Pomoć članu idf Davidović

Kosjerac

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
12 Feb 2010
Poruka
3.917
Lokacija
Kosjerić Srbija
Da nepišemo u onoj temi otvorio sam novu. Kolega strašno je to šta ti se dogodilo, šteta je velika, ali kada je glava na ramenima sve će se to polako dovesti u red. I postavi ovde broj žiro računa da ti pomognemo nešto i u novcu, pa ti ćeš kupiti ono što ti je najpotrebnije.
 
- EVO DA PRENESEMO I U OVU TEMU LINK SNIMKA, U VEZI SA ONIM ŠTO SE KOLEGI DESILO, KAKO BI SE OSTALI MOGLI UPOZNATI SA NOVONASTALOM I TEŠKOM SITUACIJOM ...

https://www.youtube.com/watch?v=D_WfeEzko8Q



- DODAĆU TEKST POSTA I LINK VEZAN ZA DEŠAVANJE U VEZI SA KRAĐOM, KOJU JE NAŠ KOLEGA DOŽIVEO NEŠTO RANIJE ...06-04-15, 12:48

IDF Davidovic (06.04.2015-08.04.2015)
"Danas mi je bila tv ekipa RTS-a, snimali su prilog o kradjama u mom selu i u susednom - Kajtasovo.
Pricali smo ja i jos njih troje koji su pokradeni, jednim je zapaljena kuca.
Postavicu video kad bude izasao".

"Kod mene 63 siljezeta i jaganjaca, kod komsije 32 sjagnjene ovce i nekoliko siljezadi, 2 teleta, 12 siljezadi... Dve kuce su upalili kad su videli da ne mogu da ukradu, u te dve kuce su bile krave i ovce i u jos jednu su pokusali opet da pokradu ovce, to je kod mene u selu Vracev Gaj. U obliznjem selu sam cuo da su ukrali 100 jaganjaca. U Kajtasovu su sad ukrali 45 jagnjeta. U selu Zagajca sam cuo da su krali ali su ljudi pronasli ovce"...​

http://tinypic.com/r/dmqqrl/8
 
Hvala ljudi puno. Hrana je skoro sva izgorela, kukuruz mi je bio kuci a ovo sve ostalo na farmi. masine sve, traktor, kosa nova, prskalica, samoistovarna prikolica, dve obicne trotonke... sva sreca pa mi je ostalo malo deteline na tavanu netaknuto, ne bih imao da prehrtanim ovce....
najgore je sto ih drzim na jaslama....
 
IDF Davidovic



Druze mogu ti pomoci sa nekih 100-150 bala livadskog sena. Bale dobijas besplatno. Toliko mogu izdvojiti, a da meni ne zafali. Pokusaj samo nekako organizovati prevoz, jer nemam kamion.
 
Davidovic Zoran
Postanska Stedionica
11120 Beograd, ulica Kraljice Marije br. 3
broj racuna: 200 43354779 75

Druze, imam malo deteline sto je prezivelo, dace mi ljudi iz sela kojima sam ja vukao i pomagao i kosio...
Bice i kod mene , imam detelinu, sejao sam soju, bice hrane, skupice se. Najgore mi je sto sam kupio kucu, digli smo kredit a za kucu smo dali 12 000 eura, kaparu 5 000 i jos 5 000 do kraja godine moram. Posle do maja jos 2 000. I sad se desi i ovo... trebam traktor da namestam, prikolice, kosu. Za traktor anaser, sve instalacije, gume,... gume za prikolice... necu moci da izdvajam za prevoz novac, jedino ako se neko javi iz okoline ovde pa da dodje. Imam familiju imaju kamion ali se ne javljaju uopste sta treba. Drugom sam dao ovce bez para duzan mi je jos 8 00 eura. sta da vam kazem vise, vidite i sami. Gledajte dobru zemlju u nedelju, bice prilog bio sam danas u b92
 
Koje dimenzije guma ti trebaju za prikolice i traktor?? I daj adresu da ti mogu aksom poslati...
 
Ne znam tacno. videcu pa cu odgovoriti ovde.

- - - - - - - - - -

Za rakovicu 65
6.00 x 19 prednje, spoljne i unutrasnje.
14,9 x 28 zadnje, spoljne i unutrasnje.

prikolica kikinda
7,5 x 16 4 komada spoljne i unutrasnje.

ova drugoj su ostale gume na srecu, samo su daske izgorele...
za samoistovarnu za djubre ce mi rodjak naci. Za sad mi je dao svoj 558 da se sluzim dok ne vidim kako da namestim rakovicu. **greška mu imao sam rezervne stare, stavljao sam nove ali su sve bile u supi tamo... hteo sam da spasavam sli dok sam vadio ovce sve je vec zahvatio plamen. posle nisam mogao da disem, mogao sam bar jos nesto da izvadim ali ko zna, mozda bolje sto nisam mogao, mozda bi se ugusio.
za delove za rakovicu je cale bio u radnju u beloj crkvi, pitao je, dace mu covek sve pa da posle otplacuje... moramo traktor da namestimo, makar leba ne jeo. on se nervira pokusao je da izvadi traktor ali se uhvatio vec, ko zna, verovatno je bio istopljen akum i instalacije, nebi sigurno mogao da ga upali a verov bi glavu izgubio na traktoru. a majka je sa kofom od polikolora htela da gasi i istopilo joj se u ruci i na licu ima opekotine, tako da mislim da nije bilo sanse. ko zna mozda je i bolje sto je izgorela, traktor ce se namestiti ali zivot ne moze.
hvala vam ljudi sto zelite da pomognete. i da ne pomognete, znaci mi puno vasa volja. zivi bili i da se cujemo samo za dobro. kaze mi komsija od ovog ne moze gore sad samo idite na bolje. svako dobro vam zelim svima
 
Poslednja izmena od urednika:
Drugari dragi, hvala vam svima na pomoci i podrsci.
Upravo sam saznao da neko iz policije saradjuje sa lopovima. Neko gore verovatno, posto dojavljuju lopovima sve, prijave...
Ne verujem da ce se razotkriti kradje ovaca i ko je zapalio farmu. Policija je bila u selu 5-6 noci pre pozara a to vece nije bilo nikog... Oni obecavaju da ce se otkriti sve ali cisto sumnjam da ce biti tako. U petak idem da vidim sta su uradili...
Jos jednom hvala svima , Sarbancu, Fruskogorcu, Ivanu T, Miljkovicima, Mikici Jovanovicu, izvinjavam se ako ima jos neko ali ja se vise ni ne secam ko me je zvao i sa kim sam i sta pricao.
Nekoliko njih iz sela i okoline mi je pomoglo stvarno su ispali LJudi ali bilo je i onih kojima sam ja sve dao a nisu ni pozvali...
Polako gubim nadu i volju za svim ovim... Sta sve nisam ulozio, zivot, pare, sve samo da uspem makar malo ali nisam mogao da mrdnem nista....... Mislim da je vreme da odustanem...
Ne mogu vise da izlazem roditelje stresu i patnji. Da sam se ja mucio samo ok, ali oni se pate pored mene bez razloga.

kopirao sam ovo sa drugog foruma, hvala vam svima, svako dobro vam zelim dobri ljudi. da imate bar vise srece od mene u zivotu.
 
Nazad
Vrh