Potrošnja goriva

Pre par dana zetor 6245 sa trobraznim plugom od 12 coli orao i zadrljao 1,2 ha sa 35l nafte... orao je pvom brzom a drljao 3-om prvi put i 4-om brzom drugi put ;) Napomena,ja sam iz Novog Pazara i ove njive nisu orane oko 30 god. ;)
 
Ljudi koliko vam trose fergusoni u setvi sa 4 rednom sejacicom?
Molim za realne odgovore,odgovori tipa 7dl/kj me ne interesuju. :osmeh:
Sa punim rezervarom 539 moze da poseje 17 kj i da se vrati kuci, ako je idealno, ako je duboko spremljeno potrosnja se povećava i ako su parcele sitne onda isti slucaj sa potrosnjom, Brzina 1 BH. Znam ljudi sto seju suncokret papriku 2 BH sa manjim gasom
 
od oca sam naucio da u setvi ne koristimo 1brzu, na ferdzi. sta se moze kad smo takvi pa nemamo zivaca.
danas na 14-tom lancu doneo mi spoljni momak kantu sa 20l dizela i stalo je knap.
 
Meni je sejano 3. spora sa IMT 560. Bolje sporije da bude bolji raspored zrna nego da usparate 0.5l/kj dizela.

Moja kombinacija IMT 558 + setvospremac 2.2m dupli rotori. 2 brza na 3/4gasa (ortomer je pre jedno 20 godina zakucao :osmeh:) Dubina oko 8cm, povrsina 12kj - 6 parcela. Potrosio sam 45l. Njive su razbacane po ataru. Transporta sam imao sac metodom oko 18-20km.
 
Danas sam vrsio predsetvenu pripremu,T 40 sa prednjom vucom i konskilder 2.9 metara,zemljiste uglavnom peskovito,dosta okretanja je bilo,dubina rada oko 6 cm-a,na 11 jutara potroseno 36 litara loz ulja.Ide cetvrtom,ali mu nije bas svejedno,pogotovo gde je bas peskovito,jer dosta propada.
 
IMT 539 i Agrija 4 reda su na 10,5 ha potrošili 25litara D2.Sejem 2BH na 1300 obrtaja.
 
Nazad
Vrh