Prebacivanje kukuruza u zrnu pomoću elevatora, pužnog, vazdušnog transportera...(opšta tema).

Jel ima neko informaciju posto je sad puzni elevator da se izradi... Po staroj ceni to je bilo 100-120e po metru. Sad nemam uopste predstavu kako to ide sada.. A malo mi je puno da poskupi duplo kao gvozdje
 
Koji je stvarni kapacitet po casu rada puznog transportera f200 10m duzine sa motorom 5,5kw.
 
Mislim da je veoma veliki. Kod drugara f160 i 11m duzina zmajevku istovari za nekih 20-tak minuta. Dvjica koji lopataju se momacki oznoje.
 
Onda da uzmem f 200 dalije motor 5,5 kw dovoljan duzina bi bila 10 m I na cega treba obratiti paznju.
 
Ja danas narucio u sigma ada mol, spuz od 7 m, fi 175, monofazni motor gore od 2,2 kw, garancija 25 meseci cena je 850 e sa prwvozom do kuce.
Kako sam dobio info od nekog decka iz bogatica kod njega su od 7m sa fi110 850e, fi 140 1000e, i fi160 je1100e. Plus prevoz 60e.
Prva varijanta dosta povoljnija, kazu da je bolji i materijal u sigmi....
 
Ja danas narucio u sigma ada mol, spuz od 7 m, fi 175, monofazni motor gore od 2,2 kw, garancija 25 meseci cena je 850 e sa prwvozom do kuce.
Kako sam dobio info od nekog decka iz bogatica kod njega su od 7m sa fi110 850e, fi 140 1000e, i fi160 je1100e. Plus prevoz 60e.
Prva varijanta dosta povoljnija, kazu da je bolji i materijal u sigmi....
Odlični transporteri! prošle godine pazario od njih 9m fi 175 radi bez greške, ako imaš trofaznu struju kući bolje uzmi sa trofaznim motorom ...
 
Kako je raditi sa puznim transporterom bez kolica, da li se uvija, je li tezak za dizanje, nasao sam neki na oglasima, 7m je duzina?

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Ja imam bez kolica od 6m, Fi130 mislim. Težak je za manevrisanje i postavljanje. Kada treba da ga premeštamo, trojica nose i motor se skida. Ali cev na ovom je preterano debela, tako da je baš težak. Sa kolicima 9m Fi160 sam namestim bez problema.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh