Preuređenje IMT 565

jeskon

Novajlija
Učlanjen(a)
13 Maj 2011
Poruka
7
Lokacija
Okolica Vukovara
Poštovani ! Evo pokušat ću vam predstaviti moj rad ,još nije u konačnici gotov ,ali sukoro će biti . Radi se o IMT 565 traktor je od kolege ,kupljen je u šumariji mislim da nebi trebalo dalje pričati kako je izgledao , imao je cijevni bar , prtednji štit ,a drugo šta je moglo biti razbijeno bilo je ! Sad izgleda ovako :



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ima dosta urađenog i ugrađenog ,ja i sin smo uložili oko 2 mjeseca rada na njemu .
malo smo modifikovali ,pa tako da ima grijanje -hlađenje kabine , kabina je izolirana 30mm siroporom i tapacirana itisonom ,ima dosta radnih svjetala ,itd . Slika ima jako puno i neznam dali bih kačio ovde ? A okačit ću na You tube zapis pa koga zanima tamo će vidjeti !

Da ne otvaram novu temu pitanje : Dali neko zna zašto se više ne ukucavaju brojevi šasije na IMT traktore ,nego je isključivo mjerodavna pločica koja je na kontrolnoj tabli ??
 
Da ne otvaram novu temu pitanje : Dali neko zna zašto se više ne ukucavaju brojevi šasije na IMT traktore ,nego je isključivo mjerodavna pločica koja je na kontrolnoj tabli ??[/QUOTE]

Koliko ja znam nikad se nisu ni ukucavali brojevi šasije.Postojali su samo brojevi motora a broj šasije je na pločici.
 
Da ne otvaram novu temu pitanje : Dali neko zna zašto se više ne ukucavaju brojevi šasije na IMT traktore ,nego je isključivo mjerodavna pločica koja je na kontrolnoj tabli ??

Koliko ja znam nikad se nisu ni ukucavali brojevi šasije.Postojali su samo brojevi motora a broj šasije je na pločici.[/QUOTE]

Poštovani kolega ! Jesu na traktorima tamo do osamdesetih godina sigurno znam ,mislim da i sada neki imaju na zadnjem dijelu diferencijala ! ili sa ljeve strane na mjenjačkoj kutiji !
 
@jeskon otvorio si temu tako da slobodno mozes postavljati slike i niko ti nece zameriti pa taman i da zauzme 5 stranica! Sta vise verujem da mnoge,kao i mene, zanima unutrasnjost kabine!
 
Kolega Sinisa ubacit ću još slika ! Moram razuvjeriti pojedince koji tvrde da je na IMT-u nemoguće to izvesti . Rad nije samo moj pomaže mi i sin ,kada bude za koji dan gotov napravit ću video zapis i pokušat sve detaljno pojasniti kako smo radili !
 
Pitam za brojeve ,zato što baš problem na ovome 565 što radim ovih dana bila je registracija pa je došlo do nekih problemčića , brojevi u knjižici se ne slažu sa onim na pločici , kad je kolega javio da je to problem ja sam prevrnuo traktor naopačke sa povećalom da nađem broj (nema) ??Odem kod komšije na 577 pogledam ima nazad kod vuče odnosno na trupu diferencijala , ako je samo pločica mjerodavna to nije baš OK ??
 
@jeskon eee i meni je to zelja,samo sto nemam zeleno svetlo od caleta! Mada ako sam dobro shvatio iz prethodnog posta imas i hladjenje (klimu) u traktoru? Ja bi za pocetak bio zadovoljan sa odvojenom kabinom od traktora(izvora buke) i nekom zvucnom izolacijom,a kasnije bi mozda ubacivao tako neke "perverzije". Cinjenica je da nemam vremena za svu tu egzibiciju a jos manje potrebu,ali sam tvrdoglav do bola i siguran sam da bih znao preurediti kabinu mozda cak i napraviti drugu bolju! Zato te molim da postavis sto je vise moguce slika video zapisa i sve sto bi moglo da pomogne! Unapred hvala!
 
Nazad
Vrh