Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

@Ariljac80
Nasi ljudi ne zele da shvate da strane firme koje su dosle kod nas dosle su sa jednim ciljem a to je da zarade novac. Pomenute firme su i ranijih godina nemilosrdno klasirale malinu , sada ostavsi bez dobavljaca trude se da ''marketinskim trikovima'' povrate dobavljace a to ne ide bas tako lako. Pogresna poslovna politika dovela ih je da ostanu bez maline i dobavljaca.
 
Pa ce sad svesno ici u gubitak i placati skuplje da bi povratili dobavljace. Koja glupost. Prosle godine kod mene su sve hladnjace NEMILOSRDNO klasirale malinu pa opet NE ostadose bez dobavljaca. A za 5 din vise svaki proizvodjac bi im dosao a ne za 20-30 din tako da...
 
@Hunter99
Nisam rekao da ce otici u gubitak ali zbog poslovne politike iz ranijih godina sada moraju vise da plate. Ocigledno ne poznajete ove dve firme cim pisete tako. Imaju jako losu poslovnu politiku i to odbija proizvodjace...

@Miloica
I domace firme zele da zarade ali one makar ne zatvorise kapije prosle godine kada je lila kisa a malina nikakva, samp je u tome razlika...
 
@Strong-Berri
To sto nisu prosle godine prestali sa otkupom i zatvorili kapije kao strane firme ne govori to da su to uradili zbog nas da nam ucine uslugu i otkupe nam malinu po odlicnoj ceni od 60-90 dinara.
Vec su im bile gladne oci da bi uzeli sto vise i sto jeftinije, nije se gledao kvalitet hteli su samo vece kolicine.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka
 
@Srb1n

Da pocnem ponovo da pisem? Imam utisak da ja jedino uspevam da imam potrebnu paznju... Najvise kritikovan, vredjan, napadan jer govorim istinu , a sa druge strane moji se postovi uvek citaju. Potrudicu se u narednom periodu da uradim nesto nesvakidasnje i da sve sto sam radio do sada podignem na jedan visi nivo... Svestan da opet rizikujem da budem omalovazavan i neshvacen a sve zarad toga da vam pokazem i dokazem da je istina samo jedna...
 
Istina je da je malinarstvo ugaseno, nema vise elana medju ljudima za proizvodnju malina, medju kojima sam i ja. Vi ostajete ovde da se macujete sami sa sobom, svoj cilj ste ostvarili, smanjili ste cenu, jedino robe vise necete da imate.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
@Brdy

Od pocetka sam pisao i pisacu uvek samo istinu. Ovo nije ni prvi a ni poslednji put da se gubi elan da ljudi posustaju da se zasadi smanjuju i sl... Kao sto sam i rekao trziste ce sve to izregulisati i samo polako. Manja ponuda maline znaci vecu cenu za one koji su radili , rade i radice je bez obzira na sve jer su se tome posvetili i u tome vide svoju sansu. I ove godine nas je uhvatila euforija, maline nema, kao treba ova ili ona cena i sl... A realnost je ?
Pa maline ima, barem za sada i cene miruju kako na domacem trzistu tako i u izvozu... Zanemarujemo jedan bitan faktor, nasi glavni kupci imaju pune lagere... Kada se lageri isprazne videcemo sta ce se desiti...

@Brdy iskreno za vas jer sam objasnio kako sam ukljucen u primarnu proizvodnju, glavu gore posle kise uvek dodje duga a onda i sunce... Bice bolje, ''karte su ovaj put na nasoj strani''...
 
@Srb1n

Da pocnem ponovo da pisem? Imam utisak da ja jedino uspevam da imam potrebnu paznju... Najvise kritikovan, vredjan, napadan jer govorim istinu , a sa druge strane moji se postovi uvek citaju. Potrudicu se u narednom periodu da uradim nesto nesvakidasnje i da sve sto sam radio do sada podignem na jedan visi nivo... Svestan da opet rizikujem da budem omalovazavan i neshvacen a sve zarad toga da vam pokazem i dokazem da je istina samo jedna...
Iskreno, nemam pojma sta si hteo da kazes a nije ni bitno.
Ovako stvari stoje kod mene, do sada sa 25ari uklonjen sistem kpk, kanapi i trake. Do sada su trebali da budu sklonjeni stubovi, malina pokosena, sakupljena i popaljena a njiva preorana. Ovo kasni zbog lakse povrede ruke dok sam spremao drva ali bice reseno za nekih 7-10 dana pa kacim slike.
Ako bas insistiras na istini evo jedne iz mog primera i primera ljudi za koje znam da sada rade isto sto i ja.
Ljubicete u **greška svakoga ko vam donese gajbicu malina!
Te price o slobodnom trzistu i ostalim glupostima necu ni da komentarisem jer ni ti u to ne verujes a zamisli juce odem do DIS-a i vidim dva pakovanja u zamrzivacu jedno pored drugog, u jednom je malina 2.5kg 960din a u drugom visnja 2.5kg 954din..6dinara razlike za 2.5kg izmedju maline i visnje.👏
 
A otkupna cena visnje bila 30 din,pa vidite ko je koliko zaradio...seljače goljo

Odoh da režem tuđe jabuke u Italiju više se isplati nego da radim moje voćke!
 
Poslednja izmena:
@Srb1n

Vise sam puta pisao o ovome ali ne vredi vi volite stvari da saledate samo sa one strane koja vama odgovara.

Lepo je izracunati prodajna cena marketa - otkupna cena svezeg voca i odmah zarada je tu. Gde su troskovi? Dok se ove zamrzne, dok se preradi? Sta cemo sto nece sve biti prva klasa a kod visnje ima cak i kostica (koja se doduse prodaje oko 10din po kilogramu) . koliko kosta distribucija te robe od hladnjace do marketa? A kako cemo izracunati troskove distribucije ako market nema centralno snadbevanje vec se mora snadbevati svaki market posebno (ovo dize troskove jako puno)? Koliko se po bar kodu placa mesto na rafu? Kakvi su uslovi placanja tih marketa, isporuci se roba i odmah se dobije novac na racun ili mora da se ceka? (Valute su jako velike od 30 pa i vise dana iako cini mi se ima uredba koja to ogranicava ) Da li market trazi odredjene standarde ili moze Pera, Mika ,Zika da isporuci robu u market, ako se traze standardi odredjebi koliko to kosta po jedinici proizvoda? Jeste li videli neka ugovor Firma Prodavac - Market Kupac (govorim o velikim sistemima)? Ja sam video takve ugovore i skoro uvek je dobavljac u obavezi da ucestvuje u raznim akcijama i daje robu na popust koji se kasnije obracunava prilikom isplate a neretko marketi ispostavljaju fakture za ''odrzavanje rashladnih vitrina'' koje dobavljac mora da prihvati ako zeli da bude u datom sistemu... Na sve ovo mora se zaracunati zarada i samog marketa.... I ne tako zanemarljivo koliko ti marketi mogu na ovaj nacin robe da prodaju a kolika je nasa sveukupna proizvodnja? Kad sve ove aspekte prodjemo tek onda mozemo da pricamo o necijoj zaradi...

Ostavljam vas da razmisljate , racunate i budete realni i objektivni...
 
Zdravo, mislio sam da ''sve podignem ba jedan visi nivo'' ali sam onda odustao. Odustao sam jer jako malo ljudi ovde na forumu zna to da postuje. Jedni govore ti si ovakav, onakav, na sve moje pokusaje sa prezentujem istinu nadju se ljudi koji to ne zele da prihvate.. Malo slika...


Pitanje? Sta mislite na jednu ovakvu priredbu gde dolazi ceo svet a gde je karta oko 100€ za 5 dana trajanja, da li se ovde kreira cena maline, ili ti isti kupci, dobavljaci i sl cekaju da mi to uradimo???

Ovde dolaze profesionalci ljudi kojima je to profesija i da na mestu gde se susrecu ponuda i traznja tu se i formira cena maline.. To je ono cuveno trziste koje uvek potenciram...
 
Imao sam ideju da napravim par videa, da cak i napravim par intervjua sa nekim od kupaca i odustao sam. Nemam kome nazalost jer ovde na forumu svi su stracnjaci ispred monitora a ja sam danas presao jedno 10ak km i obavio jedno 30-40 razgovora... Pozrtvovanost, rad, rezultati, kontakti, refence su ono sto se na zapadu postuje... Sve ostalo pada u vodu...
 
Bravo znamo za tebe da si najbolji, najpametniji, premudri, vrhunski poznavalac prilika. Prilegni malo ne juri toliko za kontaktima nece vam trebati jer robe nece biti, i pojedi nešto fino, ne jedi samo govna.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
@Srb1n

Vise sam puta pisao o ovome ali ne vredi vi volite stvari da saledate samo sa one strane koja vama odgovara.

Lepo je izracunati prodajna cena marketa - otkupna cena svezeg voca i odmah zarada je tu. Gde su troskovi? Dok se ove zamrzne, dok se preradi? Sta cemo sto nece sve biti prva klasa a kod visnje ima cak i kostica (koja se doduse prodaje oko 10din po kilogramu) . koliko kosta distribucija te robe od hladnjace do marketa? A kako cemo izracunati troskove distribucije ako market nema centralno snadbevanje vec se mora snadbevati svaki market posebno (ovo dize troskove jako puno)? Koliko se po bar kodu placa mesto na rafu? Kakvi su uslovi placanja tih marketa, isporuci se roba i odmah se dobije novac na racun ili mora da se ceka? (Valute su jako velike od 30 pa i vise dana iako cini mi se ima uredba koja to ogranicava ) Da li market trazi odredjene standarde ili moze Pera, Mika ,Zika da isporuci robu u market, ako se traze standardi odredjebi koliko to kosta po jedinici proizvoda? Jeste li videli neka ugovor Firma Prodavac - Market Kupac (govorim o velikim sistemima)? Ja sam video takve ugovore i skoro uvek je dobavljac u obavezi da ucestvuje u raznim akcijama i daje robu na popust koji se kasnije obracunava prilikom isplate a neretko marketi ispostavljaju fakture za ''odrzavanje rashladnih vitrina'' koje dobavljac mora da prihvati ako zeli da bude u datom sistemu... Na sve ovo mora se zaracunati zarada i samog marketa.... I ne tako zanemarljivo koliko ti marketi mogu na ovaj nacin robe da prodaju a kolika je nasa sveukupna proizvodnja? Kad sve ove aspekte prodjemo tek onda mozemo da pricamo o necijoj zaradi...

Ostavljam vas da razmisljate , racunate i budete realni i objektivni...

Sta nas briga za njihove troskove, ko pita nas za nase troskove? Niko!!!
 
Bravo znamo za tebe da si najbolji, najpametniji, premudri, vrhunski poznavalac prilika. Prilegni malo ne juri toliko za kontaktima nece vam trebati jer robe nece biti, i pojedi nešto fino, ne jedi samo govna.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
@Brdy

Necu se spustati na vas nivo. Pisao sam kako mogu problemi da se rese niste hteli da slusate. Ja uvek ponudim resenje realno i trzisno, na vama je.

ps Nadam se da ce moderacija raditi svoj posao
 
Sta nas briga za njihove troskove, ko pita nas za nase troskove? Niko!!!
@Miki44

Pisao sam, ako nemate matematiku da radite zasto onda radite? I zasto uvek kukanje, cemu toliki defetizam?
Pricao sam danas sa dosta ljudi od Amerike do Australije, proizvodnja voca, tj hrane ima potencijala. Ja verujem da dolaze bolje vremena a vi ne morate. Na forumu ce ostati trag da sam bio u pravu. Svako dobro.
 
@Miki44

Pisao sam, ako nemate matematiku da radite zasto onda radite? I zasto uvek kukanje, cemu toliki defetizam?
Pricao sam danas sa dosta ljudi od Amerike do Australije, proizvodnja voca, tj hrane ima potencijala. Ja verujem da dolaze bolje vremena a vi ne morate. Na forumu ce ostati trag da sam bio u pravu. Svako dobro.

Pa i nemamo matematiku zato i ne radimo vise pa necemo vise ni kukati. A oni nek vide ko ce im sledece godine doneti maline. Moci ce samo da sanjaju o malinama
 
Nazad
Vrh