Obrada vinograda

Uzbduzno postovanje zamarate se sa stvarima koje velika vevina ovde ni ne gleda vec kad krene u rezidbubireze kako moze i sta moze.. Neplanira 3godine u napred jel u te 3 godine mozebi da se osusi isti taj cokot tako da sedite napravite spricer i uzivajte do rezidbe
 
Razgledajuci vinogradarcic razmisljao sam i kako izvrsiti ximus rezidbu.
Zapazio sam da dve loze, koje sam prosle jeseni zasadio kao zamenu , jedan muskat hamburg i jednu demir kapiju da se kalemljeni lastari nisu bas razvili puno. Na primer visine su 35 do 40 cm a deblkina im je kao pola malog prsta mozda i kao trecina.
Da li je to prihvatljivo i da rezem u glavu a da ostavim dva okca ili od tih zasadjenih kalema nece biti nista.
Probacu i da stavim slike.
 
1_tmb_123281246_32.jpg
[/url]
 
Jebiga ne mogu da postavim.
Ko ce da mi pomogne da mu ja posaljem
sliku na viber a on da postavi.
Na pm neka mi posalje broj mobilnog.
 
Evo da obavestim da sam danas zavrsio sa djubrenjem stajnjakom moj vinogradarcic. Pre par nedelja sam zapoceo posao a danas zavrsio.
Sa jedne strane spalira sam kopao kanalice i tu ubacio po dve sake npk 6 12 24 i podosta stajnjaka i onda zemlju vratio i poravnao.
Malo sam i gledao oblike cokota i planirao kako treba rezati.
 
I ja juce zavrsio sa djubrenjem sa vocarskim djubrivom. Ostao je jos jedan vinograd gde cu ici najverovatnije sa guanitom (cileanska salitra) jer imam problema sa nedostatkom fosfora u zemljistu.
 
Nazad
Vrh