 
Ja sam ove godine drljao psenicu... Bacio ureu u nedelju i pisto nije pala najavljena kisa resio da je malo zatrpam... dal vredi sta videcemo...
Pšenica je generalno biljka koja voli puno paznje i što više oko nje radite biće bolja kao i sve kulture. Cilj je da se pospeši bokor, da l isli valjkom ili drljacom cilj je isti. E sada je pitanje kada je pravi trenutak i kada ne treba raditi valjanje ili bilo sta drugo... Više mi je to pitanje. Da ne unistimo i ono sto je trebalo biti bez ovih operacija
 
Глатким ваљком је најбоље, мада сам ја радио и са кембриџом ништа јој није фалило.
Ja mislim da nema logike raditi ravnik valjkom. Onda je cilj samo sacuvati vlagu a u slucaju jakih kiša mozemo napraviti da zemljiste postane beton kao sto se i sada desilo da je palo puno kiše u kratkom vremenskom periodu. Kembridz razbije koren biljke i zemljiste sto sa ravnim valjkom ne mozemo da postignemo. Ne pije mi vodu ravni valjak nikako.
 
Pšenica je generalno biljka koja voli puno paznje i što više oko nje radite biće bolja kao i sve kulture. Cilj je da se pospeši bokor, da l isli valjkom ili drljacom cilj je isti. E sada je pitanje kada je pravi trenutak i kada ne treba raditi valjanje ili bilo sta drugo... Više mi je to pitanje. Da ne unistimo i ono sto je trebalo biti bez ovih operacija
svake godine je nova skola...tako da vise radim po nekom instiktu
 
Nazad
Vrh