Održavanje seoskih slava i ostalih manifestacija ovog leta. Petrovdan!

Mozda si zakacio.
Možda, možda sam ždrao previše hladnog piva. Prošle godine u ovo vreme imo sam isti problem.
Nemjte se zezati mogu teske posledice po organe kod nekih da budu.
Ne verujem da se iko zeza i da baš gleda namerno da se zarazi. E sad ne možeme mi tu mnogo da uradimo. Maska više štiti da neko ne širi virus i kad vidim kako je neki ljudi nose mislim da samo povećavaju rizik da se zaraze. Socijalno distanciranje funkcioniše, ali kao što sam reko ovde smo distancirani 30 god. Posle odredjenog vremna ljudi će hteti da idu na skupove, provode itd. bez obzira na rizik. Kolika je verovatnoća da se zaraziš ako izadješ u neku letnju baštu ili restoran jednom mesečno? Kolika je verovatnoća da ćeš ako se zaraziš imati ozbiljne probleme? Neki ljudi su spremni da prihvate neki rizik. Ja razumem mere distanciranja i podržavao sam ih prvih nekoliko meseci. Jel treba 5 g da provedem u kući i da izlazim samo po hleb i pivo?

Mislim da sa ovim virusom mora da dodje do vrhunca kada se odredjeni deo poplacije zarazi i onda se stvari stabilizuju i broj novih slučajeva znatno opadne. Do vidimo na primeru Italije i Španije. Razmeo sam uvodjenje mera kada je bilo reči o "ravnjanju" krive, da ne dodje do preoptererećenja zdravstvenog sistema. Ali izgleda da do toga dolazi sa ili bez mera (osim ako živiš u Nemačkoj :)). one samo malo odlože to. U ostalom ne mogu doktori da urade čuda. Pogotovo u ovom slučaju. Ako ti je sudjeno da te zvekne, zveknuće te jako i bolnica tu ne može mnogo da ti pomogne.
 
@ Barbula

Bile su neke exskurzije valjd ranije ugovorene odlozene pa sad nasli.Valjda je bitnija skola a ne exskurzija.Mora pare da se vrte.

@ dusanbos

Ja povremeno odem do grada na pice u bastu.Ali treba izbegavati okupljanja pogotovo u zatvorenom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
@ Barbula

Bile su neke exskurzije valjd ranije ugovorene odlozene pa sad nasli.Valjda je bitnija skola a ne exskurzija.Mora pare da se vrte.

Naravno da nije bitnija skola! Razmljivo ... deci svakako, ne mnogo, ko hoće da nauči, nauči će i bez škole. Mesec-dva nije kraj sveta. U svakoj godini se izgubi toliko u glavnom zbog strajkova. Ipak veoma je bitna ta socijalizacija u školi. Kad toga ne bi bilo imali bi naciju debila. Naravno bitni su i časovi i to gradivo (pogotovo u osnovnoj) ali odrastanje sa vršnjacima i pogotovo par godina starijom decom je nezamnjivo! Odzmete li to deci, dobiće te debile!

Što se eskurzija tiče to je opšte poznata stvar da se nastavnici "profesori"- kako sami sebe nazivaju ili učitelji na odredjenim pozicijama moći žestoko ugradjuju u te cene eskurzija i ostalo.

To je stvarno sramota i mislim da to pod hitno to moramo da menjamo (kao i mnoge druge stvari) ako mislimo da napredujemo kao društvo. Ipak , deluje mi da većina nas želi da ostane u 90im koje su iz nekoga meni neznanog razloga svima tako primamljive i za koje se priča kako je sve bilo OK.
E sad ove jadne, mladje generacije od mene veruju u te bajke. Ja sam ipak imao dovoljno godina da zapamtim kako je bilo (ppp ne ponovilo se) i ne mogu da verujem kad ljudi kažu "Ma dobro je bilo kod Slobe". Razumem kad kažu dobro je bilo kod Tita. To vreme ne znam, ali po svemu sudeći izgleda da je bilo koliko toliko bolje od svih posle toga.
 
Kod na je danas seoska Slava.
Pa jel održano sve što je trebalo ili ne?

Kod nas, kao što sam i reako da će biti, bio vladika i sveta liturgija. Opštinari mislim da nisu bili, valda je to previše i za njih. Da nešto zabrane, a onda sami prekrše to. :)
Kafana je takodje radila mada nije bilo ni trećine ljudi što došli bez zabrana.
 
Имаш неког ближег у Опову да је оболео или си видео својим очима како изгледа када вирус почне да ломи човека?
Sva sreća pa ih nisam video,moj pasenog je na kiseoniku a otac mu je nazalost preminuo,juce bila sahrana...
 
Знам, чуо сам. Чика Душку (нисам погрешио име?) је жена из Сакула. Каже да су им из болнице рекли да сачекају да преузму сандук код "Јапанца" и да рака на гробљу буде унапред спремна. Бем ти, к'о вариола вера!

За једног буразера знам да је на кисеонику, а овај други, кажу, кући је и нема компликације. Је л'и он позитиван или не?

Чујем од ујака, који је пре пар година постао Опавчан, да данас ретко кога више можеш да видиш без маске.
 
Nazad
Vrh