Odlučivanje, uzgoj i ishrana jagnjadi

kod mene jagnjad prvih 14 dana su stalno sa majkom, nakon toga odvajam ih u poseban boks gde uvek ima sena i koncentrata i puštam ih na podoj četiri puta dnevno (noću su odvojeni načisto)tako do 30 dana. kasnije idem na tri puta dnevno do 50 dana , pa krećem sa odvikavanjem od sisanja do 60 dana i to samo za jagnjad koja ostaju za priplod.kod jagnjiće koja su za tov odlučivanje radim sa 40 - 45 dana. ovce odmah zasušujem i one se nakon toga za oko 30 dana ponovo pare. tako sam prošle godine imao dva jagnjenje.
 
Djuro,ima raznih nacina i sistema koje ljudi koriste za spremanje ovaca za novo mrkanje(neki ishranom,neki na neke druge nacine). Interesuje ma na koji ti (a svi vi ostali clanovi foruma)obavljas pripreme za to. Pricali su mi da odvoje ovna od ovaca a njih hrane samo obicnom slamom 2-3 nedelje. Onda im pojacaju ishranu i dok trepnes one se teraju. Da li je to bas toliko jednostavno? Ajde podelite savete...
 
djura je napisao(la):
kod mene jagnjad prvih 14 dana su stalno sa majkom, nakon toga odvajam ih u poseban boks gde uvek ima sena i koncentrata i puštam ih na podoj četiri puta dnevno (noću su odvojeni načisto)tako do 30 dana. kasnije idem na tri puta dnevno do 50 dana , pa krećem sa odvikavanjem od sisanja do 60 dana i to samo za jagnjad koja ostaju za priplod.kod jagnjiće koja su za tov odlučivanje radim sa 40 - 45 dana. ovce odmah zasušujem i one se nakon toga za oko 30 dana ponovo pare. tako sam prošle godine imao dva jagnjenje.

Koliko sam razumio djuro ti imas ovce za proizvodnju janjadi.
Zasto ih opce odvajas od ovaca. Ostavi ih stalno da stoje skupa.
S 40 - 50 dana starosti odvajaj sve i stavljaj ovce odmah na rasplod. Nemas ih sta odvajat. Vise sisaju bolji su i kvalitetniji. Stalnim sisanjem podrazuje se proizvodnja mljeka.
Prije nego ih odvojis ovcama stavi sjeno prvog otkosa ne kvalitetnog i vidit ces kako ce zasusit.
Jedino sta ti predlazem da odvojis one s dvojkama od onih s jednim janjetom. Radi prirasta.
Napravis u stali jedan manji box s manjim prolazom gdje mogu prolaziti samo janjad i u taj box im stavljas koncentrat. Sjeno jedu skupa s ovcama.

_________________________________________________Post je spojen: [time]1237066566[/time]_________________________________________________
joco vitemberg je napisao(la):
Djuro,ima raznih nacina i sistema koje ljudi koriste za spremanje ovaca za novo mrkanje(neki ishranom,neki na neke druge nacine). Interesuje ma na koji ti (a svi vi ostali clanovi foruma)obavljas pripreme za to. Pricali su mi da odvoje ovna od ovaca a njih hrane samo obicnom slamom 2-3 nedelje. Onda im pojacaju ishranu i dok trepnes one se teraju. Da li je to bas toliko jednostavno? Ajde podelite savete...

Izgubi ti mjesec dana na taj nacin.
Stavi ti ovnove odmah medju ovce par dana, par dana ih makni i onda opet unutra. Vidices dace se one pomamit.
Pripremi ovnove misec dana prije nego ih uvalis na tulum (pojacaj im prehranu).
Moze se potaknuti tjeranje i svjetlosnom manipulacijom zajedno s ovnovima.
 
Na principu povecavanja i smanjivanja svjetlosti u stali.
Javim se sutra ekipa. Kasno je ujutro se dizem na posa.
Ceka me ko zna koliko janjadi ujutro:haha:
 
bitno je da se jagnjad uobroče i verujte kad im odrediš satnicu za podoj na pet minuta od tada oni počinju da bleje i čim podoje sami se vraćaju u svoj boks i to mi govori da im to prija.za ovce je mnogo bolje tako jer nisu uznemiravane ako su jagnjad stalno snjima i onda mogu da jedu na miru i održavaju svoju kondiciju mnogo bolje. Pošto su tada bez prisustva ovnova nakon zasušivanja može da se postigne taj efekat ovna , a to ide tako što ovna nakon 15 dana odsustva (da ga ovce ne vide, ne čuju i ne omirišu ) spojite sa ovcama 2 dana pa ga ponovo odvojite na 15 dana.kada se ponovo spoje ovce se mrču neke odmah a druge za 17 do 20 dana.ovce treba da su u solidnoj kondiciji i zasušene a ovan mora biti stariji od dve godine a ne molo starije jagnje (oko godinu dana )
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237104018[/time]_________________________________________________
pošto je izazivanje estrusa povezano sa godišnjim dobom ( to je naročito kod primitivnih rasa ovaca ) imamo tkz sezonsko jagnjenje.ovce se obično mrču u periodu od septembra do decembra, a u tom preiodu skraćuje se dan a povećeva noć i taj foto efeket može da se iskoristi.ovce u van sezonskom vremenu treba držati u zatvorenoj i zamračenoj prostoriji tako da na svetlu budu 8 do 10 sati i to traje 50 do 60 dana.na taj način kod njih proradi instinkt za razmnožavanje.ko ima uslove za ovo neka proba ali procenat koji će na taj način da se mrče nije veliki, a ja sam mišljenja da je on dobar samo ako se kombinuje sa flushing metodom ishrane i metodom efekat ovna onda je to pava stvar
 
joco vitemberg je napisao(la):
Ajde malo objasni SVETLOSNU MANIPULACIJU . Za to nisam cuo :sta:
ma to ti je lako sta ti je spensi reka.... u principu duzi dan ovca se bolje tira ili obrnuto kraci dan neznan vise. A ovnovi bi ti tribali bit odvojeni od ovaca ali da se vide. I jos nesto dobro ti je spensi reka kako ti ne radis planski pripust iz ruke bilo bi dobro da bar radis na haremskom skoku i da pustis da janci duze sisaju. sa tim ces dobit 2 stvari kvalitetniju janjetinu a poboljsano ces u biti hranit samo majke dojilje. isto tako odvoji ovce sa jednim janjetom od onih koji imaju 2 i vise jer one zahtiijevaju bar 30-40% hrane vise od onih sa jednim janjetom :ppozdrav: :ppozdrav:
PS sad se ja pitam zasto se u mene ovce regularno mrcu vec krajem 6 miseca i u 7-om 99% gotovo. Valjda zato sta su non stop na pasi a ovnovi blizu ali ne s njima
 
Jedno pitanje, ako se jagnjad od neke ovce zaluci a ovca nastavi da muze, da li ce posle braniti ovca tim jagnjadima da sisaju iako joj jos traje laktacija ili jagnjad mora biti odvojena dok se ovca ne zasushi................
a sto se tice ove sa mastitisom, verovatno ce na klanje jer vec bar dve laktacije ima mastitis a kolko vidim vece su sanse da se ne izleci nego obratno.... :ppozdrav:
 
Janjad ako su zalucena trebaju da budu odvojeni od ovaca. Narocito ako ih ostavljas za rasplod i remont stada. U svakom slucaju trebaju imati razlicite uvjete prehrane od ovaca koje su u laktaciji.
Ovo oko mastitisa, mugu ti reci da su male sanse da se izljeci ukoliko vec nakon dvije laktacije ima mastitis na istoj polovici.
Mastitis ako ne uhvatis na vrime i ne poduzmes odmah ljecenje (ukoliko se radi o blazem obliku mastitisa) nema spasa. Doci ce sigurno do promjena na mljecnoj zljezdi u vidu otvrdavanja i kao takva nikad vise nece imati produkciju kao prije. Ukoliko se ljeci na vrijeme i pravim preparatima (svaki mastitis ne odgovara na svaku terapiju) u velikom broju slucajeva moze se spasiti vime bez ikakvih posljedica.
Sta se tice svjetlosne manipulacije izazivanja gonjenja kod ovaca djura je to vec opisa.
U biti je na principu skracivanja svjetlosti i zamrazivanju. Dobro ga je provoditi uz efekt ovna.
Ali virujte najbolja je spuzvica. Sve ostalo dugo traje i to je gubljenje vrimena. Kod proizvodnje mljeka i janjadi treba iskoristiti sta vise zivotinje. Ako je hranis a nedaje ti nista to je samo gubitak i vrimena i para.

_________________________________________________Post je spojen: [time]1237150638[/time]_________________________________________________
Za Djuru.
Ostavi janjad stalno s ovcama. Kako ti je i Brundalo reka, bolja je kvaliteta mesa, bolji je i prirast.
Za janjad je bolje da stalno sisu. Vise puta po manje na dan. Na taj nacin poticu vise laktaciju majki, i samim tim vise i mljeka. Vise mljeka veci prirast. Osim toga i mame su mirnije ako su s janjcima, nego da ih samo osjete u blizini.
Osim toga i janjad zajedno s majkama jedu kvalitetno jer u laktaciji normalno moraju da jedu kvalitetno djetelinsko sjeno i koncentrat.
Pozdrav.
 
Šošara je napisao(la):
Zamena za mleko-mleko u prahu

MILSAN

Sastav:
Slatka surutka u prahu susena rasprsivanjem,fino mlevena lanena pogaca,surutka u prahu delimicno delaktozirana i demineralizovana,rafinisana biljna mast,sojin proteinski koncentrat,suseni pivski kvasac,nabubreli psenicni skrob,predsmesa vitamina i hranljivih materija.

Hemijski sastav:
sirova mast 17%
sirovi protein 23%
lizin 1,7%
kalcijum 0,9%
fosfor 0,7%
sirova vlakna 2,5%
pepeo 9,0%
Ca-D pantotenat 10mg
nikotinska kiselina 20mg
folna kiselina 1 mg
gvozdje 100mg
holin hlorid 250mg
kalcijum formijat
bakterije mlecne kiseline 0,8X109U
Enterococcus Faecium M-74
(NCIMB) mikroorganizmi br. 15


Spravlja se kao napoj u odnosu 1kg Milsana+ 9L vode=10 L zamene za mleko
Iz ovoga izlazi da litar mlecne zamene ima oko 1,7% masti...to je otprilke kao razblazeno kravlje mleko sa vodom u istom odnosu...Jel to znaci da di isti efekat, sto se hranljivosti tice, imalo razblazeno mleko kao i zamena u ishrani janjadi?
 
1 kg mljeka u prahu na 9 litara vode mi zvuci nevjerovatno.
Ja radim godinama na umjetnom othranjivanju janjadi i koncentracija je 200 grama na litru vode.
Karakteristike mljeka u prahu su slicne s navedenim.
100 grama je jako malo.
 
spensi je napisao(la):
1 kg mljeka u prahu na 9 litara vode mi zvuci nevjerovatno.
Ja radim godinama na umjetnom othranjivanju janjadi i koncentracija je 200 grama na litru vode.
Karakteristike mljeka u prahu su slicne s navedenim.
100 grama je jako malo.
Citirat cu samo spensija da ne bi citira i ostale....obicno kravlje mlijeko u prahu treba razridit u omjeru 125 grama mlika litra vode znaci isto tako i zamjenicu. To odgovara cca 8% masnom mlijeku od ovce. Kazem cca je mi se neda racunat :ppozdrav: :ppozdrav:
Eto sad sami racunajte kako triba vodnit ili sta kazemo mi dalmatinci pravit bevandu :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ova zamena za mleko je za telad.

Koristim je vec nekoliko godina za ishrahu kako dopunsku tako i potpunu.
Dopunska je ako starija ovca koja ima manje mleka ojagnji 2 jagnjeta pa ih uz sisanje prihranjujem,a potpuna je npr ako jedno od to dvoje jagnjadi odgajim iskljucivo na zameni.

Pravim u razmeri od 100 do 125 g zamene po litri vode.Kada stavim vise bude mnogo gusto i nece da ga piju.I jos se talozi,a i nece tako kada je gusto de se potpuno rastvori u vodi.Taj talog zapusi cuclu.

Odnos zamena/voda zavisi i od proizvodjaca zamene i da li je zamena za telad ili jagnjad/jarad.

Milsan je iz Sano programa.
 
E Brundalo, kad bi tako moglo bilo bi lepo :nono:,
to kravlje mleko u prahu ima 25% mlecne masti pa kad ga razvodnis tj. dodas novih 8 delova ( litar vode na 125gr mleka u prahu) pa podelis 25 sa 9 dobijes mleko sa oko 2,8% m.m. ::lose::

Nego, reci mi ono sto sam pitao, ti bi trebalo da znas: kad se jagnje zaluci a ovca nastavi da muze, dal ce posle davati ovca jagnjetu da sisa ako su u kontaktu?
 
Velimir je napisao(la):
E Brundalo, kad bi tako moglo bilo bi lepo :nono:,
to kravlje mleko u prahu ima 25% mlecne masti pa kad ga razvodnis tj. dodas novih 8 delova ( litar vode na 125gr mleka u prahu) pa podelis 25 sa 9 dobijes mleko sa oko 2,8% m.m. ::lose::

Nego, reci mi ono sto sam pitao, ti bi trebalo da znas: kad se jagnje zaluci a ovca nastavi da muze, dal ce posle davati ovca jagnjetu da sisa ako su u kontaktu?
Prijatelju ja ne govorim o 25% mliku u prahu nego onome 44-50% ako ne i vise a u nas ga ima na trzistu.
sta se tice kontakta naravno da ce mu dat sisat, sve dok ga vidi cak i preko plota ima kontakt sa njim i dat ce mu sisat. ja san jednom imao slucaj di je ovca dala nakon 7 miseci taman san je bija zasusija svom "janjetu :haha: :haha:" sisat a nisu se vidile 5 miseci. Ova je jednostavno toliko navaljivala da je mater na kraju popustila i onda san ih mora opet odvojit i stavit kilometar daleko da bi rijesija stvar :ppozdrav:
 
Karakteristike prije navedenog mlika u prahu mislim Milsan su 17 % masnoce i 23 % proteina ako se ne varam.
Vise manje je isti omjer kao i kod mlika u prahu za janjad.
U tom mliku u prahu nema mljecne masnoce. Masnoca je biljnog porjekla i to u najvecem broju slucajeva se radi o palminom ulju.
Ali nema veze, ono sta ocu da kazem je da omjer mlika u prahu ovakvih karakteristika se sprema za janjad na sljedeci nacin.
Kao prvo upotrebite vodu zagrijanu na jedno 38 -40 °C.
Dobro ga razmutite i to u konc. 200 g mlika u prahu na 1 litru vode, ili 160 g na 800 ml vode
Obicno proizvodjac navodi da se mliko moze razmutiti i u hladnoj vodi. Moze ali ostaju grumencici na povrsini (masnoca).
Ako se radi o mliku s 25 % masnoce , onda je ok da koncetracija treba biti manja i to kako je Brundalo reka 125 g na litru vode.
Sve ispod 200 g na litru vode je slab prirast.
Virujte mi ja to svaki dan radin. Samo u novembru sam imao cca. 750 janjadi u mjesec dana i sva su umjetno othranjivana.
Ne radite velike kolicine umjetnog mlika, jer normalno da dolazi do sedimentacije na dnu.
 
Prijatelji da vas informisem, 10.03 ove godine sam odlucio 220 jaganjaca i to 110 muska koji su u jednoj prostoriji i 110 zenska koji su u drugoj prostoriji. Danas sam merio par komada samo musko jagnjad jer za zenska nisam imao vremena to cu sutra, i donio sam po meni izuzetne rezultate svi kontrolni jagnici bili su sa plus tezinom od 3-4 kg za 7 dana.U toj grupi od 110 jaganjaca bili su jaganci od 12-23 kg kad sam ih zalucio_Ovi jaganjci dnevbnmo su jeli 95 kg koncentrata sa 20% sirovih proteina, plus premiks 3% Salvana i so po volji kao i voda, detelina lucerka otava oko 50 kg na dan.
Sutra cu i zenske jaganjce da proverim

Primer iz prakse prosle godine sam imao daleko slabije rezultate.

Boban
 
Matematicari ima pitanje za vas posto drzimo krave i mleko je oko 20 din litar a koncentrat za jagnjad oko 17 din za kg,dal se isplati jagnjad dohranjivati u odredjenoj meri(i kojoj meri) pored sisanja i kravljim mlekom tj koliko kravljeg mleka treba za 1 kg prirasta a koliko koncentrata?naravno koncentrat i seno deteline imaju po zelji da jedu
 
evo malo moje prakse.kao što sam već pisao jagnjag odvajam i puštam ih u određeno vreme na podoje do odlučivanja, e sad u zadnjih par dana 5 se ojagnjilo od toga 3 oblizilo i kako je kod mene bilo jako hladno a jagnjad sitna i promrzla na jagnjenu morao sam da ih ubacim u boks gde su mi jagnjad koja puštam na podoje a njih da vratim među ovce.vraćena jagnjad pokidaše majke jadne samo leže čim ustanu opšta navala ne hrane se kako treba jagnjad ne jedu seno kako treba, a ove sa sitnim ne smem u zbirni deo jer su jagnjad sitna.jedva pregurasmo ova tri dana i danas sve vratim kako je bilo tako da odgovorno tvrdim (bez obzira što se brundalo i spensi sa tim ne slažu ) da je uobročivanje najbolji metod i za ovce i pogotovu za jagnjad.
 
To je normalno da ti se desilo, jer su ta starija jagnjad odvojena od majki i kad ih vide trka na sisu. I kad uhvate sisu rastrgaju je normalno. Navikli su da sisu na brzinu. U toj brzini izgrizu sisu i rasture je. Isti slucaj imam i ja s umjetnim othranjivanjem. Pa da vidis samo sta naprave od gumene sise, ako npr. par sati iskoci struja i nemaju mljeka. Kad upalis hranilicu, ubiju se da dodju do sise.
Isto se ne dogadja ako su stalno prisutna s majkama. Pa ja imam uzgoj bergamaski koje su non stop skupa s janjcima. Odvojene su one s dvojkama u jednu stalu i one s jednim janjetom u drugu stalu. Pedeset dana su non stop skupa i nema nikakve navale.
Ali zato sisu kad su gladni,vise puta na dan. A to je i bit npr. i kod umjetne ishrane mljcnim zamjenicama. Mljeka moraju imati koliko hoce. Stalnim sisanjem i podrazuju produkciju majke,a samim tim i duzu mljecnost.
Nema smisla odvajat ih. To se nekad radilo da bi se muzlo i hranilo janjad. Pustala bi se janjad dva puta dnevno da posisu malo mljeka na brzinu i onda ih se odvajalo, i potom muzlo mljeko za sir i kajmak hmmm.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh