Prihrana kroz sistem za navodnjavanje- venturi

Misliš 1000 m trake kpk, koji protok trake.
 
Isto je đubrenje i jedno i drugo, samo što je venturi skup a kugla ventil oko 5 e. Imam kacu 400 l i tu rastopim maksimalno 25 kg vodotopivog đubriva. Ubacim crijevo u bure i preko ventila na usisu pustam đubrivo.ispod ventila sam postavio parče lima sa nacrtanom skalom od 1 do 5 ili 6. Ručka ventila prati tu skalu i tako odredim za koje vrijeme će đubrivo biti potrošeno. Mogu ti slikadi da vidiš ventil.
 
Isto je đubrenje i jedno i drugo, samo što je venturi skup a kugla ventil oko 5 e. Imam kacu 400 l i tu rastopim maksimalno 25 kg vodotopivog đubriva. Ubacim crijevo u bure i preko ventila na usisu pustam đubrivo.ispod ventila sam postavio parče lima sa nacrtanom skalom od 1 do 5 ili 6. Ručka ventila prati tu skalu i tako odredim za koje vrijeme će đubrivo biti potrošeno. Mogu ti slikadi da vidiš ventil.l
Kad stignes ti posalji slike
 
url=https://postimg.cc/jC23hhtn]
20230813-115311.jpg
[/url]



 
Ovo je odlicno, prosto i odradjuje posao.
Sto se tice doziranja to se vremenom nasteluje. Prema nekim tabelama i proracunima meni treba da izvuce 200l prihrane za dva sata, 1kg prihrane na 1000l vode, bar sam ja tako skontao 🙂
 
Neke maksimalne doze su 2gr na 1 l vode, a normalne 1gr na 1 l vode. 1000 m trake x 10 l po dužnom metru na sat je 10000 l vode x 1gr = 10000 grama ili 10 kg za 1 sat, a maksimalno 20 kg i sve preko toga nije dobro za korijen.
 
Nazad
Vrh