Ostali traktori

Kosjerac je napisao(la):
evo šta je jedan drugar kupio za frezerovanje malina, ubačen neki torpedov motor 3 klipa negde oko 40-45 ks pošto je njegov postojeći otišao u večna lovišta,neznam tačno koja je marka ali na sanduku za alat i na obrtomeru piše "lombardini" bilo mi malo čudno ali jbg. ima dva izvoda kardana jedan se okreće u levo jedan u desno, upravlja se kao buldožer, na poluge, nožno kvačilo, 8 brzina ( 3+1) *2

Vidio sam takav na oglasima u Njemačkoj, Lombardini, motor od 50KS, a nazad standardni kardan, poluge, hidraulika. Al bi to dobro oralo, boli ga jel brdo, jel mokro ili šta bilo, gusjenice mu široke dobrih 40cm. Lik ga prodavao za 1000 evra, dzaba.
 
treba takvu jednu masinu imat uz neki normalan traktor jer se moze koristiti u svemu pa i u transportu ali ti je malo sporo,najbolji bi bio u sumi,povukao bi citavu sumu za sobom :D :D
 
Drugar je to kupio u Aranđelovcu tj. menjao za imt560 i dobio je još nekih priključaka za njega, a ima kineza od 90 konja pa taj služi samo za frezerovanje i prskanje malina pošto je malinjak na nagnutom terenu pa guseničar neće da proklizava, a nije ni spor, ide u trećoj oko 20 km/h, samo što je neudoban za vožnju ali jbg guseničar je.
 
Kosjerac je napisao(la):
Drugar je to kupio u Aranđelovcu tj. menjao za imt560 i dobio je još nekih priključaka za njega, a ima kineza od 90 konja pa taj služi samo za frezerovanje i prskanje malina pošto je malinjak na nagnutom terenu pa guseničar neće da proklizava, a nije ni spor, ide u trećoj oko 20 km/h, samo što je neudoban za vožnju ali jbg guseničar je.

Ma ko da je bitno jel trese i trucka, moze raditi kad drugi ne mogu radi vlage, on skroz slabo gazi zbog velike gazne površine, moze se popeti uz bilo koje brdo...ionako će pare da zaradi, gdje god ko zapadne njega će da zove. Gusjeničar je to.
 
ma ja sam imao skoro ponudu za svog toma vinkoivca
fiata 504 gusjenicar ali sam odusto jer je bi mi sve puteve unistio na selu a i nekako je spor
 
jesi li išao gledati toga fiata pošto sam i ja bio zainteresovan za njega a čovjek nije stavio nikakve slike niti kakve detaljnije informacije
 
ma nisam nije mi se dalo nece da stavi slike kaze da je generalno sredjen i da ima kabinu kaze isto izgleda ko store samo sto ima gusjenice,sad nesto m ije jeftin a inace ima 50ks i hidrauliku nazad sa polugama,te inf. sam pridobio sa neta.
 
Taj traktor na prvim slikama je RS 09,nosac orudja.Proizvodili su us DDR-u,istocne nemacke.Bili su sa dva vrsta motora,2 ili 4 cilindricni u V rasporedu.Vrlo malo trosili i za svasta su koristili.U madjarskoj vec ima dosta ispravnih primeraka,proizvedeni su u 60ih godina.
 
O AGT (Agromehanika) traktorima čitam samo reči hvale. Imaju visoku cenu ali čini se i dobar odnos uloženo-dobijeno. Ima li ko da prenese utiske, iskustva?

traktor_agt_835_ts_id_3_001.jpg
 
Evo jednog zanimljivog kineskog proizvodjača, prave dosta velike traktore a koriste CAT motore

KAT_2804_Tractor.jpg
 
Zaista nisu iste. Rekao bih da su zadnje nove a prednje su radile, vide se tragovi trošenja na ripnama. Izbor motora im je za pohvalu, baš me zanima kakvu transmisiju koriste (čiju)?
 
Evo jednog zanimljivog traktora novije generacije sa savremenim menjačem i savršenom manuelnom elektronikom poslednje generacije ima 25 ks i pokazao se odlično u površinskim radovima jedina mu je mana ne može da ide 40 km/h.Nisam siguran da li se zove Guldner ili Gutemberg ?
ssl21751.jpg
ssl21752.jpg
ssl21754.jpg
ssl21755.jpg
 
Nazad
Vrh