Prihranjivanje pšenice

Nije mi jasno kako se ošurila, moja se nije ošurila sa 20 % koncetracije, ja sam rastopio 40 kg ureje u buretu od 200 l za 20 minuta, bure ima pumpu i pomalo dosipam uz stalno miješanje pumpom.
 
Mogla bi druga kultura sa zaljevanjem ali nisam zainteresovan, dovoljno je da zaljevam ovaj tek posijani kukuruz.
 
Nije mi jasno kako se ošurila, moja se nije ošurila sa 20 % koncetracije, ja sam rastopio 40 kg ureje u buretu od 200 l za 20 minuta, bure ima pumpu i pomalo dosipam uz stalno miješanje pumpom.
evo danas sam išao u obilazak svoje, prskao ureom folijarno prije 2dana,u petak, cca 4% koncentracija (25kg na 600L) i bome di sam preklopio špricom i na uvratinama gdje sam sporije vozio dok okrećem tu sam je i ja malo spalio...
Urea je spremljena prošli ponedjeljak, stajala u ibc-u tako 5 dana na suncu, i u petak poslije 16h špricao...
Od početka godine do danas je palo 32L....
 
Sad mi ništa nije jasno, ošureno na 4%, a kod mene nije ošureno na 20%. I kod mene se na uvratinama duplira gdje imam loš put pa traktor i zastajkuje a prskalica prska. E tačno ću danas rastopiti u brentači ureju 20 % pa da naprevim probu.
 
Nažalost nema od probe nište, nemam ureje, a nemam u planu bilo kakve prihrane, sve sam dao u zemlju, njoj fali samo kiša. Od 1 ha imam do možda 0.1 ha pod kamenikom, i tu je osjetila sušu, ostalo je dobro, za koji dan će i klas podpuno izaći.
 
Citam i ne verujem sta joj sve titrate a ocekuje se 16 din....pa sta biste joj radili da je najava od 26 ili 30 din ne smem ni da pomislim
 
Ljudi nemojte ništa sad eksperimentisati usev je pod stresom usled suše i džaba je sve što radite, možete samo još gore da napravite.
Znam, hteo sam da probam, a na drugoj od isto 10kj sam rastopio 75kg na 1000L. Samo te parcele sam uradio sa tolikom prihranom za probu, Za sada su obe ok. A videcemo posle kise da lice biti nekih razlika i koliko
 
Citam i ne verujem sta joj sve titrate a ocekuje se 16 din....pa sta biste joj radili da je najava od 26 ili 30 din ne smem ni da pomislim
Nebih se ja nikad kladio u cijenu koja će biti, ako suša nastavi, a čujem da je i u Evropi, ko zna šta se može desiti. Naše je da je proizvedemo da valja koliko je to u našoj moći, a ne da bude kao u čovijeka blizu mene, nije joj ništa da i neće imati ni za ujam a kamoli za naftu i za amortizaciju.
 
Ja planiram u utorak prihranu pšenice sa 150 kg Ana po jutru. Nisam ništa bacao od prihrane samo mešavinu u jesen na jednoj parceli a na drugoj ni to.I na toj što nije ništa dobila bolja pšenica. U tretmanu protiv korova i bolesti dobila je folijarnu prihranu 4 kg vodotopivog đubriva i 3 litre aminokiselina na 2,5 jutara ( oko 2800 dinara ukupno)
 
Druga je bolja ne zato što nisi bacio već je jača parcela sa hranom. Evo sad gledam koliko je bolja pšenica gdje su bili plastenici. Sad se svuda vidi ko je bacio dosta a ko malo a pogotovo nikako.
 
Nazad
Vrh