Polana i polka, berba i cena 2016.

Mi od 14.07. predajemo u Pantelic hladnjaču u Kraljevu. Cena 210 din. Pare na računu za 2-3 dana. Sve ok. Biće i 5din na kraju za gorivo. Do sada 800 kg sa 16 ari polke. Prva godina. Ortak i ja zadovoljni.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Kolege. Jedno "stručno" pitanje. Da li "akontna" cena nužno mora da bude uvećana, ili ona određuje da je cena osigurana i da ne može ići ispod te "akontne" a da ne mora da bude veća?
 
Zoki i mi planiramo vilamet, imamo nekih 25 ari pa hoćemo da probamo, suprugu se sviđa to što stiže ranije imamo bunar na toj parceli pa u prvoj godini dali treba kolje i žica ili može u drugoj odmah sa proleća jer je bolje da bude pozemlji zimi zbog izmrzavanja .Nego ako on raste do 2m. dali će se sve uplesti zamrsiti i biti haotično, i dali tu ide manji razmak od 3m. I SAD ĆE TE MI REĆI IDI NA STRANICE O VILAMETU PA IŠČITAJ . Upss izvinjavam se zbog velikih slova.
Miker i Macvu sam pomenuo kao primer,da ne mora vilamet,sto ne znaci da cu ja u Kuli,inace na visoravni,ljudi znaju sta je, u pitanju je 110 m n/v i gajiti miker. Ja cu Glen sada probati,dogodine Fertodi....Naci sortu koja moze u Vojvodini,osim ako to nisu lose sorte,poput Polke i Polane, Ili sto ce pre biti,da nijedna sorta odavde ne valja,pa taman bio i Vilamet...

- - - - - - - - - -

Veliko izvinjenje ode poruka na ovu stranicu!
 
Tanja ne verujem da ce se iko ljutiti zbog ovoga,ne treba odma kolje,moze na prolece a ovo drugo ipak treba neko drugi da te uputi... Taj ko prodaje sadnice je duzan da te malo usmeri....
 
Svaka čast!!!!!! kod nas jedva 160 din baš me interesuje dali je polana i polka ista i kod vas ili ta vaša zna i želje da ispunjava! Šalim se nas su daljina hladnjača i to što ih nema doveli do toga da moramo da pristanemo i na ovakvu kakva je.
Mi od 14.07. predajemo u Pantelic hladnjaču u Kraljevu. Cena 210 din. Pare na računu za 2-3 dana. Sve ok. Biće i 5din na kraju za gorivo. Do sada 800 kg sa 16 ari polke. Prva godina. Ortak i ja zadovoljni.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Zoki i mi planiramo vilamet, imamo nekih 25 ari pa hoćemo da probamo, suprugu se sviđa to što stiže ranije imamo bunar na toj parceli pa u prvoj godini dali treba kolje i žica ili može u drugoj odmah sa proleća jer je bolje da bude pozemlji zimi zbog izmrzavanja .Nego ako on raste do 2m. dali će se sve uplesti zamrsiti i biti haotično, i dali tu ide manji razmak od 3m. I SAD ĆE TE MI REĆI IDI NA STRANICE O VILAMETU PA IŠČITAJ . Upss izvinjavam se zbog velikih slova.

- - - - - - - - - -

Veliko izvinjenje ode poruka na ovu stranicu!


Tanja kolje može da se pobija sledeće godine na jesen , svakako ih nećeš vezati sledeću zimu zbog snega , ja imam wilamet posađen u martu ove godine i kolje ću da
stavljam možda sad ako ne u februaru
 
Generalno cela ova god.je bila losa za nove zasade....Dogodine ponovo a sada se polako spremati za jesenje radove.
 
"Samo vi pucajte ja i dalje berem malinu".....šala mala.
Kod mene tek kreće da raste rod u ovoj drugoj turi. Ne mora ni da otkupljuju,obradovaće se komšije i rođaci, imaće i za liker koji litar da se napravi. Uglavnom ovaj sada rod kod mene je i lepši i slađi od letnjeg. Može malo i na pijac da se iznese.
 
Od danas Kraljevo Mondi - nema otkupa, Pantelic po ceni 150din. (??!!)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Malina u Medvedji kod Leskovca 120din vec mesec dana,ne znam dal jos neko prodaje po ovolko niskoj ceni...
 
I ovde kod nas je 120 II kl. prva 150 din. To je to za ovu sezonu,mislim da nas cenovno,ocekuje neizvesna sl. godina... Imam informaciju da vi na jugu imate problem maline sa Kosova,koja se tamo bere na 100 din i takva ulazi kod nas,cak i zaledjena..
 
Nisam cuo nista o time,a iskreno mislim da to nije bas tako lako izvodljivo kao sto si ti cuo,ali znam da je cena maline u Leskovcu 1 klasa 180din,kako to da je razlika 60din ne znam ni sam,kao da smo dve drzave a ne 40-tak kilometra udaljeni...(Nadam se da ima neki hladnjacar koji cita ovo pa me moze kontaktirati preko pp,posto ima ovde preko 100hektara maline a je*u nas sa cenama 2hladnjacara!)
 
Kako god,treba polako uci u jesenje radove,rasadjivanja i kosenja.. Trziste ce odrediti cene a ne nase ,,dobronamerne"kolege, kojima su ove nase sorte kao kamencic u obuci.. Tu smo da se pomazemo...
 
Nazad
Vrh