Pozdrav

Prunus

Novajlija
Učlanjen(a)
11 Mar 2025
Poruka
2
Lokacija
Beograd
Izgleda da sam ja jedan od retkih amatera ovde 🙂 Šalim se naravno, ali moja priča je drugačija, ali da ne bih pisao roman ovde, ideja mi je da se na nekim manjim površinama do 50 ari zajedno, bavim hobi voćarstvom i ratarstvom. Te površine nisu obrađivane, a ispostavilo se da posle više od dvadeset godina u Beogradu, ne mogu lako da pronađem traktoristu koji bi mi jednu od tih površina izorao, pa evo i prvog pitanja na forumu da li neko iz Varvarina ili okoline ima volju da se dogovorimo oko oranja dvadesetak ari za sada?
Inače, moje zanimanje nije daleko od poljoprivrede. Doktorirao sam biohemiju, a bavim se analizom namirnica, a posebno ostacima pesticida u namirnicama. Tu sam ekspert, ako nekome mogu da pomognem, rado ću odgovoriti. Da napomenem odmah, agrotehničke mere ne poznajem, samo ostatke pesticida u gotovim proizvodima na tržištu.
Ovako bih se otprilike predstavio, dugi komentari su dosadni. Pozdrav i ako neko poznaje traktoristu, hej javite 🤠
 
Pozdrav i dobro došao na poljoinfo froum. Što se tiče uslga traktorom tu bi najverovatnije našao neku pomoć ako postaviš oglas na Facebooku u nekoj lokalnoj grupi sa malim oglasima.
 
Pozdrav i dobro došao na poljoinfo froum. Što se tiče uslga traktorom tu bi najverovatnije našao neku pomoć ako postaviš oglas na Facebooku u nekoj lokalnoj grupi sa malim oglasima.
To je dobar predlog, hvala i na dobrodošlici. Obrisao sam FB još negde 2014. možda i ranije, ali stalkovaću te grupe preko gugla, pa ako iskoči nešto biće super. Meni je u suštini to ideja da "provetrim" zemlju, jer je glinovita, a posle bih ručno eksperimentisao sa kulturama. Sada sam i u fazonu da kupim neki malo jači kultivator, pa da se igram sa oranjem i freziranjem vikendom 🧑‍🌾
 
Nazad
Vrh