Odlučivanje, uzgoj i ishrana jagnjadi

Unutrasnjoststalezaumjetnoothranjiv.jpg
 
po meni to je sve suvisno ja mojima dajem 30% kukuruza 30% zobi 40% jecmene pleve i loma od prvog dana imaju sami posebno odeljak i deteline sitne u jaslama non stop. ove godine su se sva ojagnjila od 15-30 januara i svi ce do djurdjevdana imati 100% preko 40 kg ja mislim da je to sasvim zadovoljavajuce
 
Ako bog da od sledece godine uvodimo ovo. Spensi slede konsultacije...

Jagnjad od mesec dva starosti najbolje provereni koncentrat min. 18 % proteina.
 
Nema problema :) Bit cu od pomoci, jer osam godina provedenih u sedam ovakvih stala s 1600 jagnjadi godisnje (othranjeni na mljeku u prahu),vjerovatno su ostavili nekakve koristi :)
:ppozdrav:
 
Ja sam ove godine neke jagance dohranjivao mlekom u prahu ali mesajuci sa svezom surutkom, extra stvar.Malio su pili oni ali sam surutku malo pio i ja.

Spensi molim te jedan tvoj savet ovce sam tretirao ivermektinom pa sam to ponovio prekljuce posle cetrnaest dana ,imale su krpelje,sada bih trebao da ih tretiram protiv metilja pa da pustam ovna medju njih sa cime bi bilo najbolje i kako, i dali sam ovo dosada dobro uradio.Inace vecina ovcaca je u fazi zasusivanja.Zadnji tretman protiv metilja je bio jesenji faskoverom.
 
Sve ok. Jos faskoverm ukoliko na tvom podrucju su prisutni metilji i to je sasvim ok. Najbolji rezultat se vidi u ovom periodu kad je sezona klanja jagnjadi. Ukoliko su pluca i jetra ciste bez ikakvih promjena, to samo po sebi govori kakvo je stanje u stadu.
 
Ako sam ih pre tri dana tretirao sa ivermektinom za koliko vremenski bih smeo da tretiram sa vermitanom ili faskovermom
 
Pitanje za Spensija,jel kombinujes zajedno Faskoverm(klozan) i ivermektin,tj istovremeno dajes,i ako to radis u kojim dozama
 
Ja uvjek odvojim tretman s dva razlicita antiparazitika bar tjedan dana. Mada ovdje kod mene nema problema s metiljavosti, tako da ga u biti rjetko ko koristi.
Doze koje koristim za ivermektin su uvjek nesto pojacane u odnosu na propisanu dozu. Tako da ovce vise manje tretiram s minimun 2 ml, u prosjeku 2.5. Ovnove i do 3 ml ovisi o kilazi. Uglavnom su preko 100-njak kila.
 
Moracu jagnje hraniti hranom za bebe. Posto idem da neki stan radim u drugi grad, pa necu biti kuci nekoliko dana. A zena ne moze da se bori sa ovcom. Pa me interesuje koliko kaskica se stavlja hrane u flasicu, tj na 200 ml vode? Da ne bude rijetko umjetno mlijeko.
 
procitao sam to kolega, a taj tekst sam i prekopirao kad ga je Brundalo napisao.. ali me zanima koliko mjerica se sipa hrane u flasicu. Za bebe se stavlja jedna mjerica na 30 ml vode. Ali dobro pojacacu malo.
 
Nazad
Vrh