Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Mnogo je jednostavnije sa kolicima, imam bez kolica 6m i minimum 2 coveka a pozeljno 3 za postavljanje i sklanjanje.
 
Elevator 6 metara, fi 160, bez kolica, na kraju smo okačili dve sajle i čekrk i tako ga pomeramo, muka živa. 170kg sa motorom. Dvojica mogu kad je na zemlji eventualno da ga pribiju uz zid da ne smeta.

Nego, zna li neko gde bi mogle da se nađu cevi za duvaljke? Poželjno u Šumadiji. Imam neku ideju da fiksiram po jednu vertikalu uz svaki silos, i da samo donji kraj pomeram na zemlji zavisno od toga gde šta prebacujem, da izbegnem pentranje. Cevi i krivine se još i nađu, ali onaj završetak što usporava malo teže.
 
Verovatno je neko vec video ali da objavim, prikolica ima mal siber koliku propusnu moc ima ovaj elevator.
 
Standardna traka sa lopaticama za klip moze da izbacuje i klip i zrno, samo zna da curi. Kod druga smo tako istovarali , samo to njegovo skladiste nije bilo vislje od 2m. Od te standardne trake za klip je par ljudi napravilo elevator za zrno kao gore na snimku. U ovoj temi mozes videti kako su neki clanovi to uradili, ima nenormalan kapacitet i ne lomi. Mada ima i tu neka mana kao i u svemu.
 
Da li ima neko iskustva sa slicnim transporterom kao na slikama, kapacitet me zanima najvise, nema kolica ali je lagan pa mi zbog toga odgovara, motor je trofazni 1,5kw, 1420 obrtaja, 100mm precnik
60fcb6f6f3967a0d2c7bb1c1c534002f.jpg
b2d6568c2167b2e72a968fc8d73f1705.jpg
cafc53f88e0e74edb3fb78cc78fe3609.jpg


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Imam u planu da kupim duvaljku. Treba kukuruz da podigne na visinu od 4 m na udaljenost od nekih 15ak metara. Koji motor odabrati? Da li su cevi na duvaljkama u nekom standardu ili je neki specifican precnik? Vidim da vecina prodavaca daje 10 m cevi.
 
I ja sam u potrazi za duvaljkom.
Koristio sam 3,2kw na probu i brzo batalio. Sporo mi je to išlo tada.
Realno sve ispod 7,5kw su igračke.
Jedino što su te od 7,5kw velike turbine pa, ne može pod prikolicu, nego mora sa strane. Ali zato jede malu decu. Sa 12m cevi 3 krivine i ciklon na kraju našao sam za oko 700e da bude tu posle nove godine, ako ne slaže.
 
A sto ne moze monofazni ?,pa elevator za utovar kukuruza je mislim tu oko 3 kw motor ,i to radi sasvim ok na monofaznoj.
 
Imaju pretvaraci monofazne sa trofazne, video sam da covek preko toga pogoni strug za drvo
 
Ne greje li se onda motor ?,mislim trofazni kad radi na monofaznu ,plus izgubi deo snage,ako ne gresim.
 
Аркадије имао сам неку такву буџевину крупару. Треба времена да се залети. Имала је неколико кондезатора на себи. И власник који ми је позајмио је рекао да пазим да је не преоптеретим.
 
Ne greje li se onda motor ?,mislim trofazni kad radi na monofaznu ,plus izgubi deo snage,ako ne gresim.
Nemam pojma stvarno. Kratko vrijeme je radio sa tim strugom jer je kasnije uzeo veci monofazni, ali kako sam cuo nije imao problema dok je radio sa trofaznim.
Tebi bi pasao pobeda duvaljka sa dizel motorom, vidio sam da je jedna otisla za 1000e na njuskalu. Komsija ima takvu i stoji mu nekoliko godina (gume su se skroz izduvale od stojanja), ali boli ga kad ima para.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh