Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Jedno su kaloriferi,tj grejaci a drugo su el motori. Motor povuce i tri puta vecu struju u momentu polaska
 
Motor od 11 KW u zvezdi povuce 52A ja merio a ovi osiguraci takozvani padavicari odma iskoce. Samo klasicni osigurac moze da prode. Ko ne veruje nek proba al ne samo motor nego komplet sa prikljuckom.
 
vise godisnje iskustvo iza mene gomila ventilatora ,hladnjaca, peletirki ,ekstrudera,mesaona,presa ...elem,
Motor snage 11kw brzine 1500 o/min ima nazivnu struju od 22A pol.momenat od 72.3 Nm za pokretanje preko Y//\ koristi osigurace od 25A koji "trpe" struju od 92A 5 sec.A sto se tice padavicara, automatski osigurac u kvalitetu C-tipa u potpunosti zamenjuje tkzv trome patrone
 
U planu mi je napraviti podno skladiste za kukuruz do jesen, sta je bolje kupiti duvaljku ili puznog transportera? Visina dizanja kukuruza nece biti vislja od 6m... Drugar mi ima duvaljku od 4kw i kaze da mu je ucinak oko 5t na sat i po njemu bolje da uzmem puz....
 
Hoces u podno skladiste da lagerujes kukuruz do 6m? Da li planiras da susis pre tog lagerovanja? Puz hoce da slomi poneko zrno, a duvaljka nece slomiti nijedno, puz je brzi od duvaljke, ili ako hoces ovako, za isti ucinak treba mu motor manje snage. Obrni okreni, mislim da je drugar u pravu u vezi kupovine puza
 
U podno skladiste bice visina 2-2.5 m, prebacivanje u kamionsku prikolicu oko 4m, ali ako se odlucim da zatvorim i ambar (kos) tu mi je visina oko 5.5m. Necu susiti nista, zasad imam posejano oko 15 jutara kws 3381 i columba pa cemo videti... Meni se vise svidja duvaljka, manja je i cinimi se da se lakse barata sa njom...
 
pa lakse se barata, al 5t za jedan sat je sporo, ja imam i jedno i drugo pa ti zato kazem, puz je pravljen odokativno, spoljasnji precnik je ~ 20 cm a motor je valjda 3,3 kw, i sa njim je pretovarim 12,5t za malo jaci sat, sat i 10min...a duvaljku nismo nikad probali. Nije to sad neka preskupa investicija, 300-400 e su valjda i jedno i drugo, kupis onda duvaljku, i ako ti se ne svidja pazaris i spuz , a duvaljku u oglase
 
i puz i duvaljka su dobri na svoj nacin!puz zahteva veci prostor za manevrisanje,ima malo vise loma ali je i ucinak dobar!duvaljku je dobra ako je dvoriste usko i ako prebacujes kukuruz na neka "nezgodna" mesta!u svakom slucaju duvaljku ispod 8-10kw po mom misljenju ne treba kupovati!
 
Koja je visine duvaljka? Da li ulazi ispod Dubrave ili Kikinde?
@mladen87
Da li znas ko pravi tu u tvom mestu nove duvaljke zvao sam ga telefonom trazio je za motor 4kw i 8m cevi 650evra sa 5 god garancije.
 
Koja je visine duvaljka? Da li ulazi ispod Dubrave ili Kikinde?
@mladen87
Da li znas ko pravi tu u tvom mestu nove duvaljke zvao sam ga telefonom trazio je za motor 4kw i 8m cevi 650evra sa 5 god garancije.
ispod dubrave moze da udje od 3-4kw,to znam sigurno....
mozda Prokic iz Macvanske Mitrovice a ima i neki u Lacarku,ja znam samo za njih dvojicu ovde u okolini da prave te sprave!
 
Nemam pojma aj pogledacu sutra ...

---------- Poruka napisana 23-01-12 u 19:58 ---------- Prethodna poruka je 22-01-12 at 19:09 ----------

2880 obrtaja
 
Nazad
Vrh