Problem sa mikotoksinima u govedarstvu

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.313
Lokacija
osijek
ova tema izgleda da postaje sve veći problem (austrijanci je zovu zao duh stočarstva)pa me zanima da li neko ima neka iskustva sa tim pa da ih podijeli sa nama
 
Ja licno koristim minazel kao preventivu za mokotoksikoze i zadovoljan sam za sad sa njim
 
to je ok prijatelju ali da li si imao problema ili si preventino krenuo da koristiš?kolika je cijena minazela
 
Nisam nikad imao problema,ali me strah od toga bilo pa sam poceo preventivno da ga koristim.Zadnji put sam placao oko 10e 25 kila
 
e kod mene svi oni problemi što sam ti pričao izgleda da potiču od toga?koliko minazela ide po kravi ili u smjesu,kod nas ima biominov i neki američki na bazi gline i košta 25kg skoro 80 eurića:sta: i stavlja se 25kg na 5tona smjese
 
Lako je moguce,jer mikotoksini prave velike probleme,a da ljudi nisu ni svesni da je to od mikotoksina.Minazel ide 1kg na 100 kila smese,ima da se kupi i u pakovanjima od 1kg
 
Nisam do sada koristio ništa preventivno u ishrani goveda. Jedno vreme sam ubacivao minazel u hranu za svinje jer su se povremeno pojavljivali sitniji problimi koji su ukazivali na mogućnost mikotoksikoza. Još uvek ne znam da li je tako i bilo. Više ga ne koristim ni u toj vrsti proizvodnje.
Svatram da je najvažnije žitarice skidati sa minimumom vlage, pravilno ih skladištiti, dobro balansirati recepture, čuvati gotovu hranu u adekvatnim uslovima i eto preventive.
 
prva stvar je to što mikotoksini u najvećoj mjeri dolaze zaraženi sa njive i u mom slučaju se sumnja na fuzarium iz pšenice .ta pšenica je prošle godine skidana zadnja u ataru sa 9,5 %vlage i da ne zaboravim prskana dva puta protiv bolesti između ostalog i protiv fuzariuma

---------- Poruka napisana u 10:02 ---------- Prethodna poruka je at 10:00 ----------

i još jedan primjer jedan gigant kao belje ne stavlja bez veze preventivno deaktivatore mikotoksina uhranu svim vrstama stoke kroz čitavu godinu
 
Nazad
Vrh