Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Jel ovo sto vi kazete usisivac? Da li s njim moze da se podize kukuruz na visini od oko 10 m?
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/682948

Kod nas su to ljudi pneumatik zvali neznam zasto,imao je torpedo motor ja mislim da je bio 75 ks do 2000 je koriscen to je onda hit bilo vuce zito u zetvi kao lud dok jedan privatnik nije digao silose.Kad radi svira celo selo.Taj je stajao skoro 10 godina motor je prodat pa je bez motora,guma i creva prodat bio
 
pitanje za vlasnike puznih transportera duzine 8-9m!kolika je maksimalna visina na koju moze da izgura robu za tu duzinu transportera?
Ja sam prošle godine kupio iz Mola dužine 9m a vukao mi je kukuruz na 6,5m a kapacitet je bio 8t za 40min a sada kat sam istovarao stajao je maltene u ravnom položaju i 8t je izvuko za 20min. Najviše mi se sviđa zato što nema rastura po dvorištu. Ranije kad sam radio sa gumenim elevatorom uvek je bilo 200-300kg poret elevatora a sa požnim nema ni jedno zrno.
 
Ja sam prošle godine kupio iz Mola dužine 9m a vukao mi je kukuruz na 6,5m a kapacitet je bio 8t za 40min a sada kat sam istovarao stajao je maltene u ravnom položaju i 8t je izvuko za 20min. Najviše mi se sviđa zato što nema rastura po dvorištu. Ranije kad sam radio sa gumenim elevatorom uvek je bilo 200-300kg poret elevatora a sa požnim nema ni jedno zrno.
a koliki je kapacitet po proizvodjacu i koliki je precnik cevi?
 
Prečnik je 180 a kapacitet je 20t na sat, a cena je 100e po dužnom metru.
Mada ako ga podigneš mnogo gore nemožeš postići taj kapocitet.
 
Može li neki brojevi telefona onih koji prave pužne transportere na pp?
 
Duvaljka sa motorom ali ne manjim od 6-7kw
Takve se mogu naci za 700e otprilike, bila je jedna u rumi na vasaru,...
I velika prednost zato sto ne lomi zrno kao puzni transporter :osmeh:
Znate li vi kolika je ta duvaljka?Ogromna!3.2kw je više nego dovoljna(sve dolaze sa dužinom cevi od 8m do 16m+krivine tako da im nije problem da transportuju na veće visine).
 
Znate li vi kolika je ta duvaljka?Ogromna!3.2kw je više nego dovoljna(sve dolaze sa dužinom cevi od 8m do 16m+krivine tako da im nije problem da transportuju na veće visine).

I suvise dobro znam koliko duvaljka od 4kw moze da "uradi posao" jer sam je imao i prodao.
Ne moze vise da digne u visinu od nekih 4m nema snage i koju kolicinu moze u t/h da nosi....? Mnogo manju kada dize na visinu nego kada samo duva pravo.

A nemogu ja cekati sa punim prikolicama, dok duvaljka ne izduva....

Zato sam i resio da uzmem vecu tj.jacu....:)

Evo jedne od 11kw
Zmajevka ode od 8-10minuta zavisi kako guras na siber :)
radiu0.jpg
 
Nisam je uzeo jos, isao sam da je vidim, ali nisam mogao da je donesem u auto prikolici, jer tamo napred gde se vidi ona mala kutija sa onim malim elektro motorom od 2.2kw to je ustvari dozator, i na njega se od gore montira kao usipni kos, koji ima postolje u njega moze da se izruci oko 9t i onda nemora da se ceka prikolica jer iz tog kosa nosi odatle :)
Cenio ju je 850e a reko je zadnja cena 800e
 
Ma gde je puno para, to je Dzabe ali bukvalno....pa samo motor od 11kw vredi bar 400e minimum minimuma i onaj drugi od 2.2kw neka vredi samo 100e...a gde je turbina precnik je 1.2m i sirina 0.5m pa i ona vredi nesto, ako nista drugo makar na kile... Ja sam bio spreman da mu dam i 1500e za nju. Da ide i kos u tu cenu od 800e.
Za duvaljku od 2.2kw u rumi traze 550-600e u zavisnosti koliko ima metara cevi, nigde ne mozes naci jeftinije te male duvaljke....tako da mi ova ispada skoro za dzabe.
I jos kada istovari 20 vagona soje i 60-70vagona kukuruza ona se otplatila odavno :)
 
Ova duvaljka je stvarno azdaja :osmeh: Teo bih da pitam kako se ponasa u radu, u odnosu na strujnu mrezu, sa obzirom da ima velikih 11kw, veliki je potrosac a i povuce mnogo struje odjednom? Da li ima nekih problema ?
 
Malo sa strujom ce biti problema Kad ga pokrenes gasi sve u kuci. Ako ti nije daleko trafo stanica aj nekako ali ako si daleko ima komsije da se zale jer ce i kod njih gasiti televizor ikompjutere. A trebace ti osiguraci od 63 A. A to ti elektrovojvodina nece dati.
 
netreba 63, sa prekidacem zvezda trougao radi i sa 35A(32A automatski C-tipa) a ako trafo "blizi" mozda progura i 25A
 
Nazad
Vrh