Postrna setva

Mtz 552

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Maj 2022
Poruka
11
Lokacija
Obrovac
Dobar dan, novi sam na forumu a samim tim imam i pitanje sta mislite o postrnoj setvi posle psenice, sta sejati?
U planu je tifon da zaliva
Unapred hvala
 
Ja sam odustao od postrnih setvi.
Prvi razlog je navodnjavanje par puta + seme npr soje 140din,pa priprema pa na kraju jedva 500-1000kg po kj.
Ja sam računao da sav taj ulog i trud prebacim u navodnjavanje redovne soje i kukuruza,sigurnija investicija.
Prošle godine sam zalivao 30kj soje redovne setve 2 puta,prosek nekih 2300kg/kj. Neka bude samo 300kg po jutru više,to je 9t....
 
Čime zalivaš? Kišno krilo ili top i sa kojim kolicinama vode po jednom zalivanju?
 
Pozdrav i dobro došao na poljoinfo forum. Ima o tome u temama na forumu, pa se može tamo nastaviti o ovoj temi, ovo je deo za predstavljanje članova.
 
Ja sam odustao od postrnih setvi.
Prvi razlog je navodnjavanje par puta + seme npr soje 140din,pa priprema pa na kraju jedva 500-1000kg po kj.
Ja sam računao da sav taj ulog i trud prebacim u navodnjavanje redovne soje i kukuruza,sigurnija investicija.
Prošle godine sam zalivao 30kj soje redovne setve 2 puta,prosek nekih 2300kg/kj. Neka bude samo 300kg po jutru više,to je 9t....
Koliko si puta zalio tu soju kad si imao na kraju taj prosek,Ili ste dobijali kisu kad je trebalo,to je ekstra prinos u najboljim godinama.
 
Postrna setva na jecam 20.06.
IMG-20220704-113422.jpg
 
Poslednja izmena:
Spajki koliki su bili ukupni troškovi za zalivanje? Znaš li okvirno? Ta je bolje rodila nego redovne. Posle ječma bila?
 
Spajki koliki su bili ukupni troškovi za zalivanje? Znaš li okvirno? Ta je bolje rodila nego redovne. Posle ječma bila?
Posle ječma je iztanjirana njiva i posejana. 3x zalivanje,50 litara nafte/kJ sam trošio na jedno zalivanje kišnim krilom. Mnogo nafte je otišlo/kJ jer mi nije usklađena pumpa Bauer 4 (koju tera traktor) sa kišnim krilom od 24m. Za dogodine uzimam šire kišno krilo.
 
Spajki, eno na oglasima kišno krilo nekoristeni 30m za 1500e.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh