Poljoprivrednik u pokušaju

DivBg

Novajlija
Učlanjen(a)
15 Avg 2014
Poruka
15
Lokacija
okolina Bgd
Pozdrav svima.
Imam pedesetak ari bašte, nekoliko voćki, imam bunar, imam želju, imam vremena..
Nemam znanja...
Nije baš da nemam pojma, sejao sam, sadio sam, brao, ali sve je čista improvizacija, hteo bih to mnogo bolje. Prvenstveno povrće. Imam uslove za zalivanje, možda bih napravio i neki manji plastenik, nadam se da ću ovde naći korisne ideje, primere, savete.
 
Ti sa pedesetak ari baste nisi u pokusaju vec pravi poljoprivrednik,ima tu dosta da se radi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Него шта, него имаш да се нарадиш на педесет ари... поготово ако су они негде на Врачару, Старом граду или Андрићевом венцу. ;)

Добродошао.
 
Ti sa pedesetak ari baste nisi u pokusaju vec pravi poljoprivrednik,ima tu dosta da se radi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Jes, ali treba uraditi tih 50 ari. Dovoljno mi je samo da kosim travu po imanju i okolo, 3-4 puta godišnje, malo ostane vremena i snage za rad u bašti, ali, trudim se, mlad sam, tek mi je prvi život.
 
Него шта, него имаш да се нарадиш на педесет ари... поготово ако су они негде на Врачару, Старом граду или Андрићевом венцу. ;)

Добродошао.

Hvala.
Dd Vračara i Starog grada ima 45-50 km, a od Andrićevog Venca još dalje.:)
 
Истим критеријумом, могу и ја да у поље Location напишем БГД - од мене до Трга Републике има око 50 километара. :unsure:

Немо' да нас обмањујеш - слободно стави као локацију Дражевац, Дубону, Бегаљицу или где већ да ти је објект рада, тј. земља. Географију барем толико знамо. ;)
 
Истим критеријумом, могу и ја да у поље Location напишем БГД - од мене до Трга Републике има око 50 километара. :unsure:

Немо' да нас обмањујеш - слободно стави као локацију Дражевац, Дубону, Бегаљицу или где већ да ти је објект рада, тј. земља. Географију барем толико знамо. ;)

Kad sam se registrovao, unosim moje podatke, piše lokacija, ja upišem odakle sam ja, a jeste logičnije da napišem lokaciju imanja, kad je tematski forum u pitanju. Važna je njiva, nije važno ko je kopa. :)

Evo - zamalo da pogodiš, Umčari.
 
Poslednja izmena:
Тако кажи! Умчари. Сад се разумемо.

Узмеш мотику и грабуље, 'рану и пиће за тај дан, седнеш у "Ласту" или тристапедес'-шездес'-и-нешто и пичиш на пос'о.

Ако из тона мог писања ниси схватио - шалим се; није никаква замерка.

Ај живели! :ppozdrav:
 
А шта си ти, пећински чо'ек, па да рукама чупаш?

Ручни алат би још у прош'о у "Ласти" (кад могу сви они силни пецароши са својом опремом - може и радни човек), ал' са култиватором те не би пустили у аутобус. Гарант!

Оно, са тримером би још и про'шо, ал' да ти се не просипа гориво по аутобусу.
 
Say no more!

6a4f953a1fc49b372727b9e8a09ba055.jpg


:ROFLMAO:
 
Ništa, onda neka kultivator stoji na terasi, trimer u ostavi, curi mu gorivo pomalo, da ne rizikujem, ja ću napraviti drveno ralo, potražiću da li je pradeda ostavio neku skicu, kako se pravi.
Izvini, videh ovaj tvoj komentar, pa moram da se nadovežem 😂
Prikupljam etno predmete, i baš pokušavam da pronađem drveno ralo. Kad pomenu ralo, bar da te pitam. :D
Ne znamgde i koga da pitam da li ima na prodaju drveno ralo 😂
 
Nazad
Vrh