Pomozimo seljaku i naučniku

Učlanjen(a)
6 Dec 2015
Poruka
1.790
Lokacija
Male Pijace
https://www.danas.rs/ekonomija/otkaz-naucniku-zbog-teksta-u-danasu/

Naučnik je naš drug, seljak ovdašnji @zcurcic

Nije naše da raspredamo da li je Živko prenaglio ili ga je savest naučnika i patriote naterala na radnje koje je činio.

Raspredanjem samo možemo odmoći.

Odmoći na način da se čovek dodatno nervira i psihički posustane, odmoći da zlobnici u našim raspredanjima nađu argumente da ga još jače pritisnu.

ODMOĆI NA NAČIN DA SEBE LIČNO PONIZIMO U OČIMA PRAVDOLJUBIVIH SELjAKA jer se smeštamo u onaj strašni vic koji priča da se tamo neko nije bunio kad su hapsili Jevreje jer nije Jevrejin, nije se bunio kad su hapsili socijaliste jer nije socijalista, a kad su došli njega da uhapse više nije bilo nikoga ko bi se mogao pobuniti.

Instituti NS Seme, za Povrtarstvo u Smederevskoj Palanci, za Krmno bilje u Kruševcu, za Strna žita u Kragujevcu, Zemun Polje, su PLODOVI KRVI I ZNOJA NAŠIH OTACA I NAS.

Ako oni samo pokleknu, svi mi smo mrtvi, to vam je valjda jasno. Super su Dekalb, Pionir, Kws, ali ih nećete moći kupiti ako nestane domaćeg garanta sigurnosti.

Razumni smo ljudi, zamislimo se svaki pojedinačno nad svojom sudbinom ako prođe nakana koja se iza slučaja Živka Ćurčića nazire.

Nemojmo političiti i svirati u diple. Ajmo pomoći konkretnom akcijom bratu, kolegi, sapatniku, drugu.

Uvaženi poljoprivrednici, bračo seljaci, drugovi, izvolite, ko se javlja za reč...
 
Poslednja izmena:
Opšti interes svih nas je da bi ga valjalo podržati nekako...

Ako nikako drugačije, a ono da se učipimo svi po malo da čovek uzme dobra advokata.

Ukinuti seme jednoj zemlji znači ili njenu smrt ili njeno ropstvo.

Moralo bi se stati iza njega po pitanju održanja proizvodnje semena šećerne repe.

Danas repa, sutra kukuruz i detelina, na kraju i šenica bjelica i možemo se yebati svi zajedno, da prostite.
 
Podrska u svakom pogledu. Sto se tice konkretne pomoci neka se sam izjasni koji vid te pomoci bi mu naj vise znacio.
 
Ljudi bez brige. Dovoljna mi je podrška koju dobijam kroz poruke, pozive i ovakve teme. Ne treba mi nikakva finansijska podrška. Više bih voleo ako možete da napravite ozbiljno strukovno agrarno udruženje, koje bi moglo da utiče na odluke vezane za poljoprivredu. Da se čuje reč seljaka, ako je takvih uopšte i preostalo.
Što se tiče pravne strane, advokat mi je rekao da ih dobijamo 100 odsto. Imam već dve tužbe protiv poslodavca, jednu za mobing, drugu za aneks ugovora. Ovo će biti treća. Pravda je kažu spora kao kornjača, ali kida kao lav. Nadam se da ću vrlo brzo biti na poslu i raditi ono što najbolje znam, baviti se istraživanjem. A ako i ne bude brzo, verujte mi neću propasti, a uzeću im svaki dinar i još se vratiti na posao.
 
Cenim tvoju skromnost i ni za trenutak nisam posumnjao u nju. Voleo bih da nas uputiš o kakvom to strukovnom udruženju govoriš.

No...

Ceo sudski postupak se neće završiti za manje od 3-4 godine. Gde ćeš se ti vratiti ? Na odsek koji je ukinut ?

Dobro, da bude i tako, ti dobio odštetu, premeštaj na mesto sa istim koeficijintom, a mi seljaci ???

Otvoreno dat reknem, bez laži i sviranja qurcu... Ne dopada mi tvoj advokat.

Ne sumnjam da ima iskustva u radnopravnoj parnici, no to je i dalje samo parničar.

Tvom i našem, ZAJEDNIČKOM, slučaju se mora prići multidisciplinarno i multimedijalno. Tu mogu pomoći samo par jakih BGD advokata. Imena su im opšte poznata, a mogu ih saopštiti na PP bilo kome ovde, javno ne.

A oni koštaju. Dobro veče ja sam taj i taj i imam muku tu i takvu je kod njih 300 jevreja. I još ne moš doći do njih bez posebne preporuke.
 
Podrzavam . Traze se komentari . Ajde prvo da se malo bolje upoznamo sa situacijom. Malo detalja kolega curcicu pa da pravimo nesto.
 
Ево још један кратак текст.
 
Nastaviću deo istraživanja vezan za fitoplazme sa kolegama iz Beograda. Smisliću sa kolegama iz privrede kako još neke oglede da postavimo. Tako da sigurno neću prestati da se bavim ovim poslom. Taman ću malo predahnuti i napisati još koji rad za medjunarodni časopis. Imam dosta podataka koje treba obraditi.
Kasno mi je sada da još pišem, imam još nekoliko poslova da obavim ove nedelje, ali tamo od nedelje ću biti raspoložan da pravimo strategije i planove oko nekih budućih akcija. Puno sam mailova poslao, poruka dobio, završavao neke administrativne stvari. Po mom mišljenju treba što duže držati priču u javnosti. Tako da ima vremena za podršku od poljoprivrednika. Sutra ću biti na televiziji, tako da sve ide kako treba. Nadam se da će uskoro biti i prilog o našem pronalasku na B92. Mislim da se ovaj slučaj kreće u pravom smeru.
 
@MOMOSARIC

Ne sviraj qurcu i detaljima, pročitaj postavku teme....

Daj da vidimo gde skupiti pare za dobra advokata i da li će advokat terati samo za njega ili i za opšti interes...
Naravno , sto ce tebi kolega mozda biti cudno , jer smo 2 svijeta razlicita , spreman sam pomoci ako ce advokat tjerati samo za njega , da kolega dobije odstetu , neke vrste ,da sam odluci sta ce dalje ,kako ce nastaviti svo naucni rad , iskoristiti svoje znanje , odabrati tim za dalje i uspjeti u necemu ,.. za opsti interes nisam , nije mi taj pojam poznat , niti znam kako bi kolega curcic trebao da radi za opsti interes ? Evo probao je pa vidimo da neide . Sad mora da se bori za sebe i da mu pomognemo da dobije naknadu za ponizenje , i da nadje tim koji bolje vrednuje njegovo znanje od ovog opstenarodnog u kojem je dozivio ovo lose iskustvo.
 
@MOMOSARIC

Jesam li ja tebi bolan reko da te volim, ko rod rođeni, a ? Jesam li ja tebi reko da si klasno nesvestan, a ? Pa šta hoš više više bolan, ha ??? Bukvo netesana dolačka ???

Vid vako... A i vi ostali...

Ovaj nesretnik, @zcurcic , još uvek nije svestan svoje nesvesti. Bogom mu prosta njegova nesvest, no je meni za nas, seljake obične...

Možda njega njegov advokatčitć vrati na posao , sličan i za istu platu, al štaš bolan i ti i ja su tim što nema više NS semena za šećernu repu ???

Alo ba,dođi samom syebi dok još imaš kome. Nije ta tvoja kvazi Republika Srpska mimo Republike Srbije. Nema Srbije znači nema Srpske znači nema Moma.

A Srbije ne može biti ako nema NS semena, ZP hibrida, Strnih žita Kragujevac, Krmnog bilja Kruševac, Povrća Smederevska Palanka.

Boli Živka qurac, on će terati svoje i možda otići negde dalje, a štaš ti, ja i naš drug koji smo patriote ??? Čime ćemo mi sejati ???

Daj da vidimo da slučaj Živko pokrene aferu opstanka srpskog semenarstva. Da to ne bude više stvar Skupštinske većine već NACIONALNOG interesa.

Prvi korak je privoleti Živka da najmi skupog advokata koji će zastupati njega direktno i nas posredno.
 
U sadasnjem poretku ekonomskom svjetskom , sjemenarstvo je biznis kao i svaki drugi , a ne nacionalno pitanje i drzavna institucija kako ti pokusavas da postavis . Bez obzira na uvrede , vraticu ti to kasnije , za bukve i to , nije vrijeme . Sta je draze , sentimentalno bolje , drustveno pozeljno da imamo svoje sjeme, itd ,mozemo biti pristrani , al to trenutno u kapitalisticoom svijetu nije bitno . Sad je kapitalizam na sceni ovde , ako nam se ne svidja , treba prvo to da promijenimo , pa da onda idemo dalje da rjesvamo opstedrustvene interese . Sta je bolje , zasad nije bitno , , prvo uradi revoluciju , promijeni poredak , pa onda mozes da palis kolegu da mijenja institut , i da radi za opste interese , dotad , ja bi da pokognemo njemu a drzavni institut neka se snalazi ,
 
Zivka ce zastupati onaj za koga on misli da je naj bolji. Pustimo ga da se bori, a ako mu budde trebala pomoc zatrazice je u bilo kom obliku. Mislite da ce tek tako doneti odluku da se selekcionarstvo scerne repe vrati u program instituta. Tesko to biva.
 
@MOMOSARIC

Jesam li ja tebi bolan reko da te volim, ko rod rođeni, a ? Jesam li ja tebi reko da si klasno nesvestan, a ? Pa šta hoš više više bolan, ha ??? Bukvo netesana dolačka ???

Vid vako... A i vi ostali...

Ovaj nesretnik, @zcurcic , još uvek nije svestan svoje nesvesti. Bogom mu prosta njegova nesvest, no je meni za nas, seljake obične...

Možda njega njegov advokatčitć vrati na posao , sličan i za istu platu, al štaš bolan i ti i ja su tim što nema više NS semena za šećernu repu ???

Alo ba,dođi samom syebi dok još imaš kome. Nije ta tvoja kvazi Republika Srpska mimo Republike Srbije. Nema Srbije znači nema Srpske znači nema Moma.

A Srbije ne može biti ako nema NS semena, ZP hibrida, Strnih žita Kragujevac, Krmnog bilja Kruševac, Povrća Smederevska Palanka.

Boli Živka qurac, on će terati svoje i možda otići negde dalje, a štaš ti, ja i naš drug koji smo patriote ??? Čime ćemo mi sejati ???

Daj da vidimo da slučaj Živko pokrene aferu opstanka srpskog semenarstva. Da to ne bude više stvar Skupštinske većine već NACIONALNOG interesa.

Prvi korak je privoleti Živka da najmi skupog advokata koji će zastupati njega direktno i nas posredno.
Ало стручњак...не води се парнични поступак на основу парола које пишу млади скојевци. Не наводи човека на криву страну. Парнички поступак се води на основу чињеница које се тичу поступка, а не борбом за људска права или стратегијом развоја села или очувањем семенских кућа.

Опростите ако сам својом примедбом „запрљао“ тему.



Ради горепоменутих чињеница, Република Српска није квази република већ географска и политичка чињеница.
 
@MOMOSARIC

Ti bi da neko izvede revoluciju, a ti prođeš netaknut i onda uživaš neki benefit, a ???

E boli ga racQu, znaš... Il š biti na strani revolucionarnih snaga, il š biti pogažena snaga, nema treće bracki... Pod uslovom da uopšte preživiš ukidanje domaćeg semenarstva.

To je ono tvoje neću da učestvujem u izborima, mene politika ne interesuje, ja sam iznad toga. Nisi rođeni, nisi iznad toga nego si roblje njižnje toga i jedina legalna mogućnost koja ti se pruža jeste da glasaš.

Legitiman način je i da pitaš kolki čip da Živko ima vrhunskog advokata ?

@coci064

Ne sumnjam ja da je teško vratiti repu u program instituta... Uzeli to Franci ima već neka godina, sam Kostić pokušava prodati šećerni biznis njima...

Ma je bitno braniti kuruz, detelinu, ječam, tritikal, šenicu, ovas... Braneći Živka branimo to. Odstupili smo sa neke teritorije ali se reorganizjemo, branimo postojeće i prikupljamo snage za kontranapad.

MOžemo sad svi ovde pričati kako pamet odlazi odavde, ma je važno dati svoj doprinos da ona ovde ostane.

Nije to NS Seme nečija prćija, no je delo tvog i mog oca i tebe i mene... Naša krv i naš znoj su tu utkani.
 
Bradonja ima pravo. Institut je državna ustanova, samim tim gradjani Srbije su pravi vlasnici te imovine. Isto tako kako su pustili niz vodu šećernu repu, pustiće niz vodu i ostale kulture. Slično se već desilo ranije sa hmeljom. Sada se dižu hmeljarnici. Posle toga je program oplemenjivanja ječma bio ugašen, da bi ga potom ponovo reaktivirali.
Što se tiče konkretne pomoći, razmišljao sam i o tome danas, dok sam nosio neke uzorke koje sam prikupio ove godine.
S obzirom da će sve linije šećerne repe ove godine, kako stoje stvari završiti u šećerani, bilo bi lepo kada bi se organizovali i izvadili 5-10 korenova tih linija i svako ih posadio u svojoj baštici, okućnici. Sumnjam da je tako nešto moguće, ali to bi bio neverovatan podvig. Sačuvati deo tih resursa, koji će za mesec dana biti nepovratno izgubljeni.
 
Nazad
Vrh