Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Branko je napisao(la):
To se slažem, i na to potpuno zaboravih.
Nikakav problem, naprave se limene cevi bez većih problema.
Problem su krivine gde masa skreće.
Ja sam dosta cesto vidjao u Rumi na vasaru turbine u kompletu sa cevima i krivinama, polovno ali skroz OK, cak su i cene vrlo prihvatljive 400 - 500 - 600 eura, zavisi od stanja i od kolicine cevi. Mozda je bolje kupiti gotovu nego praviti, mislim ovo su fabricki uradjene.
 
Ja sam isto viđao u rumi al su takve da se švaba otarasio za džabe.Tražim već duže vreme ali to iz rume nije zadovoljilo moje kriterijume(cena-kvalitet).
Branko jel taj tvoj majstor može da napravi usisivač.?
Jedna firma iz Bg koja se bavi uvozom motora iz Turske je imala te transportere kao što je Branko napisao cena je bila 400 eura a motor je od 2,2 kw . Više ne uvoze ali mi je čovek rekao da mi javlja ako im dođe još neka tura,prođe otad godina.
 
Branko je napisao(la):
Ajde da to tako nazovem.
Pravi pneumatski transporter je, po meni, onaj što usisava masu i baca je gde god hoćeš.
Ovo što ja ovde spominjem je nešto pola od toga, jer najpre ide turbina, pa iz toga se sipa, ili ubacuje masa...
Mi to ovemo sauga , a ovaj sa cevima pneumatski transporter
Post je spojen: [time]1292222838[/time]
_________________________________________________
2a9vdwj.jpg

ovo svi znamo staje i kako funkcionise
2hh3fix.jpg

Puzni transporter , ubodni i sa kosem 6m iz 2 dela , motor 1,5kw 1400 obrtaja kapacitet oko 2t na sat u praksi
 
talianu je napisao(la):
Ja sam isto viđao u rumi al su takve da se švaba otarasio za džabe.Tražim već duže vreme ali to iz rume nije zadovoljilo moje kriterijume(cena-kvalitet).
Branko jel taj tvoj majstor može da napravi usisivač.?
Jedna firma iz Bg koja se bavi uvozom motora iz Turske je imala te transportere kao što je Branko napisao cena je bila 400 eura a motor je od 2,2 kw . Više ne uvoze ali mi je čovek rekao da mi javlja ako im dođe još neka tura,prođe otad godina.
Ja sam turbinu kupio od coveka iz okoline Sapca, inace smo ga upoznali u Rumi, izgleda kao nova i radi jako lepo, oko 4-5 tona na sat. Isti covek je donosio te turbine kasnije mojim poznanicima i stvarno je sve bilo u redu. I ja sam ponekad vidjao krseve ali kad se malo porudis moze se naci i dobar primerak.
 
Hvala

Upravo kontaktirao coveka.
Ispostavilo se da zivi u susednom mestu.
Pocetkom iduce god, ce imati turbine.

@ Montoya

Nisu imali, kada sam bio kod njih.
 
ja koristim plastične cevi za kanalizaciju zbog lakšeg manevrisanja i postoji veliki izbor krivina a i jeftine su
međutim statički elektricitet jeste problem dešavalo se da od trenja električni lukovi počnu da
sevaju prema zidovima kao na teslinim slikama.
ali i to sam lako rešio jednostavno ih uzemljim armiračkom žicom napravim jedan krug oko cevi
i naslonim ili vežem drugi kraj za bilo koji uzemljeni deo
običnio je to neko gvožđe koje viri iz betona ili oluk ili šta mi je pri ruci
 
Interesuje me ko ima usisivac na dizel pogon ili na kardan traktorski. Ja imam duvaljke i puzne transportere ali mi treba jedan usisivac.Jer gde nemam struje a i kad morem na njivi da pretovarim prikolicu u visoki kamion. Moze i zamena uz doplatu da dam duvaljku od 3kw. i puzni transporter f120 6m
 
Nazad
Vrh