Podnošenje zahteva za restituciju

Postoji ceo sajt o tome http://www.restitucija.gov.rs/

Mislim da se sad ceka da se oformi neka agencija za restituciju koja ce da prima te prijave. Prijave ce se slati postom.Ima na sajtu taj obrazac. Kod nas na lokalnoj televiziji je neko reko da ce za mesec dva da krene podnosenje prijava. Mnogi imaju problema sa dokazivanjem vlasnistva nad oduzetom imovinom.
 
Verovatno mislis na resenja i odluke u pisanoj formi tadasnje FRJ .. Bilo bi dobro da odu u arhivu na Petrovaradinsku tvrdjavu . Ja sam tamo izvadio papir taj i sve ostale katastarske izvode
 
Neznam zbog cega ce ti to , bitno je resenje o oduzetoj imovini kao pravni dokaz o otudjenju takve iste .. To sam vadio jos 2006 godine sad neznam kako je ..
@Mozes i tamo ... ako ne , onda na tvrdjavi
 
Ima li neko informaciju koliko se zemlje potražuje restitucijom.
Meni je pre dva meseca jedan čovek iz vlede republike Srbije (ne bih da ga imenujem) da je to cifra oko 1/3 od sadašnjeg zemljišta koje je u vlasništvu države.
Vidim da se špekuliše svašta o cifri hektara koja držav treba da vrati.

Nekada je bilo npr u Vojvodini 2000000 ha u privatnom vlasništvu posle raznih uzimanja i davanja i proterivanja nemaca iz vojvodine,nacionalizacije,denacionalizacije,privatizacije ...itd državi je ostalo sad oko 300000 ha .
Da li je moguće da su potraživanja " samo" 100000ha?
Ili kako neki izvori tvrde 500000 ha ?
Molio bi da se u temu ne uključuju navijači.
 
Već se jednom podnosilo po zakunu o evidentiranju nacinalizovane imovine (nisam siguran za naziv), tako da je ovo samo kupovina vremena.
 
Dosta drzavne zemlje je otislo u vlasnistvo banaka zbog raznoraznih malverzacija i mahinacija sa kreditima trenutne vlasti...Propali su uglavnom svi Poljoprivredni kombinati sa hiljadama hektara,kupili ih tajkuni...dizali kredite na osnovu zemlje,raskinuta privatizacija(banka uzme hipoteku na drzavnu zemlju) i prodaje je na 99 godina...Dobro bankama,dobro tajkunima a drzava??? Znate koliko ima takvih primera i koliko je tu zemlje u pitanju?!Ja ne znam ali verujem mnogo posto znam par primera iz okoline...Koliko godina se drzavna zemlja uzimala za dz...ko ce i kad odgovarati za to?Treba ljudima vratiti njihovo i potpuno ih razumem i podrzavam,postenom seljaku kad treba da se da nesto njegovo to je problem i procedura koja traje, a kada vlast hoce nekome da se ucini ili "zavrsi" to se odradi u najkracem roku po ceni od 3 eura!!!
 
Najveci problem kod vracanja polj. zemljista u mojoj Opstini je sto takve drzavne zemlje ima samo po ritinama .. a oduzeta je I i II klasa .. kako ce to regulasati voleo bih znati
@Talianu u pravu si 1/3 se potrazuje samo

Tako da cekam javni poziv agencija ,papire iz BG su mi vratili .. odstampao sam zahtev , jos samo cekam adresu u Novom Sadu na koju cu slati opet sve papire
U Srbiji ce biti 4 okruzna odeljenja agencije . Novi Sad , Beograd , Kragujevac , Nis
 
Ako znate od koga je tacno oduzeta (otac, deda...), idete u istorijski arhiv, i trazite resenje o nacionalizaciji. Izdato je 1948. godine, na ime nekog od vasih predaka. Ako ste iz Bgd, najbolje da odete u Narodnu banku Srbije, oni imaju najpotpuniji arhiv posle rata.
 
Najveci problem kod vracanja polj. zemljista u mojoj Opstini je sto takve drzavne zemlje ima samo po ritinama .. a oduzeta je I i II klasa .. kako ce to regulasati voleo bih znati
@Talianu u pravu si 1/3 se potrazuje samo

Tako da cekam javni poziv agencija ,papire iz BG su mi vratili .. odstampao sam zahtev , jos samo cekam adresu u Novom Sadu na koju cu slati opet sve papire
U Srbiji ce biti 4 okruzna odeljenja agencije . Novi Sad , Beograd , Kragujevac , Nis
Mi jos uvek te papire nismo dobili nazad,pre neki dan keva zvala da pita sta je bilo sa papirima posto je dosta njih dobilo a oni kazu dobicete.Kod nas je sva drzavna zemlja jako blizu sela 1 i 2 klase,samo neznam dali je ima dosta.
 
Fali izgleda i kod nas, stariji si nas odavno napustili, tako se neznam sa sigurnošću šta je i koliko na koga bilo.
 
Deda nas je zadnji napustio letos i fali nas,kod ujaka je stric ziv i njima fali tetka je radila u Sidskom katastru,a sad u NS-u i ne vredi papira nema ... ima i nekih koji su zapaljeni pre 15-20 godina jer nije bilo mesta pa su onako djuture odneli neke spise na spaljivanje ...

---------- Poruka napisana u 18:25 ---------- Prethodna poruka je at 18:15 ----------

Ujaku i njegovima treba da vrate i robe neke npr cigle i slicno sto je oduzeto,a isto fali papira i koje su sanse da se to vrati stvarno ne znam jer se od te cigle napravio dobar deo seoske skole,mozda ujak postane prosvetar do kraja. :osmeh:
 
Novija informacija : Identifikaciju parcela je potrebno izvrsiti u katastru , znaci stare parcelne brojeve odneti i na posebnom njihovom formularu da se ispisu novi i sadasnji vlasnik. Ovo napominejm za polj. zemljiste ..dok su pre naznacili da nisu potrebni novi brojevi parcela
 
Nazad
Vrh