Objekti za smeštaj mehanizacije

Ja skoro kupovao neke cevi i profile na otpad i placao 120 dinara. Cena jaka i prejaka jer su uvek gledali da bude pola od cene u gvozdjari ili cak i nesto manje. Jos pitam kolko ce da mi plati gus koji imam za prodaju, kaze ciga 30 dinara. Mada, mislim i da bi dao nesto vise, ocekivao je da se cenkam.
 
Kod nas kupuju za 40-45 ovi manji.Jedan veliki koji izvozi kažu 65.Prodaja 120 din,al ovaj veliki ne prodaje ništa samo kupuje.A zbog cene svi idu kod njega i tako i na otpadu teško da se nadje.
 
E stvarno bez ljutnje,ali jel moguce da ima neko toliko naivan da ocekuje nesto iole blizu postenog od cigana :oops: ....neverovatno.Pa cigan zivi da vara i krade,neverovatno da uopste pomislite na njih kao opcija prodaje starog gvozdja ili bilo cega drugog....pre cu na ledjima nositi kilu po kilu na otpad nego sto cu ciganu prodati i jedno parce lima.Uvek me zanimalo od kojih to ljudi oni otkupe gvozdje po selima ,ko to moze biti toliko naivan prodati njima,razumem neke koji nemaju mogucnost prevoza i imaju jako malo kolicinu ,ali ostale ....
Inace i otpad ima svoje kamione,bar neki ozbiljniji,sa onom rukom kao kod bagera i na njoj pauk hvataljka ,sa tim ti dodje kuci i natovari kamion,samo da je iseceno sve da moze stati,i sigurno ne dolaze za par stotina kila naravno.
ma ajde sta pricas meni za tipa 400 kila gvozdja nudili kofu, sta ces vise ajjajajjajajjajjaa skoro prijava i milicija
 
Malopre svratio da pitam za cene i rekli su mi na svaka dva dana se menjaju i skacu na gore
0763ebae93637bf68adb926b77ffc81c.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Odkud znam,a blok je bio kad sam prvi put svracao 43din..niko nema pojma da mi kaze zvao sam da pitam za silose sto prave i prodaju kazu mi brate ne znam sta da ti kazem cene idu gore obustavili smo proizvodnju jer ne znamo koju cenu da kazemo...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
A ovde cement oko 950 pa navise,rebrasto 210, blok giter crveni od 45 pa navise a sivi betonski 58 do 62,cevi i profili oko 203 din za kg danas sef uzimao a posle 8.4.idu na 280 din za kg
 
Na ove cene samo lud čovek pravi nešto.

Evo prodje godinu dana od kad sam krenuo da radim radionicu i garažu.

Prošle godine

Gvoždje 105 danas 210
Giter 32 danas 47
Cement 720 870
Pesak 1500 1900 (na kadu 1700)
Crep 78
Osb 900 danas 2600,a išla i na 4180.
 
Цене скачу, а гради се на све стране код нас нема улице да нема бар једна или две зграде да се зидају. Купују се старе куће руше се и зида се као да је све Џ.
 
Isto i kod mene u inđiji, svake nedelje se udari bar jedan temelj za zgradu... Stan malte ne opet ne možeš naći...
Kesu šrafova sam platio sačuvaj bože, a gde tek gvožđe da mi treba, pa to je ludost, al šta ćeš...
 
Прођем поред једног градилишта и гледам има три шлепера арматурне мреже истоварено реко мајко света шта се овде гради. Код нас је сад мода узимају се старе швабаре руше и граде се неке елитне зградице од 3 спрата евентуално 4. Станови буду разграбљени и све сама елита, а зградице само ничу.
 
Dosta nasih ljudi iz inostranstva kupuju stanove po gradovima a nekad su pravili trospratnice po selima odakle su posli, vremena se mjenjaju...

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
У бачкој тополи сам видео једну швапску кућу могу слободно рећи вилу да руше. Код мене у селу нема кућа на продају. Све продато а у сваку је потребно улагање.
Него ово ме подсети на тлн и фу-до.
Кад цене хране скачу а ђуро гради викендицу и жали се да једна летвица кошта 30.000 динара. Па одакле вади паре за викендицу а нема за храну ???
 
Armatura 10tka, znači mreža 6*2 10mm 42000 pre neki dan.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Јел може један савет око бетона пода у хали... чуо сам од неких мајстора да има неки прах (да ли је гранитни или нешто тако) који се наводно поспе од горе кад се разлије бетон и даје му додатну чврстину да се не круни рецимо ако утоварна кашика клизи по њему, како се то тачно ради, и да ли је то уопште изводљиво?

Иначе милсио сам да ставим пластокрет у тај бетон и влакна, и да се углача са хеликоптером, у њему да буде такође и арматурна мрежа фи 6. Ако има још нешто да може да га побољша може и то...
 
Nazad
Vrh